Palais Ideal du Facteur Cheval, Fransa dünya tarihinde benzerine az rastlanır bir yer desek sanırım abartmış olmayız. Tamamen hayal gücü ve ömürden tam 33 yıl feda edilerek inşa edilmiş  Palais Ideal du Facteur Cheval Fransa muhteşem bir anıttır. İnsanoğlunun hayal edip de yapamayacağı hiçbir şey olmadığının canlı bir kanıtı burası. Rüyalar ile başlayan ve gerçeğe dönüştürülen bir yapıt.

Palais Ideal du Facteur Cheval, Palais Ideal du Facteur Cheval Gezi Rehberi Fransa

Olağanüstü bir hayal gücüne sahip hatta köyün delisi olarak adlandırılan biri tarafından yapılan bu anıt görenleri hayrete düşürüyor. Eğer bu anıtı merak edip de görmek isterseniz burası Fransa’da bulunan  Palais Ideal du Facteur Cheval Fransa. Buraya nasıl gidebilirim? Burası nasıl bir yer? Bu anıtı görmeye gidersem nerelerde konaklayabilirim? diye düşünmeyin. Biz bunları sizin için araştırdık ve yazdık ilerleyen satırlarımızı okumaya devam edin.

 Palais Ideal du Facteur Cheval Ulaşım

İstanbul ve Ankara şehirlerinden Fransa’ya haftanın hemen her günü uçuş bulunmaktadır. Bu uçuşlar Paris, Nice, Nontes, Marsilya, Bordeauxve Lyona şehirlerine yapılmaktadır. Ayrıca kara yolu ile gitmek isterseniz ülkemizden yurt dışına seyahat düzenleyen otobüs firmaları veya kendi özel aracınızla ulaşabilirsiniz. Kara yolu yolculuğunuz yaklaşık 1 gün 10 saat kadar sürerken, hava yolu ile yapacağınız seyahat ise sadece 4 saat 15 dakika sürmektedir.

Palais Ideal du Facteur Cheval, Palais Ideal du Facteur Cheval Gezi Rehberi Fransa

 Palais Ideal du Facteur Cheval Hakkında Bilgiler

Dünya tarihinde  Palais Ideal du Facteur Cheval Fransa benzerine az rastlanan bu anıt bir postacının taşa takılıp düşmesinden sonra harekete geçen hayal gücünün ürünüdür. 1879’da başlayan binanın inşaatı tam 33 yıl sürmüştür. Postacı gündüzleri çalıştığı için sadece geceleri uğraşarak bu anıtı tamamlamıştır.

Bu anıt Uzak Doğu Mısır, Hindistan ve Latin Amerika gibi birbirinden çok farklı derin izlerini üzerinde taşıyor. Görenler hangi mimarın eseri diye düşünmeden yapamamaktadır. Oysa   Palais Ideal du Facteur Cheval / Fransa anıtı inşa eden postacı 13 yaşında eğitimine son vermiş biri. Yaşadığı köyde taş toplama alışkanlığından dolayı ona köyün delisi gibi davranıyorlardı. Bu saraya başlamadan 15 yıl önce belli aralıklarla mağaralar ve kuru okullar yaptığı bir rüya görür. Sıradan bir postacı iken bir taşa takılır ve düşer. Taşın ilginç şekli postacının içindeki mimarın ortaya çıkmasına neden olur. Taşı inşa ettiği sarayın kapısına yerleştirmiştir.

Palais Ideal du Facteur Cheval, Palais Ideal du Facteur Cheval Gezi Rehberi Fransa

1969’da koruma altına alınan bu yapı çelik gibi bir sabır ve binlerce takı çakıl taşının bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Görenleri hayrete düşüren yapı şu dünyada ancak olmazmış dedirtecek dereceden bir mimari eser.

 Palais Ideal du Facteur Cheval Konaklama

Dünyanın en ilginç mimarisine sahip milyonlarca çakıl taşından oluşan   Palais Ideal du Facteur Cheval Fransa şaheserini görmek için Fransa’da bulunuyorsanız ve konaklayacağınız bir yere ihtiyacınız varsa işte sizlere birkaç tane öneri;

Palais Ideal du Facteur Cheval, Palais Ideal du Facteur Cheval Gezi Rehberi Fransa

Polos Ton Yr-Alt Historik Certer

Burası Fransa’nın en mükemmel konaklama merkezlerinden bir tanesidir. Temiz oda ve banyoları, her odada bulunan plazmalı TV’ler, ücretsiz wi-fi bağlantısı, kahvaltı ve leziz yemekler sunan restoranı ile birçok ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. En güzel özelliğinden biri ise otelin yemyeşil bir doğanın ortasında yer almasıdır. Burası ziyaretçilerin huzur bulmasına neden olmaktadır.

Crown Lodge

Bu otel temiz banyoları ve odaları ile ziyaretçilerin memnun ederken odalarında bulunan birçok elektronik alet de hizmetleri üstün kılmaktadır. Odalarda saç kurutma makinesinden çay ve kahve makinesine kadar birçok elektronik alet bulunmaktadır. Tam bir Fransız mimarisi ile yapılan otel dış görünümü ile de birçok ziyaretçiyi kendine çekmektedir.

Palais Ideal du Facteur Cheval, Palais Ideal du Facteur Cheval Gezi Rehberi Fransa

Hotel La Placide Saint Germain Des Pres

Burası aile evi olarak kiralanmaktadır. Otelde evcil hayvanınız ile beraber de kalabilirsiniz. Ücretsiz wi-fi bağlantısı, ücretsiz kahvaltı, otopark hizmetleri ve ücretsiz hava alanı servisleri bu konaklama merkezinin hizmetleri arasındadır.