New Providence Adası Bahamalar kalbidir. Plajlar ve koyları, en lüks oteller ve alışveriş merkezleri, en iyi dalış merkezleri ve lüks kumarhaneleri ile ülkenin nüfusunun büyük çoğunluğu adada yaşımaktadır. Bahamalar’ın başkenti Nassau şehri de burada bulunmaktadır. Ada hem yerel halk arasında hem de tatillerini burada geçirmeyi tercih eden turistler arasında son derecede sevilen noktalardandır.

Adanın toplam alanı oldukça küçüktür. Ancak sadece başkenti değil, aynı zamanda çok sayıda plajları, koyları ve hatta milli parkları barındırmak için fazlasıyla yeterlidir. New Providence, ilginç yerler, lüks oteller, mükemmel altyapı, zengin gece hayatı ve eğlence için sınırsız fırsatlar ile ünlüdür.

New Providence,Bahamalar, New Providence, Bahamalar Seyahat Rehberi

New Providence Island’a nasıl gidilir?

New Providence Adası’na kolayca ulaşabilirsiniz. Doğrudan adada ABD, Kanada, Küba, Jamaika, Dominik Cumhuriyeti ve Birleşik Krallık şehirlerinden uçuşlar alan Lynden Pindling Uluslararası Havaalanı (Nassau havaalanı) mümkündür.

Hava alanı, başkentin merkezine sadece 20 dakika uzaklıktadır. Hava limanından şehir merkezine taksi veya servis ile ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak, Miami bir yolcu gemisinde New Providence Island’a bilet alabilirsiniz. Bu gezi yöntemi acelesi olmayan ve zamanı olanlar için uygundur. Cruise ile yolculuk ortalama 4-5 gün sürer . Buna ek olarak, bu seçenek ucuz bir ulaşım yöntemi olarak adlandırılamaz. Bir kişi için bir biletin maliyeti 500 $ ‘dan 1 500 $’ a kadardır.

New Providence,Bahamalar, New Providence, Bahamalar Seyahat Rehberi

New Providence Island Gezilecek Yerler

New Providence adasının ana cazibesi, Sahili yıkayan Atlantik Okyanusu’nun plajları ve berrak sularıdır. Bunun için her yıl yüz binlerce turist adaya gelmektedir. Turizm sezonunun Zirvesi, adanın bunaltıcı sıcağı ve çok fazla yağışa sahip olmadığı Eylül-Mayıs ayları arasına kadar sürer.

Cable beach plajı sadece adada değil, Karayipler’de en iyi plajlardan biri olarak kabul edilir. Güney sahilindeki en büyük Plajlar arasında South Ocean Beach Plajı bulunmaktadır. Yanında en büyük golf Sahaları yer almaktadır. Jaw`s Beach Plajı doğu kıyısında, güzel Clifton Körfezi kıyısında yer almaktadır. Yakınlarda bir yat kulübü ve yatların ve teknelerin demirlenmesi için bir yer marina bulunmaktadır.

New Providence,Bahamalar, New Providence, Bahamalar Seyahat Rehberi

New Providence yakınlarında, en popüler dalış siteleri Reisorback ve Clifton Wall Balmoral Adası ve mercan resifleri vardır. Sahil boyunca, Şnorkelli yüzme ve balıkçılık için harika bir yer olan North Cay ve Long Cay Adaları bulunmaktadır.

Adanın kültürü ve tarihi hakkında bilgi edinmek isterseniz, nassau’nun başkentine gidin. 17-18. yüzyılın birçok yerleşim yeri burada varlığını sürdürmektedir.

Açık hava etkinlikleri sevenler adanın Milli Parklarını ziyaret edebilirler: Retreat, Bonfish Pond veya Ardastra Gardens Bahçeleri, Zoo and Conservation Center (Hayvanat Bahçesi ve Koruma Merkezi).