İzmir Ödemiş ilçesinin güzide kamp alanları arasında yer alan doğanın en muhteşem görkemini bünyesinde barındıran Ödemiş Bozdağ kamp alanı, özellikle kış kamp severler iççin oldukça ideal kamp alanlarından biri olarak karşımıza çıkar. Büyük bir orman içerisinde kamp seven herkesin tercihi olan bölge, oksijenin bol olduğu bir kampı ayaklarınıza kadar getirmektedir.

Ödemiş Bozdağ kamp alanı, şehrin kalabalığından ve kirli havasından kurtulmak isteyenlerin özellikle kış aylarında vazgeçilmez kamp alanları arasında yer alır. Bol oksijen ve sükunetin hakim olduğu bir kamp yapmayı seviyorsanız, kış aylarının en etkili ve doğayla iç içe olan kamp alanlarından Ödemiş Bozdağ kamp alanını tercih edebilirsiniz.

Ödemiş Bozdağ Kamp Alanı İzmir Ulaşım

Havayolu ile ulaşım tercih edenler için Ödemiş Bozdağ kamp alanına en yakın mesafede yer alan Adnan Menderes Havaalanı 115 km’lik bir mesafededir. Şehir dışından havayolu ile gelmek isteyen ziyaretçilerin öncelikle bu havaalanına inmesi ve buradan karayolu ile devam etmesi gerekir. Daha sonra karayolu ile Ödemiş’in Bozdağ kasabasına ulaşılması ve buradan da kamp alanına geçilmesi yine karayolu ile mümkündür. Karayolu ile havaalanından İzmir şehir merkezine servislerle geçilebilir. Bunun ardından ise İzmir merkezden Ödemiş ilçesine giden otobüslere binilebilir. Son olarak Ödemiş’e gelinmesinin ardından yine Bozdağ kasabasına giden minibüsler ile karadan ulaşım sağlanabilir.

Havaalanından araç kiralayarak karayolu ile Bozdağ kamp alanına ulaşmak isteyenlerin ise Turgutlu yönünü takip etmesi ve en az 110 km bu yönde devam etmesi gerekir. Ödemiş Bozdağ kamp alanına karayolu ulaşımında başka bir alternatif ise Birgi güzergahı olarak karşımıza çıkar.

Ödemiş Bozdağ kamp alanı, Ödemiş Bozdağ Kamp Alanı İzmir

Ödemiş Bozdağ Kamp Alanı İzmir Hakkında Bilgiler

Ödemiş Bozdağ kamp alanı Ege Bölgesi’nin en yüksek 3. noktası olarak karşımıza çıkar. Kış aylarında kamp yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri olması ve kampın bulunduğu dağın antik dönemlerden günümüze ulaşması önemli özelliklerinden biridir. 2159 metre yüksekliğinde olan dağ, ziyaretçilerine eşsiz bir doğa sunmasının yanında sıra dışı bir kamp imkanı da vermektedir. Kamp alanının yanı sıra Bozdağ bölgesi ayrıca bir kayak merkezine sahiptir. Konuklarına kamp imkanının yanı sıra kayak yapma fırsatı da verir ve kamp yapmak istemeyenler kayak merkezi ile kayağın tadını çıkarabilir.

Bozdağ kasabası gezilecek yerler açısından konuklarına çok fazla alternatif sunamasa da Ödemiş için aynı şeyi söylemek yanlış olur. Ödemiş gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir kültüre sahiptir. Bu nedenle Ödemiş gezilecek yerler açısından neler sunuyor aşağıda sizler için listeledik.

 • Bedia Akartürk Müzesi
 • Ödemiş Pazarı
 • Kadın El Sanatları Pazarı
 • Tarihi Ödemiş Arasta Çarşısı
 • Ödemiş Ulu Camii
 • Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi
 • Ödemiş Müzesi
 • Ödemiş 125. Yıl Kültür Parkı
 • İlk Kurşun Anıtı
 • Birgi
 • Gölcük
 • Bozdağ Kayak Merkezi
 • Hayalet Köy Lübbey

Ödemiş Bozdağ kamp alanı, Ödemiş Bozdağ Kamp Alanı İzmir

Ödemiş Bozdağ Kamp Alanı İzmir Konaklama

Bozdağ kasabasında konaklama imkanı genelde kamp bünyesinde çadırlarda mümkündür. Ancak Ödemiş ilçesi içerisinde birçok pansiyon ve otel bulmak mümkündür. Ayrıca kayak merkezine sahip olması nedeniyle kayak merkezi yakınlarında farklı tarzlarda otel ve pansiyon bulmak mümkün olmaktadır.