Ordesa Kanyonu, bugünkü yazımızda sizlere Ordesa Kanyonu/İspanya hakkında bilgi vermeye ve bu doğal güzelliği size anlatmaya çalışacağız. Ordesa Kanyonu/İspanya Avrupa’nın en büyük kanyonu olarak kabul ediliyor. Bu kanyon dünya gözüyle göreceğiniz en güzel doğa harikalarından biridir. Bütçem uygun, zamanında var ve bu kanyonu gidip bir göreyim diyorsanız bizi okumaya devam edin. Eğer bu kanyonu görmek için  İspanya’yı ziyarete gitmeye karar verdiyseniz bakalım Türkiye’den Ordesa Kanyonu İspanya’ya nasıl gidiliyor? Burası nasıl bir yer? Buraya gittiğim zaman nerelerde konaklayabilirim? Sorularına takılmayın. Biz bunları sizin için araştırdık Buyurun okumaya devam edin.

Ordesa Kanyonu İspanya, Ordesa Kanyonu Gezi Rehberi İspanya

Ordesa Kanyonu İspanya Ulaşım

Türkiye’den İspanya’nın Madrid ve Barcelona şehirlerine direkt uçuş seferleri vardır. Haftanın her günü yaklaşık 4 saat süren uçuşlarla Madri Berojons havalimanına ulaşılır. İstanbul ve Ankara’dan İspanya’ ya direkt uçuşlar her zaman mevcuttur. Yani ülkemizden bu turizm cennetine gitmek için bir uçak bileti almanız yeterlidir.

Ordesa Kanyonu İspanya, Ordesa Kanyonu Gezi Rehberi İspanya

Ordesa Kanyonu İspanya Hakkında Bilgiler

İspanya’da bulunan Ordesa Kamyonu Avrupa’nın en büyük kanyonudur. Bu vadinin uzunluğu yaklaşık on iki kilometre kadardır. Vadinin kenarları neredeyse tamamen dik ve 1300 metre yüksekliğinden oluşmaktadır.

Doğal güzelliklerinin yanı sıra kültür ve tarih bakımından da büyük bir zenginliğe sahip olan İspanya Ortaçağ’dan kalma sanat eserlerini de fazlasıyla bünyesinde bulundurmaktadır. Ülkede bulunan birçok doğal güzelliğin yanında en dikkat çekici olanı Avrupa’nın en büyük kanyonu olan Ordesa Kanyonu’ dur.

Ordesa Kanyonu İspanya, Ordesa Kanyonu Gezi Rehberi İspanya

Eğer bu kanyonu ziyaret ederken buradaki dağ havasının Akdeniz esintisi ile nefis kombinasyonunu ciğerlerinize çekerseniz o muhteşem duyguyu hissedebilirsiniz. Bu kanyon fantastik bir görünüme sahiptir Ordesa Kanyonunun kuzey tarafında yükseklik 2400 metreye kadar çıkmaktadır. Ortalama  2/3 metre genişliğindeki dikey uçurumlar bir tür doğal elimden oluşan 1000 metre eğiminin altında bulunmaktadır. Yine kanyonunda bulunan Circo de Cotatuero havza havuzları ziyaretçilerin olağanüstü bir manzara ile karşılaşmasını sağlar.

En çok turist ağırlayan ülkeye gelenlerin, hayatlarında ilk defa görecekleri güzellikler başlarını döndürerek ülkelerine geri dönememelerine neden olur. Bu kanyona yapılan turlara  ve gezilere katılıp İspanya’daki tatilinize ayrı bir aktivasyon katmanız çok mümkündür. Bu turlarda size eşlik edecek rehberler, kanyonu avuçlarının içi gibi bilmektedirler. Her köşesini tanımaktan zevk alacağınız farklı bir tur yaşayacağımıza eminiz.

Ordesa Kanyonu İspanya Konaklama

Eğer İspanya’yı ziyarete geldiyseniz ve nerede konaklamanız gerektiğinizi düşünüyorsanız artık düşünmeyin. Biz sizlere birkaç konaklama alanı tavsiye ediyoruz. Bunlar;

Moten One Barcelona: Bern bölgesindeki otel Ciutadella Parkının hemen yanındadır. Bu otelde modern odalar, klima, özel banyo ve interaktif televizyon faydalanabileceğiniz hizmetler arasında gelmektedir. Temiz ve düzenli odaları rahat ve huzurlu bir tatil geçirmenize neden olur. Ayrıca geceleri otelin düzenlediği çeşitli animasyon gösterilerini izleyerek veya çeşitli aktivitelere katılarak hoş zaman geçireceğinize eminiz.

Ordesa Kanyonu İspanya, Ordesa Kanyonu Gezi Rehberi İspanya

Iberostar Poseo de Gracia: Barselona’nın Plaça Catolunya Meydanında yer alan bir konaklama merkezidir. İçinde bulundurduğu havuzu, manzaralı terasları, ücretsiz otoparkı ve yine ücretsiz wi-fi hizmeti ile burada kalan ziyaretçilerin memnun kalmalarına neden olur. Oteldeki temiz odalar ve sınırsız hizmet sunan personeli hoş bir tatil geçirmenize neden olur.

Room Mate Anna: Bu konaklama yeri ise şehir merkezinde bulunmaktadır. Otelde sezonluk hizmet veren manzaralı çatı katları bulunmaktadır. Yine otelin hizmetleri arasında bulunan solaryum ve havuzda müşterilerin memnun kalmasına neden olan şeylerin başında gelir.

Melioa Polma Bay: Muhteşem manzaralı temiz odaları ve banyoları ile ziyaretçileri memnun eder. Ücretsiz havuzu ve wi-fi bağlantısı bulunmaktadır.

Novotel Madrit Center: Temiz odaları ve ücretsiz wi-fi ile Madrid de bulunan bu otel müşterileri memnun bırakmaktadır.

Sizin seçiminiz, sizin kararınız iyi tatiller.