Meksika birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, farklı kültürlerin dokularını taşıyan bir ülkedir. Meksika/Meksika Orta Amerika’da yer alır. Meksika kuzeyinde ABD, güneyinde Belize Guatemala ile komşudur. Doğusunda Atlas Okyanusu, batısında ise Büyük Okyanus bulunmaktadır. En kalabalık Latin Amerika ülkesidir. Ülkenin en büyük şehri olan Meksika aynı zamanda başkentidir. Resmi dili İspanyolcadır. Anadili olarak İspanyolca konuşan insan sayısının en yüksek olduğu ülke Meksika’dır. Para birimi olarak Meksika pesosu kullanılmaktadır. Eğlencenin baş rolde olduğu güzel ülke Meksika Gezi Rehberi başlıklı yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Meksika/Meksika, Meksika Gezi Rehberi | Meksika

Meksika |Meksika Ulaşım

Ülkeye gidişlerde, Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Aktarmalı olarak uçuş yapılmaktadır. T.C. vatandaşlarından vize isteyen Meksika/Meksika ’ ya turistik, iş, eğitim ,ve transit geçiş gibi sebeplerle ziyaret etmek isteyen vatandaşlarının, Meksika’ya hava yolu  ile seyahat etmeleri durumunda, 30 gün geçerliliği olan tek girişli vize başvurusunu online olarak yapma imkanı sağlamaktadır.

 Meksika/Meksika, Meksika Gezi Rehberi | Meksika

Meksika | Meksika Hakkında Bilgiler

 Meksika/Meksika, renkli ve eğlenceli bir ülkedir. Her köşe başında şarkı söyleyen sıcak ve güler yüzlü  insanları, restorana girer girmez kafanıza takılan koca Meksika şapkaları, kaktüsleri, piramitleri ve ilginç su altı heykel müzesi ile karşılaşırsınız. Ülkede ulaşım şehir içlerinde dolmuşlarla, şehirler arası yolculukta  ise lüks otobüsler ve uçaklarla yapılıyor. Ado, El Mayan gibi otobüs şirketleri, yeterince ucuzken, kimi zaman uçakla seyahat etmek daha ucuza gelebiliyor. Büyük şehirler dışında İspanyolca bilmeden seyahat etme olanağı neredeyse imkansızdır.

Mexico City, Meksika’nın başkenti ve Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri. Şehirde İnsan Bilimi Müzesi ve Modern Sanat Müzesi bulunuyor. Meksika 50 kilometre uzaklıktaki Teotihuacan, en eski tarihi Aztek yerleşimlerindendir. Bu piramidi görmek ve Aztek kültürünü öğrenmek, Meksika’da yapılabilecek en iyi alternatiflerden biri. Meksika’dan gidilen Popocatepetl Volkanı tırmanılması gereken en iyi 10 volkanik dağ arasında yer alıyor. Karayip Denizinin en harika koyu olan Playa del Carmen, beyaz kumlu plajları, restoranları, otelleri ve tropik iklimiyle harika bir seçenektir. Meksika kültürü farklı kültürlerin kaynaşmasından oluşmuştur.

Meksika/Meksika, Meksika Gezi Rehberi | Meksika

Su sporlarıyla ilgileniyorsanız burası tam size göre, burada her türlü su sporunu bulabilirsiniz. Meksika’da nefes kesici otellerden, 5 yıldızlı ve 1 yıldızlı otellere, kamp alanlarından, gençlik otellerine ve pansiyonlara kadar her çeşit konaklama alanı bulabilirsiniz. Kategoriye bağlı olarak her türlü isteğe cevap verirler.

Bazı doğal parklarda ücretsiz kamp olanakları mevcuttur. Meksika yemekleri dünyadaki en zengin yemekler arasındadır. Meksika yemekleri oldukça baharatlı ve acıdır. Meyveler de oldukça önemli yer tutar. İthal içecekler pahallıdır. Bu nedenle ulusal içeceklerini tavsiye ediyoruz. Tekila, rom ve cin Meksika içeceklerdir. Meksika birası da oldukça meşhurdur. Her mevsim gidilebilen ülkeye konaklamak için en uygun dönem hava koşullarının bunaltıcı olmadığı Ekim-Mayıs arasıdır. En sıcak aylar ise Haziran-Eylül arasıdır. Ülkede ziyaret edilmesi gereken yerler; Ciudad de Mexico, Mexico City, Acapulco, Cancun, Guadalajara, San Luis. Ülkeden ayrılırken tekrar gelme planı yapacağınız yerlerden olacaktır.

Meksika | Meksika Konaklama

 Konaklama için önerilen birkaç otel; 

St. Regis Mexico City: Ünlü Paseo de la Reforma bulvarı üzerinde, bölgenin uğrak yerlerine sadece birkaç dakikalık uzaklıkta ideal bir konuma sahip olan bu lüks ve sofistike otel, birinci sınıf konaklama olanağı ve bünyesinde spa hizmetleri sunmaktadır. 3 gurme restoran ve kapalı yüzme havuzu mevcuttur. Otelden sadece birkaç dakikalık uzaklıktaki Bağımsızlık Meleği (El Ángel) heykeli ve Chapultepec Kalesi’ni kolayca ziyaret edebilirsiniz.

Meksika/Meksika, Meksika Gezi Rehberi | Meksika

Four Seasons Hotel Mexico City: Meksiko şehrinin merkezindeki Paseo de la Reforma caddesi üzerinde, Chapultepec Parkı’nın yakınında yer alan bu AAA Beş Elmas ödüllü otelde tam hizmet veren spa, restoranda  çağdaş konuk odaları sunulmaktadır. İyi donanımlı bir fitness merkezi ve açık havuzu bulunmaktadır.Keyifli bir konaklama için yardımsever çalışanları ve 24 saat iş hizmetleri gibi ek olanaklardan yararlanabilirsiniz.