Bugünkü yazımızda sizler için öyle bir yer araştırdık ki ne istiyorsanız var.  Milford Sound/Yeni Zelanda içinde karlı dağlar mı görmek isterseniz yoksa yağmur ormanları mı, şelaleler mi görmek istiyorsunuz yoksa geniş vadiler mi? Bir yanda deniz bir yanda termal bölgeler. Bunların hemen yanında buzullar… Yok artık böyle bir yer var mı? Evet, var bunların hepsi Yeni Zelanda’da hatta ülkenin küçültülmüş hali gibi olan ve saydığımız bu doğal güzelliklerin hepsini bağrında taşıyan Milford Sound/Yeni Zelanda. Eğer bu olağanüstü güzelliklerle dolu ülkeye gitmeye karar verdiyseniz eğer bakalım Türkiye’den Yeni Zelanda’ya nasıl gidilir? Bu ülke nasıl bir yer? Milford Sound Milli Parkı’nı görmek için Yeni Zelanda’da isem burada nerelerde konaklayabilirim? İşte aklınıza takılan soruların cevapları.

Milford Sound/Yeni Zelanda, Milford Sound Gezi Rehberi /Yeni Zelanda

Milford Sound /Yeni Zelanda Ulaşım

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya gitmenin en ideal şekli hava yolu ile olacaktır. Ülkemizden Yeni Zelanda’ya aktarmasız uçuş yoktur. Bangkok, Hong Kong, Seul ve Sidney gibi şehirler üzerinden aktarmalı olarak Yeni Zelanda’ya ulaşabilirsiniz. Bir diğer alternatif ise Avustralya’ya uçtuktan sonra deniz yolunu kullanıp Yeni Zelanda’ya gitmektir. Bunun yanı sıra Türkiye’ nin İstanbul ve İzmir şehirlerinden Yeni Zelanda ve Avustralya’ya çok sık seyahat gemileri kalkmaktadır. Artık zevkinize ve zamanınıza göre tercih yapabilirsiniz.

Milford Sound/Yeni Zelanda, Milford Sound Gezi Rehberi /Yeni Zelanda

Milford Sound/Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler

Milford Sound/Yeni Zelanda Yeni Zelanda’nın Güney adasının Güney bölümünde bulunur. Burası UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve Waphipounnomu‘nun bir parçasıdır. Bu Milli Park insanın içinde biraz ürperti, biraz şaşkınlık, biraz heyecan, biraz korku uyandıran bir manzaraya sahiptir. Bu parkı ziyaretinizde başka bir dünyada olduğumuzu düşündürecek görüntülerle karşı karşıya kalacaksınız.

Karlı Dağlar, sarp kayalıkla, derin sular ve uçurumları ile sizlere şaşkınlık yaratacak bu park mutlaka gezilip görülmesi gereken bir doğal güzelliktir. Parkın bünyesinde yağmur ormanları, şelaleler ,göller ve buz kütleleri de bulunmaktadır. Parkta bulunan sulardan Fok balıkları ,penguenler, yunuslar ve balinalar ile karşılaşmanız da çok mümkün.

Milford Sound/Yeni Zelanda, Milford Sound Gezi Rehberi /Yeni Zelanda

Milford Sound/Yeni Zelanda, sanki Yeni Zelanda’nın minimalleştirilmiş bir hali gibidir. Ülkede bulunan bütün doğal güzellikler bu parkın içinde de vardır. Parkı gezdiğiniz zaman Yeni Zelanda’yı gezmiş gibi olacaksınız. Parkta bulunan şelalelerinin sayısı bir ömür gördüğünüz şelalelerin sayısından çok daha fazladır.

Bu parkta yeşil ve mavinin en güzel tonlarını bir arada yakalamanız mümkün. Parktaki şelale sesleri, arkasında karlı dağlar, önünüzdeki göller… Şüphesiz ki burası dünyanın en muhteşem yerlerinden bir tanesi. Bütün doğal güzellikleri bu parkta öyle iç içe geçmiştir ki şöyle karşıdan durup baktığınızda hepsini bir arada görmek size büyük bir haz yaşatacaktır. Çünkü bu güzellikleri görebilmek için başka yerlerde farklı farklı bölgeleri dolaşmanız gerekmektedir. Dünyada görülmesi gereken bütün doğal güzelliklerin bir arada olduğu nadir yerlerden biridir.

Milford Sound/Yeni Zelanda, Milford Sound Gezi Rehberi /Yeni Zelanda

Milford Saund/Yeni Zelanda Konaklama

Milford Sound/Yeni Zelanda, Milli Parkını gezip konaklayacak bir yer arıyorsanız sizlere birkaç tane tavsiyemiz olacak.

Miford Saund Lodge: Ahşap dış görünüşü, temiz manzaralı odaları, barı ve kafesi şehrin beş yıldızlı konaklama merkezlerindendir. Bölgenin en iyi otelleri arasında bir numaradır.

Milford Sound/Yeni Zelanda, Milford Sound Gezi Rehberi /Yeni Zelanda

Mitre Peak Lodge: Temiz ve manzaralı odaları ziyaretçiler için düzenlenen aktiviteleri ve restoranında sunulan lezzetli yemekleri ile çok talep gören konaklama merkezleri arasındadır. Bölgenin en iyi 2. oteldir.

Kinloch Lodge -YHA Gelenorchy: Burası küçük ama temiz ve manzaralı bir yer. Kafa dinlemek manzaranın tadını doya doya çıkarmak isteyenler için çok ideal konaklama merkezlerinden biridir. Üstelik fiyatı da diğer otellere göre çok ekonomiktir.

Sizin kararınız sizin seçiminiz iyi tatiller.