Nassau / Bahamalar bu yıl tatili yurt dışında geçirmek isteyenler için oldukça mükemmel bir seçenek olacaktır. Nassau / Bahamalar’da harcadığınız zamanın her dakikasının hakkını verecek güzel bir tatil geçireceksiniz. Hiç düşünmeden sizlere önerebileceğimiz tatil cenneti İngiliz Milletler topluluğuna bağlı Nassau / Bahamalar masal şehridir. Nassau /Bahamalar sadece tatil cenneti değil Bahamalar’ın başkenti ve ticaret merkezidir. Burası New Providence adasının batısında konuşlanmış bir liman şehridir. Bugün sizlere Nassau / Bahamalar hakkında biraz bilgi verelim istedik. Bakalım Türkiye’den bu tatil cennetine nasıl gidiliyor? Bu şehir nasıl bir yer? Sizlere neler sunabilir? Gitmeye karar verirseniz burada nerelerde konaklayabilirsiniz?

Nassau / Bahamalar, Nassau Gezi Rehberi / Bahamalar

Nassau / Bahamalar Ulaşım

Bahamalar Türkiye vatandaşlarına vize talep etmeyen ülkelerden biridir. Bahamalar’ın başkenti Nassau’ya ülkemizden direkt uçuş yoktur. Avrupa şehirlerinden veya Amerika’dan aktarmalı olarak buraya Bahamalar’a ulaşabilirsiniz. Buradan bir saatlik kısa bir uçak yolculuğu ile Nasau’ya gidebilirsiniz. Bu şehri ilk adım attığınız andan itibaren tatilinizin ne kadar güzel geçeceğini hissedeceksiniz. O halde tam olmak istediğiniz yerde, bulunduğunuz için şöyle derin bir nefes alın ve hayallerinizle kavuşmanın mutluluğunu yaşayın.

Nassau / Bahamalar, Nassau Gezi Rehberi / Bahamalar

Nassau/Bahamalar Hakkında Bilgiler

Bahamalar Atlantik Okyanusunda yer alsa da Karayip Adalarının bir parçasıdır. Deniz turizmi açısından dünyanın merkezi sayılan Nassau/Bahamalar turizm son derece gelişmiştir. Nassau/Bahamalar ziyaret eden turistlerin harika bir tatil geçirmesini sağlayabilecek her şeye sahiptir. Burada düzenlenen gemi ve hot turlarında katılımcılara bütün adalar gezdirilmektedir. Nassau Bahamalar’ in başkentidir.

Bahamalar’ın en önemli adası New Providence’ de yer alır. 1492 yılında Kristof Kolomb tarafından keşfedilen adalar cenneti yıllarca sömürge altında kalmıştır. 1629 da İngiliz Kralı 1. Charles tarafından bakanlarının birine bağış olarak verilen Bahamalar, 1983 yılında Karayipler topluluğu ortak pazarına (CRICOM)üye olmuştur. O tarihten bu yana da turizm bakımından sürekli gelişmeler göstererek günümüzde en aranılan tatil cennetleri arasında yer almaktadır. Burada bulunan plajları ilk gördüğünüz anda kendinize o masmavi sulara bırakmak için can atacağınızdan emin olabilirsiniz.

Nassau / Bahamalar, Nassau Gezi Rehberi / Bahamalar

Nassau/Bahamalar’ın bir diğer özelliği de renkli evler adası olmasıdır. Bu şehrin sokaklarında gezerken gözlerinizin okşanacağından hiç kuşkumuz yok. Gezmek denilince şehir merkezi tarihi yapısıyla ilk önerebileceğiniz yerlerden biridir. Ulusal Sanat Galerisi, Korsan Müzesi, Sementa Binası ve Anda Straw Bahçelerini görünce sizin sizden kopup gittiğinizi hissedeceksiniz. Eğer alışveriş yapmak niyetinde iseniz liman civarındaki alışveriş merkezine gitmenizi tavsiye ederiz.

Nassau / Bahamalar, Nassau Gezi Rehberi / Bahamalar

Nassau/Bahamalar aynı zamanda tam bir Golf şehridir. 9 ve 18 delikli birçok Golf sahasında burada bulabilirsiniz. Golfe ilginiz varsa bilginiz olsun istedik. Burada gezip göreceğiniz yerler ve katılabileceğiniz aktiviteler öyle çok ki saymakla bitmez. Yapacağınız tatilde zamanın nasıl geçtiğini asla anlamayacaksınız ve inanın hayal miydi yoksa gerçek mi diye kendinize bir çok kez soracaksınız.

Nassau/Bahamalar’da Konaklama

Tatilinizi burada geçirmeye karar verip Nassau Bahamalar’a geldiyseniz nerede konaklayacağız diye düşünmeyin. Şimdi sizlere birkaç örnek sunacağız. Burada bulunan otellerin çoğu Paradise Island ve Cable Plajının yakınında yer almaktadır. Çoğu otel her ziyaretçinin bütçesine uygun olsun diye orta ve üst seviyede fiyatlıdır. Zaten burada çok lüks ve çok yüksek fiyatlı oteller bulunmamaktadır. Quality Inn Nassau Bahamas ve Nassau Hilton en çok tercih edilen ve bilinenler arasında ilk sıradadırlar. Old Bahama ise yat limanının hemen yanında yer almaktadır. Grand Bahama’nın en gözde otellerindendir. Radisson Grand Luceyan‘’da ki aktiviteler inanın size Vegas’ı aratmaz. Golf turnuvaları da düzenlenen bu otel de konaklamanız tatilinize ayrı bir renk katar.

Nassau / Bahamalar, Nassau Gezi Rehberi / Bahamalar