Ottowa/Kanada’ ya gitmek isteyenler için rahatlıkla sanat galerileri ve tarihi eserlerle dolu bir gezi olacak diyebiliriz. Ottowa/Kanada sizi kültürel cazibesi ile içine çekecek olan şehir şüphesiz Kanada’nın başkenti Ottawa’ dır. Buraya yapacağınız gezi hayatınıza bambaşka bir anlam katacak ve sizin için farklı bir tatil anısı olacaktır. Bugünkü yazımızda Kanada’ nın başkenti Ottowa’yı tanıtacağız. Peki  bu şehre Türkiye’den nasıl gidilir? Şehir hakkında neler öğrenebilirim? Bu başkentte nerede konaklayabilirim? Kafanıza takılan sorular arasındaysa hiç üzülmeyin cevapları bizde.

Ottowa/Kanada, Ottowa Gezi Rehberi / Kanada

Ottawa/Kanada Ulaşım

Türkiye’den Kanada’nın Toronto şehrine direkt uçuş vardır. Bu uçuş yaklaşık 12 saat kadar sürmektedir. Toronto’ya vardıktan sonra buradan yine uçakla Ottowa/Kanada’ya varabilirsiniz. İstanbul’dan Avrupa veya Amerika Birleşik Devletleri şehirlerinden aktarmalı olarak da Ottawa’ya gidebilir ve dilediğiniz seçeneği kullanabilirsiniz.

Ottowa/Kanada, Ottowa Gezi Rehberi / Kanada

Ottowa/Kanada Hakkında Bilgi

Kanada’nın başkenti olan Ottowa, Ontorio eyaletinin Güneydoğusunda yer almaktadır. Ottawa Kanada’nın en büyük dördüncü şehridir. Ülkenin entellektüel ve kültür merkezidir. Ottova ırmağı kenarında Ottova Vadisi’nde kurulmuştur. Ülkenin parlamentosu da bu şehirde bulunmaktadır. Bu başkenti Kanada’ nın diğer şehirlerinden ayıran bir özelliği resmi dil olarak iki lisan (İngilizce ve Fransızca) kullanılmasıdır. Ülkenin diğer şehirlerinde böyle bir özellik yoktur.

Ottowa/Kanada şehir müzeleri ve farkları ile de dikkat çeker. Şehrin her köşesinde ayrı bir ortam bulmanız mümkündür. Şehir Kanada’ nın kültür merkezi olmasının yanı sıra teknoloji merkezidir de. Bu Şehirde bulunan Ottowa Nehri Vadisi’nde yapılan kazı çalışmalarında taştan aletler, ok uçları ve çömlekler bulunmuştur. Bu başkent binlerce yıldır ticaret noktasıdır. Adını bünyesinde bulundurduğu Nehir ve vadiden alan Ottowa/Kanada küçük bir kereste kasabası idi. Günümüzde kurulan birçok kereste fabrikası ile şehir zenginleşmiştir.

Ottowa/Kanada, Ottowa Gezi Rehberi / Kanada

Oturmaya gittiyseniz buradaki müzeleri ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca şehirde bulunan parlamento binası da simge tarihi eserlerdendir. Kanada savaş müzesi şehrin merkezinde yer alır ve tarihe ışık tutar. Bu müzede yaklaşık olarak üç bin parça eser sergilenmektedir. Kanada tarihi müzesi ise şehrin en çok turist ağırlayan yeridir. Bu müzede kültürel çeşitliliği anlatan eserler sunulmaktadır.

Rideu kanalında kışın paten yazın kayıkçılık yapılır. Görülmeye değer nedir yerlerden biridir. By Ward Marketleri’nde ise aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Gatineau Kar kış şehrin merkezinde bulunan sayfiye alanlarındandır. Done katedrali ise harika bir tarihi yapıdır her yıl pek çok ziyaretçi ağırlar.

Ottowa/Kanada, Ottowa Gezi Rehberi / Kanada

Ayrıca oto havada bulunan bahçeler ve doğa parkları gezilmeye değer alanlardır. Üçgen şeklindeki Kanada Havacılık Müzesi’ nde ise eski ve klasik havacılık araçlarının görebilir haklarında bilgi edinebilirsiniz.

Ottowa /Kanada Konaklama

Eğer Kanada’ nın bu ilginç başkentinde iseniz konaklamayı dert etmeyin. İşte size en popüler konaklama alanları;

Simply Luxury Stays: Şehrin dört yıldızlı oteli olmasına rağmen en çok rezervasyon alan oteldir. Uygun fiyata ve temizliği ile dikkatleri hemen üzerine çeker.

Le Germain Hotel Ottowa: Müşterilerine sunduğu hizmetler kusursuzdur. Ücretsiz wi-fi ve kahvaltıdan faydalanabilirsiniz.

Ottowa/Kanada, Ottowa Gezi Rehberi / Kanada

Ramada: Küçük bir modeldir. Tatilini sakin ve ekonomik geçirmek isteyenler için idealdir.

Park Avanue Suites: Şehrin merkezine yakınlığı nedeniyle çok talep gören oteller arasındadır.

Meodowlands Inn: Yine şehir merkezine yakın müşteri memnuniyetine önem veren temiz oteller arasında yerini alır.

Ottowa/Kanada, Ottowa Gezi Rehberi / Kanada

Marlborough Suites: Şehir merkezine yakın uygun fiyatlı ücretsiz wi-fi ve kahvaltı hizmeti sunan uzman personelleri ile müşterilerinin beklentilerini tam anlamıyla yerine getiren temiz ve konforlu odalarıyla hizmet sunan oteldir.

Capitol Hill Hotel&Suites: Ottowa/Kanada merkezinde bulunan en temiz oteller arasındadır. Hizmet kalitesi en üst seviyededir. Manzaralı odaları, ücretsiz wi-fi ve kahvaltı talepleri ilgi odakları arasında yer alır.

Bütçenize uygun en iyi konaklama yerini seçmeniz dileğiyle, iyi tatiller.