Vietnam’ın Nha Trang ünlü bir sahil beldesidir. Yemyeşil doğası, denizi, günün her saati canlı atmosferi ve dikkat çekici sualtı dünyası ile turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri haline gelmiştir.

Nha Trang’de Nerelerde Gezebiliriz?

Po Nagar Cham Kuleleri, Alexandre Yersin Müzesi, Long Son Pagoda, Yang Bay Şelalesi, Mun Adası, Mot Adası, Nha Tho Nui Kilisesi, Chong Rocks, Vinpearl Eğlence Parkı, Ba Ho Waterfall, Monkye Island gezmenizi önerdiğimiz yerler arasında.

Po Nagar Cham Kuleleri; hala Çinli ve Vietnamlı Budistlerin ibadetlerini gerçekleştirdikleri bir merkezdir. Orjinali ahşaptır fakat bir kısmı yıkıldıktan sonra taş ve tuğla kullanarak restore edilmiş.

Nha Trang, Nha Trang, Vietnam Seyahat Rehberi

Alexandre Yersin Müzesi; küçük fakat dikkat çekici bir müze. Bilim insanı Alexandre Yersin’e adandığı için bu isim verilmiş. Yersin, buraya gelerek Pasteur Enstitüsü’nü kurmuş ve vebaya sebebiyet veren mikrobu keşfetmiş. Müzede Yersin’in kütüphanesini de incelemeniz mümkün.

Nha Trang’a Nasıl Ulaşabiliriz?

Havayolu ile seyahat tercih edenler öncelikle Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye gelerek buradan otobüsle Nha Trang’a ulaşabilirsiniz. Singapur, Bangkok, Malezya ve Kamboçya gibi yerler üzerinden de aktarmalı uçuşlar vasıtasıyla direkt ulaşırsınız. Başkentten altı ya da sekiz saat süren bir tren yolculuğu da bir alternatif. Vietnam’a girişte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvusu yapmak zorundadır.

Nha Trang, Nha Trang, Vietnam Seyahat Rehberi

Nha Trang’da Nerelerde Konaklayabilirsiniz?

Nha Trang’da konaklamanız için her bütçeye uyum sağlayabilecek farklı alternatifler mevcut. Bir iki ay öncesinden rezervasyon yaptırarak daha uygun fiyatta konaklama sağlayabilirsiniz. Florida Nha Trang Hotel, D’Qua Hotel, Mer Perle Hon Tam Resort, Navada Beach Hotel, Emeral Bay Hotel & Spa, Orbit Resort & Spa, Vesna Hotel, Diomand Bay Condotel- Resort Nha, Venity Villa Nha Trang konaklamanızı tavsiye ettiğimiz yerlerden bazıları.

Emerald Bay Hotel & Spa; teras ve fitness merkezi var. Vietnam Yelken Merkezi’ne 300 mt uzaklıkta bulunuyor. Otelin odaları oldukça konforlu olmakla birlikte çalışan personel güleryüzlü ve ilgili. Restoranda lezzetli Asya yemekleri var.

Diamond Bay Condotel-Resort Nha; oldukça şık ve rahat bir otel. Turistler tarafından en çok tercih edilen otellerden biri. Özel plajı, masaj salonu ve fitness salonu mevcut. Restoranında talep üzerine hazırlanan diyet yemekleri de sunuluyor. Siz de konfor arıyorsanız bu otelde konaklamanızı öneriyoruz.

Nha Trang, Nha Trang, Vietnam Seyahat Rehberi

Nha Trang’da Hangi Festivaller Var?

Nha Trang deniz festivali her iki yılda bir yapılıyor ve bir hafta sürüyor. Festival severlerin buluştuğu festivalde gelen turistler eğlenceli bir ortamda ve kültürel etkinlik eşliğinde stres atıyorlar. Festival boyunca plaj voleybolu, deniz ürünleri ve uluslararası gastronomi yarışması, su altı grubu düğünü, şarap festivali ve benzeri birçok ilginç etkinlik düzenleniyor.

Nha Trang’da Gece Hayatı Nasıldır?

Şehirde gece eğlenebileceğiniz birçok bar mevcut. Killed Kenny Sports Bar, Z Club, Bar Pirate Bay bizim size önerdiğimiz eğlence mekanlarından birkaçı.