Nikaragua/Managua genellikle göller ve yanardağlar ülkesi olarak bilinir. İki yanardağ konisinin kara şeridiyle birleşmesinden oluşmuştur. Nikaragua/Managua’da Orta Amerika’nın en büyük gölü olan Nikaragua Gölü bu ülkededir. Yerliler buraya“Tatlı Deniz” anlamına gelen Cocibolca adını verir. Bu gölde yüzlerce ada bulunur. Yemyeşil Ometepe Adası, Nikaragua Gölü’nün en önemli adasıdır. Köpek balığı, kılıç balığı ve tarpon gibi okyanus canlılarını barındıran tek tatlı su gölü olarak bilinir. Moskito kıyısı, Orta Amerika’nın en ucra bölgelerinden biri olan Nikaragua’dadır.

Nikaragua/Managua, Nikaragua Gezi Rehberi | Managua

Nikaragua | Managua Ulaşım

Türklerden vize istemeyen Nikaragua/Managua, girişte 90 günlük giriş izni veriliyor. Aynı giriş damgasıyla Nikaragua, Honduras, El Salvador ve Guatemala’ya girebilirsiniz. Girişte iki ayrı giriş ücreti kesiliyor. Toplamda dört ülke için geçerli, vize veren Nikaragua’ya yeniden 90 günlük uzatma almanız için Belize ya da Kosta Rika’ya girip çıkmanız gerekiyor.

Nikaragua/Managua, Nikaragua Gezi Rehberi | Managua

Nikaragua | Managua Hakkında Bilgiler

Sıcakkanlı insanların yaşadığı, Orta Amerika’nın en düşük suç oranına sahip ülkelerinden biri olan Nikaragua’nın başkenti Managua’dır. Managua, göl kenarında ormanların içinde kurulmuştur.

Resmi dil İspanyolcadır. İspanyolca dışında konuşulan yerel dillerin başında Miskito dili gelmektedir. Para birimi olarak Kordoba kullanılmaktadır. Türkiye saatine göre 8 saat daha geridir.

Nikaragua/Managua, Nikaragua Gezi Rehberi | Managua

Orta Amerika’nın yüz ölçümü olarak en büyük ülkesidir. Kuzeyinde Honduras, güneyinde Kosta Rika ile komşudur. Batısı Büyük Okyanus, doğusu ise Karayip Denizi ile çevrili olan ülke, sıcak ve nemli bir iklime sahiptir. Alçak arazilerde sıcaklıklar çok yüksek olabilir. Atlantik kıyıları, Pasifik kıyılarına göre daha çok yağış almaktadır. Ülkeye seyahat etmek isterseniz en uygun dönem, yağışın en az olduğu Kasım-Nisan arasıdır. Ülkede ziyaret edilecek yerler olarak, otantik şehir olarak bilinen Leon daha turistik şehir olan Granada, Ometepe Adası volkanlar ve San Juan Del Sur sahilleri sörf için uygundur.

Nikaragua/Managua, Nikaragua Gezi Rehberi | Managua

Ülke düz biz alana sahip olduğundan yerel otobüslerle ulaşım hem sorunsuz hem de kolay. Yemek kültüründe diğer ülkelerin mutfaklarından etkilenmiş olan Nikaragua’da temel yemek pilavdır. Sebze yemekleri de oldukça çok tüketilmektedir. Ekmek çok tüketilmemekle birlikte bir muz cinsini kızartarak her öğünde tüketirler.

Nikaragua | Managua Konaklama 

Konaklama için önerilen birkaç otel;

Best Western Las Mercedes: Managua Uluslararası hava alanına 100 metre ve hava alanı otobüs durağına 50 metre mesafede yer almaktadır. Tesiste 2 açık yüzme havuzu, tesis bünyesindeki La Pérgola restoranında dünya mutfağından yemekler ve Mango’s Snack havuz barı ve Tanino’s Snack havuz barı da konukların hizmetindedir. Otel ayrıca bir el sanatları mağazasına, 5 balo salonuna ve hem konuklar hem de gezginler için hava alanında 1 standa sahiptir. Hava alanı servisi ücretsizdir.

Best Western Las Mercedes, Pharaoh’s Casino’ya 5 kilometre ve Managua kent merkezine arabayla 15 dakika uzaklıktadır. Tipitapa Nehrine arabayla 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Nikaragua/Managua, Nikaragua Gezi Rehberi | Managua

Camino Real Managua: Şehir merkezinde olan Managua uluslararası hava alanına arabayla sadece 3 dakika uzaklıktadır. Camino Real Managua ücretsiz hava alanı transferleri, açık havuz ve kumarhane sunmaktadır. Otelin spa alanında spor salonu, buhar banyosu ve sauna bulunmaktadır. Kendinizi şımartan bir tatil için muhteşem bir konaklama tesisi. Dünya ve Akdeniz mutfaklarından yemeklerin olduğu tesiste Las Palmeras’ın havuz başı, snack barında yemek ve içeceklerin tadını çıkarabilirsiniz.Günün 24 saati açık resepsiyondan araba kiralayabilirsiniz.

Nikaragua/Managua, Nikaragua Gezi Rehberi | Managua

Airport X Managua: Airport X Managua, Managua’da Granada’ya 35 kilometre uzaklıkta evcil hayvan dostu konaklama birimleri sunmaktadır. Konuklar tesis bünyesindeki barın keyfini çıkarabilirler. Tesiste 24 saat açık resepsiyon, iş merkezi ve hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. Tüm odalar için kontinental kahvaltıda mevcuttur. Hava alanı oteli 04:00-11:00 saatleri arasında her zaman hizmet vermektedir. Otelin 24 saat hizmet veren personeli gece geç check-in imkanı sağlamaktadır. İçecek ve atıştırmalıklar da her zaman mevcuttur. Hava alanına arabayla sadece 3 dakika uzaklıktadır.