Part au Pirice / Haiti için size şöyle bir tanım yapabiliriz; gökkuşağı yere inmiş ve yeryüzündeki evleri kendi renklerle bezenmiş bir yer. Part au Pirice / Haiti bir tarafta deniz ve güneş bir tarafta rengarenk evler ve şahane bir manzara… Bana sakın dünyada böyle bir yer var mı diye sormayın çünkü var. Siz burayı gezip dolaşmak ister misiniz onu söyleyin. Yeryüzünde görmediğimiz o kadar çok cennet parçası var ki işte bunlardan biri de Part au Pirice / Haiti.

Bu şehir Haiti’nin başkentidir. Böyle bir güzelliğe gerçekten anlatmaya kelimeler yetmez. Merak mı ettiniz, hadi tatilimizi bu şehirde geçirelim diyorsanız biz sizler için tatilde neler yapılabilir diye araştırdık. Bakalım Haiti’nin güzel başkentine ülkemizden nasıl gidiliyor? Bu şehir nasıl bir yer? Nerelerde konaklayabilirim? Bugünkü yazımızda biz sizleri bu konularda bilgilendireceğiz. Hazır mısınız?

Part au Pirice / Haiti, Port au Prince Gezi Rehberi / Haiti

Part au Prince/Haiti Ulaşım

Bir kere Türkiye vatandaşlarına Part au Pirice/Haiti tarafından vize uygulanmamaktadır. Bu işin güzel kısmı fakat bu ülkeye de Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden aktarmalı olarak bu güzel şehri açabilirsiniz. Fransa veya New York’a giderek oradan aktarma  ile Part au Pirice/Haiti hava alanına ulaşabilirsiniz. Başka bir aktarma seçeneği ise Toronto ya da İspanya’dan tekrar bir aktarma ile şehre ulaşabilirsiniz. Bu da yolculuk sürenizi 30 saate kadar uzatabilir yine de tercih sizin.

Part au Pirice / Haiti, Port au Prince Gezi Rehberi / Haiti

Part au Prince/Haiti Hakkında Bilgiler

Part au Pirice/Haiti’nin en büyük şehri ve başkentidir. Önemli bir tarım ve liman kentidir. Karayipler’in en büyük ikinci adası Hisponiala’nın güneybatısında Gon de Boi Körfezinde yer alır. Renkli gecekondular ülkesidir. Hani yazımızın başında rengarenk gök kuşağı gibi evler hayal edin demiştik ya işte hayalinizin gerçekleştiği yerdir Part au Pirince.

Ülke 1492’de Kristof Kolomb tarafından keşfedilmiştir. 1697′ ye kadar Fransızların eline geçmiştir 1 Ocak 1804 de bağımsızlığını ilan eden ülke o günden bugüne turizm bakımından ilerlemiştir.

Part au Pirice / Haiti, Port au Prince Gezi Rehberi / Haiti

Kentte birçok doğal parkın yanı sıra turistik alanlar müzeler ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Pon the on National ve Garand Rou Artists sizi tarihi geçmişe yolculuk yaptıracak 2 müzedir. Burada bulunan tarihi eserler ve çeşitli heykeller ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmektedir. Part au Pirice/Haiti katedrali ise bugüne kadar gördüğünüz en ihtişamlı tarihi eserler arasındadır. Parc Historigue de La connea sürçe, Barboncourt Fabrikası, Fort Jacgues, Marche de Fer Nevşehir’de gezip görmenizi tavsiye edeceğimiz yerler arasında ilk sıradadır. Eşsiz plajları  ve denizi size şimdiye kadar neden buraya gelmedim pişmanlığını yaşatacaktır emin olun.

Part au Prince /Haiti Konaklama

Royal Oasis: Ülkenin en ihtişamlı beş yıldızlı otelidir. Sunduğu hizmetler sınırsızdır. Şehir merkezine 6 kilometre uzaktadır. Eğer biraz pahalı bir otelde konaklamaya bütçenize elverişli ise tavsiye ediyoruz.

Marriat Part au Prince Hotel: Bu otel ücretsiz wi-fi ve kahvaltı servisleriyle temiz ve düzenli bir konaklama alanıdır.

Best Western Premier Pediton: Şehrin 4 yıldızlı otellerindendir. Şehir merkezine 6.2 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Temiz düzenli ve ferah odalara sahip otelde ücretsiz wi-fi’ den yararlanabilirsiniz.

Part au Pirice / Haiti, Port au Prince Gezi Rehberi / Haiti

Lebon Appor: Eğer burada konaklamaya karar verirseniz sizlere oda değil daire veriyorlar. Yalnız şehirden 57 kilometre uzaklıkta bir konaklama alanı olan yerde istediğiniz mahremiyeti bulacağınız da garanti.

Soms: Şehir merkezine 5 kilometre kadar uzak olup daha güzel temiz ve düzenli odalara sahip bir otel. Ücret olarak makul fiyatlar buraya gelen tatilcilerin ilgisini çekmektedir.

Le Plaza: Şehir merkezine en yakın oteldir. Hizmetler kusursuz seviyededir ve içinde ücretsiz wi-fi ile havuz sizleri beklemektedir.

Part au Pirice / Haiti, Port au Prince Gezi Rehberi / Haiti

Execiti Ve Villas: Ev ve daire kiraları şehir merkezine 7 kilometre uzaklıktadır. Temiz bir ortamda güzel hizmetleri vardır.

Olaffson: Şehir merkezinde yer alan bir diğer oteldir. Hizmetleri ve ücreti uygundur.

Bizden şimdilik bu kadar seçim sizin tercih sizin.