Mealifell İzlanda, yurt dışında uzak bir yerlere kaçmak niyetinde iseniz, sıcaklardan bunaldım, biraz nefes almak istiyorum diyorsanız ve bununla beraber nereye gideceğiniz konusunda kararsız kalıyorsanız, size Mealifell İzlanda gezi tavsiyemizdir. Bu ülkenin adının anlamı her ne kadar” Buz Ülke” olsa da Gulf Stream sıcak su akıntısının etkisi ile iklimi ılımana dönüşür.

Mealifell, Mealifell Gezi Rehberi İzlanda

Yılın farklı mevsimlerinde bu ülkede 24 saat gece ve 24 saat gündüz yaşanır. Dünyada kişi başına düşen milli gelirin en yüksek olduğu bu yere gitmek ister misiniz? İsterim ama burası neresi diyorsanız işte cevabı, bu ülke İzlanda. Burada özellikle ziyaret etmenizi tavsiye edeceğimiz yer ise Maelifel Yanardağı’dır. Peki, buraya nasıl giderim? Burası nasıl bir yer? Nerede kalabilirim? Şeklindeki sorularınızın cevabını biz sizler için araştırdık.

Maelifell İzlanda Ulaşım

Türkiye’den uçakla sadece 5 saat 20 dakika uzaklıkta. Fakat Türkiye’den İzlanda’ya direkt uçuş yok. Ancak aktarmalı bir şekilde bu ülkeye ulaşabilirsiniz. Oslo ve Kopenhag gibi şehirlerden aktarma yaparak İzlanda’nın Keflavik uluslararası hava limanına varabilirsiniz. Bu hava limanı şehir merkezine 50 kilometre uzaklıktadır. Yaklaşık 45 dakikada hava alanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Mealifell, Mealifell Gezi Rehberi İzlanda

Maelifell İzlanda Hakkında Bilgiler

Kuzey yarım kürenin en kuzeyinde bulunan İzlanda farklı yeryüzü şekilleri ile dikkat çeken bir ülkedir. Nüfusunun yarısı başkent Reykjavik’de yaşar.

Atlas okyanusunun kuzeyinde Grönland’ın güneydoğusunda Britanya ve Norveç’in arasında yer alır. Bir ada ve Avrupa ülkesidir. İzlanda volkanik bir adadır. Kuzey Amerika ve Kuzey Avrupa’nın arasında yer alır. Kış turizmi ve termal kaynakları oldukça gelişmiştir. Birçok doğa harikasını bünyesinde taşıyan ülkede bulunan Maelifel yanardağı gelen ziyaretçiler tarafından en çok talep gören yerdir.

Mealifell, Mealifell Gezi Rehberi İzlanda

Bu volkanik dağ İzlanda’nın en ikonik, simge yapılarından biridir. Siyah bir yosunla kaplı olan yanardağın kolisine çıktığınızda en üstteki manzarayı asla unutamazsınız. Maelifell yanardağına yapacağınız ziyaret bambaşka bir dünyaya yolculuk yapmışsınız hissini uyandıracaktır sizde. Ülkede bu yanardağda düzenlenen turlar vardır. Jiplerle küçük gruplar halinde ziyaretçiler buraya taşınır. Ülkede bulunan 130 tane yanardağdan en ihtişamlı Maelifell yanardağıdır.

Maelifell yanardağı bir buzulun üzerinde yer almaktadır. Yemyeşil görüntüsüyle gözlerimize ziyafet yaşatan bu volkanik dağ, yanardağdan çok farklı bir görüntü sergilemektedir.

Mealifell, Mealifell Gezi Rehberi İzlanda

Eğer bu ülkeyi Eylül ve Mart ayları arasında ziyaret ederseniz mutlaka kuzey ışıklarını görürsünüz. Bu ışıklar gece 22.30 ve 3.00 saatleri arasında görülür. Özellikle şehirden uzak ıssız bir yerde iseniz ışıkları daha kuvvetli görebilirsiniz. Eminiz ki hayatınızda ilk defa karşılaşacağınız bu manzara size bambaşka duygular yaşatacaktır.

Maelifell İzlanda Konaklama

Bu ilginç doğa özelliklerine sahip ülke İzlanda da insanız ve konaklama alanı arıyorsanız Size sunabileceğimiz birkaç seçenek var.

Fosshotel Baron: Bu otel temiz ve sessizdir. Personelleri dalında uzmandır. Ücretsiz wi-fi ve kahvaltı hizmeti sunar.

Otel 101: Ülkenin en güzel iki otelinden biridir. Şehrin alışveriş merkezine ve barlar sokağına yakın olan konaklama alanı temiz ve güvenlidir. Otelde müşteri memnuniyetine büyük önem verilir. Küçük bir otel olmasına rağmen avantajlı konaklama yerlerindendir. Aradığınız her şeyi bulacağınız bu yer ücret bakımından da ekonomiktir.

Mealifell, Mealifell Gezi Rehberi İzlanda

Hotel Brog: Şehrin meydanında yer alan otel merkezde olmasına rağmen sessiz bir bölgededir. Müşterileri için birçok hizmet sunar. Bu otelde müşteri memnuniyetine büyük önem verilir. Kalite standartları en üst seviyededir. Ücretsiz wi-fi bağlantısı ve kahvaltı servisi vardır. Yiyecekleri lezzetli ve açık büfe şeklinde sunulmaktadır.

Guesthose: Sade ama konforlu bir yer arıyorsanız bu konaklama merkezinin tavsiye ediyoruz. Diğer otellere nazaran uygun ücretli ve onlarla aynı kalitede hizmet sunmaktadır.

Seçim sizin tercih sizin şimdiden iyi tatiller.