Polau Arrchipelago Mikronezya, yurt dışında seyahat etmek isteyenler, amacınız denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarmak ise size Pasifik Okyanusu’nun batısında bulunan Mikronezya’nın bir bölümünü meydana getiren iki yüz elli adadan oluşan Polau’yu öneriyoruz. Yerleşim bu adada 3000 yıl önceye dayanır. Demek oluyor ki bu adaya gitmeye karar verirseniz hem yaz tatilinizin tadını doya doya çıkarır artı olarak da buram buram tarihi yaşarsınız. Bu ülkede deniz ve güneş o kadar iç içe geçmiştir ki sizi sizden alıp bambaşka diyarlara sürükleyebilir. Eğer tatil seçeneğinizi Polau Archipelago Mikronezya’dan yana kullanacaksanız bakalım bu ülkeye nasıl gidiliyor? Burası nasıl bir yer? Palau’ya giderseniz nerelerde kalabilirsiniz? Biz bugünkü yazımızda sizlere bunları anlatıyoruz.

Polau Arrchipelago, Polau Arrchipelago Gezi Rehberi Mikronezya

Polau Archipelago Mikronezya Ulaşım

Türkiye’den Palau’ya direkt uçuş yoktur. Ancak Yeni Zelanda üzerinden aktarma yapılabilmektedir. Son yıllarda Palau ve Türkiye arasındaki iyiye giden ilişkilerden dolayı iki ülke arasında vizeler kaldırılmıştır.

Polau Arrchipelago, Polau Arrchipelago Gezi Rehberi Mikronezya

Polau Arrchipelago Mikronezya Hakkında Bilgiler 

Polau cennetin dünyadaki parçalarından biridir. Bu ülkeye gittiğimizde gezmeniz gereken gerçekten muhteşem yerler vardır. Jellyfish Gölü gezilip görülesi yerlerin başında gelir.  O kadar güzel bir doğa harikasıdır ki farklı bir yapıya sahiptir. Bu gölde yapılan dalış aktivitelerine katılırsanız suyun altındaki muhteşemliği sizde keşfedebilirsiniz.

Milky Woy ‘a giderseniz son derece sakin olan duru ve tertemiz sularda yüzebilir ve bütün yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Yine Polau’da bulunan Southern Adası bambaşka güzelliği ile sizleri büyüler. Burası birbirinden bağımsız kayalıkların bir araya gelmesinden meydana gelmiştir. Long Beach ise deniz ve doğa tutkunlarının kesinlikle gitmesi gereken yerlerdendir. Uçsuz bucaksız kumsalı ile ziyaretçi akınına uğrar. Konyagel Adası ise yine Polau Archipelago/Mikronezya’nın mutlaka görülmesi gereken yerlerindendir.

Polau Arrchipelago, Polau Arrchipelago Gezi Rehberi Mikronezya

Bu ülkede bulunan başka bir doğa harikası da Ngardmou şelalesidir. Yemyeşil ormanın ortasındaki bu şelale ziyaretçilerin en çok dikkatini çeken yerler arasındadır.

Bu ülkede bulunan tarihi yerlerden Monoliths’de ise çok ilgi çekici olarak çok eski dönemlere ait taşlar sergilenir. Burası turistlerin yoğun ilgisini çeken bir yerdir. Etpison Müzesinde ise eski zamanlardan kalan yerel kabile sanatları sergilenmektedir.

Polau Arrchipelago, Polau Arrchipelago Gezi Rehberi Mikronezya

Polau Archipolego Mikronezya’ya gittiyseniz buradaki hareketli gece hayatı da size cazip gelir. Buradaki adalar üzerinde kurulan barlar ve diskotekler gece belli saate kadar açıktır. Buralarda gönlünüzce eğlenir tatilinizin tadını çıkarırsınız. Gideceğiniz restoranlarda son derece güzel yemek çeşitleri bulabilirsiniz. Ülke deniz ülkesi olduğundan lezzetli balık yemekleri ve deniz ürünleri damak zevkinizi okuyacaktır. Bu ülkede bize en ilginç gelen yemek ise yarasa çorbası idi. Bu çorba ülkede çok fazla tüketiliyor. Barlarda ise yine ülkede yetiştirilen tropik meyve arılardan hazırlanan kokteyller, denenmesi gereken lezzetler arasındadır.

Polau Archipolego Mikronezya Konaklama

Polau Archipolego Mikronezya’da iseniz ve konaklama yerine ihtiyacınız varsa işte sizler için seçtiğimiz birkaç örnek;

Polau Rogal Resot

Ülkenin beş yıldızlı otellerindendir. Merkeze 34 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Manzaralı odaları, havuzu ve sunduğu eksiksiz hizmetlerle bu otel ziyarete gelen turistler tarafından çokça talep görmektedir.

Polau Pasific Resort Korar

Bu otel temizliği içinde bulundurduğu barı, çevresindeki geniş doğal güzellikleri, eşsiz kumsalı, leziz yemekler sunan restoranı ve eşsiz kumsalı ile gerçekten mükemmel bir konaklama merkezidir. Şehrin merkezine ise 36 kilometre uzaklıktadır.

Polau Arrchipelago, Polau Arrchipelago Gezi Rehberi Mikronezya

Airai Woter Paradise Hotel&Spa

Şehir merkezine 24 kilometre uzaklıkta bulunan bu otel gerçekten mükemmel bir konaklama merkezidir. Fitness salonu, havuzu, temiz, balkonlu ve manzaralı odaları ile tatilinizi taçlandıracak konaklama alanlarından bir tanesidir. Gerçekten müşteri memnuniyetini ilk amaçları olarak kabul eden personeller tarafından hizmet verilmektedir.

Seçim sizin tercih sizin. Şimdiden iyi tatiller.