Florida eyaletinin ve Atlantik kıyısının köşesinde bulunan bir liman kenti olma özelliği gösteren Miami, bulunduğu bölgenin en kalabalık şehridir. Ayrıca Amerika Birleşik Devletlerindeki en kalabalık ikinci metropol olma özelliğini gösterir.

Miami, finans ve ticaret başta olmak üzere kültür, sanat, medya ve eğlence gibi konularda öne çıkan bir şehirdir. Ayrıca gece hayatı ile ünlü olan şehir, birçok gece kulübü ve barları ile ziyaretçileri için unutulmaz anlar sunar. Miami sadece eğlence hayatı için dahi görülmesi gereken bir şehirdir.

Miami Festivalleri

Miami, birbirinden renkli festivalleri ile ünlü şehirler arasında yer alır. Festivalleri ile birçok turist çeker ve aynı zamanda konuklarına oldukça eğlenceli zamanlar yaşatır.

Şehrin önemli festivallerinden biri ocak ayında düzenlenen Art Deco Weekend’dir. Sanat etkinliklerinin ön plana çıktığı festivalde aynı zamanda müzikle ilgili birçok etkinlikte yer alır ve bu şekilde festivale katılan herkesin keyifli bir zaman geçirmesi sağlanır.

Miami, Miami, ABD

Şubat ayında düzenlenen Food Network South Beach Şarap ve Yiyecek Festivali de yine şehirde öne çıkan önemli festivallerden biridir. Festivale ABD’nin en ünlü şefleri katılır ve bu şefler tarafından yapılan çeşitli yiyeceklerin yanı sıra seminerler ve ödüllü şovlar ile festival 4 gün boyunca devam eder. Bunların yanı sıra şehirde düzenlenen diğer festival ve etkinlikler ise aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Martin Luther King Jr. Günü Geçidi
  • Lifetime Miami Maratonu
  • Coconut Grove Sanat Festivali
  • Miami Uluslararası Bot Şovu
  • Miami Uluslararası Film Festivali
  • Ultra Müzik Festivali
  • Winter Music Conference
  • Miami Beach Onur Haftası

Miami Gece Hayatı

Miami gece hayatında önemli dünya şehirlerinden biridir. Şehirde havuz partilerinden birinci sınıf DJ’lerin sahne aldığı birçok farklı mekan bulunur. Eğlencenin aralıksız devam ettiği bir şehir olmasının yanında eğlence için günlük hayatın bir parçası olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Şehirde parti ve benzeri etkinliklerin kolay kolay bitmediğini söylemek mümkündür. Özellikle geceleri düzenlene Happy Hour partileri şehrin popüler etkinlikleri arasında yer alır. Miami’nin en popüler parti mekanları arasında Purdy Lounge, Skybar, Shore Club ve Magic City yer alır. Sıralamış olduğumuz gece kulüpleri, çeşitli partilerin düzenlendiği mekanlardır.

Miami, Miami, ABD

Diğer yandan şehirde punk gruplarının sahne aldığı mekanların oldukça popüler olduğunu söylemek mümkündür. Churchill’s Pub en meşhur publardan biri olarak karşımıza çıkar. Miami’nin en şık ve bilinen mekanlarından biri de Blackbird Ordinary adlı mekandır. Burada harika denebilecek düzeyde kokteyller bulunur. Reggea gruplarının sıkça yer aldığı mekanda DJ’lerin sahne aldığı performanslar da yoğunluktadır.

Şehrin en popüler mekanlarından bir tanesi de plaj kulübü olma özelliği taşıyan Nikki’dir. Mekanda gece hayatı adeta parti havasında geçer ve ünlü DJ’ler sahne alır. Burada yapılan eğlenceler sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Genel olarak turistlerin de tercihi olan Bodega, South Beach’te yer alır ve mekânda Meksika eğlenceleri sunulur. Ayrıca fiyat açısından çok pahalı olmayan bir mekan olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Buna rağmen South Beach’te daha şık ve gösterişli bir mekan düşünüyorsanız, yine Shore Club ve Skybar arasından birini tercih edebilir ve biraz daha yüksek fiyatlara bu kulüplerde eğlenemeye devam edebilirsiniz.