Avrupa’nın popüler şehirlerinden biri olan Paris, aynı zamanda dünyanın en romantik şiirlerinden biri olarak tanımlanmaktadır. Nüfus yoğunluğu yüksek bir şehir olmasının yanında Fransa’nın da başkentidir. Şehir, tam olarak sen nehri çevresinde bulunur. Şehrin en önemli simgesi Eyfel Kulesi’dir ve sahip olduğu bu kule sayesinde dünyaca tanınan bir şehir haline gelmiştir.

Paris, bünyesinde pek çok önemli yapılan yer aldığı özel bir şehirdir. Şehirde yer alan birçok mimari yapı UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne almıştır. Şehir’in dünya çapında popüler ve ünlü bir hale gelmesini en önemli nedenlerinden biri neoklasik mimarisidir. Bunların yanı sıra şehir, sanat ve moda açısından en gelişmiş şehirler arasında öne çıkar.

Paris Gece Hayatı

Paris tam anlamıyla eğlencenin merkezlerinden biridir. Çünkü gecenin hangi saati olursa olsun şehirde eğlenmek için pek çok yer bulmak mümkündür. Işıklı caddelerinden Montmartre yani Ressamlar Tepesi manzarasına kadar ilgi çekici yerlere sahip olan şehir, aynı zamanda bu tepede yer alan çeşitli bira evleri ve restoranlar ile gece hayatına hizmet eder.

Şık ve göz alıcı kıyafetleriniz ile Paris kabareleri tam size göre olabilir. Şehrin en önemli kabaresi Moulin Rouge veya en büyük kabaresi Le Lido arasından istediğinizi tercih ederek bu farklı eğlenceye katılabilirsiniz.

Paris gece hayatında genel olarak giyilen kıyafetlere dikkat edilir. Bu nedenle giydiğiniz kıyafetlerin gittiğiniz yere uygun olması önemlidir. Bunun yanında Paris’te gece hayatı dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Bastille Bölgesi olur. Bölgede şehrin en ünlü gece kulüplerinden biri olan Barrio Latina bulunur. Bu gece kulübü dört katlıdır ve katında farklı türde müzikler çalınır.

Paris, Paris, Fransa

Bunların yanı sıra Paris’in gece hayatında önemli bölgelerinden biri de Pigalle Bölgesi olarak karşımıza çıkar. Bu bölgede genelde striptiz kulüpleri yer alır ve genelde erotizmin ön plana çıktığı kulüplerdir.

Şehrin en iyi gece kulübü ise çatı katı tamamen bar olan Wanmderlust gece kulübüdür. Burada sabahın erken saatlerine kadar eğlence devam eder ve hizmet verdiği günler Perşembe, Cuma ve cumartesi günleridir.

Paris Festivalleri

Birçok festivale ev sahipliği yapan Paris, aynı zamanda eğlencenin en doğru adresidir. Festivaller çoğunlukla karnaval havasında geçer ve festivallerin yanı sıra diğer etkinlikleriyle de öne çıkan bir şehir olma özelliği gösterir. Şehirde düzenlenen çeşitli etkinlikler ve festivaller şöyledir;

  • Rock en Seine – 3 gün süren bir Rock Festivali
  • Fete de la Musique – Şehrin sokaklarında müzisyenlerin toplandığı bir festival
  • Bastille Day – Fransız devriminin başlangıcı olan festival
  • Paris Jazz Festivali – Dünyanın pek çok ülkesinden jazz müzisyenlerinin katılı ile gerçekleştirilen ve 2 hafta süren festival

Paris, Paris, Fransa

Paris Konaklama İmkanları

Paris, kendi içerisinde çeşitli bölgelere ayrılmış olan şehirlerden biridir. Bu bölgeler Şanzelize, St. Germain, Opera, Montparnasse, Bastille Ve Marais olarak karşımıza çıkar. Ekonomik fiyatlı ve lüks hizmet veren otelleri bünyesinde barındıran şehirde otellerin genel olarak pahalı olduğunu söylemek mümkündür. Fiyat açısından uygun oteller bulmak için biraz daha şehir dışına çıkılması gerekir. Ancak otellerinin tümü konforlu, temiz ve kaliteli hizmet ile ziyaretçilerini ağırlar.