Vietnam’ın en büyük adası olarak bilinen Phu Quac, eko-turizm noktasıdır. Sahil şeridi ve eşsiz doğa manzaraları nedeni ile her geçen gün daha çok turist adayı ziyaret etmektedir. Adada bulunan plaj ve dalış eğlenceleriyle önemli bir turizm merkezidir.

Phu Quac Gezilecek Yerler

Phu Quac eşsiz tabiatı, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile mutlaka gezilip görülmesi gereken bir ada. Ada plajları sayesinde oldukça fazla turist çekmektedir.

Coi Nguon Müzesi; adada en çok ziyaret edilen ve ilginç olan bir mimari yapıdır. Altı katlı bu yapı adanın tarihine ve kültürüne dair objelere ev sahipliği yapar. Seramik objeler, eski fotoğraflar, arkeolojik kazılardan çıkarılan buluntular ve tarihi belgeler müzede sergilenen ögelerden bazıları. Adanın simgesi sayılabilecek bu yapıyı mutlaka gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Long Beach; adanın en ünlü sahili olma özelliği taşıyor. Bütün yıl süresince sahilin temizliği ve bakımı yapılıyor. Sahilin çok yakınında çok tercih edilen bir restoran ve otel bulunmakta. Yaz sezonunda sahil, restoran ve otel oldukça dolu oluyor.

Phu Quac, Phu Quac, Vietnam Seyahat Rehberi

Cay Dua Cezaevi; halka açık olma özelliği taşıyan bölgenin en büyük yerel hapishanesi. Burada küçük bir müze bulunuyor, gözetleme kuleleri ve kışla ve mahkumlara gardiyanlar tarafından uygulanan eziyetlerin acımazlığını temsil eden cansız mankenler bulunuyor.

Cau Kalesi; kült bir bina olma özelliği taşıyor. Bir sığınak ve deniz feneri arasında konumlanmış. Cau Kalesi adanın sembolü niteliğinde olan başka bir tarihi değer.

Phu Quac’a Ulaşım

Havayolu ile ulaşım sağlamak isteyenler için Türkiye’den Vietnam’a aktarmalı veya direkt uçuşlar mevcuttur. Direkt Phu Quac’a uçuş mevcut.

Phu Quac, Phu Quac, Vietnam Seyahat Rehberi

Phu Quac Konaklama Önerileri

Phu Quac adasında konaklamanız için birçok seçenek mevcut. Her bütçeye uyan bir konaklama seçeneği var. Erken rezervasyon yaptırdığınız takdirde yer sıkıntısı yaşamaz ve daha uygun fiyatlı bir konaklama imkanı yakalayabilirsiniz. Konaklamanızı önerdiğimiz yerlerden bazıları şunlardır.

Vinpearl Resort & Spa Phu Quac; ailenizle birlikte yapacağınız bir tatilde konaklamak için oldukça uygun bir seçenek. Personel güler yüzlü ve odalar konforlu. Plajı da çok güzel ve temiz.

Ancarine Beach Resort; deniz manzaralı bungalovlar turistler tarafından oldukça tercih ediliyor. Bisiklet kiralama, havaalanı servisi ve havuz gibi imkanlar mevcut.

Phu Quac, Phu Quac, Vietnam Seyahat Rehberi

VinOasis Phu Quac ( Unlimited Access to Water Park); dünya standartlarında hizmet sunan bir tatil köyüdür. Personel güleryüzlü ve deneyimli, odalar temiz ve konforludur ayrıca panoramik deniz manzaralı balkonlara açılmaktadır. Ücretsiz havaalanı servisi mevcuttur.

Phu Quac Gece Hayatı

Phu Quac’ta hiç gece kulübü olmamasına rağmen gece hayatı oldukça renklidir. Barlarda düzenli olarak partiler düzenlenir. Ahoy Club tercih edebileceğiniz en ünlü mekandır.  Eden Bar, Pho Bo Café, Rainbow Bar tercih edebileceğiniz diğer barlardan birkaçı.