Quebec City, Kuzey Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Ayrıca yine kendi ismiyle aynı olan Quebec eyaletinin başkentidir. Sadece 500 bin kişilik bir nüfusa sahiptir ve yüzölçümü olarak küçük bir şehirdir.

Quebec City, 1708 yılında bir Fransız kolonisi olarak kurulmuş ve o zamandan bu yana şehirde Fransızca konuşulmaktadır. Kuzey Amerika’nın en eski şehri olmasının yanında etrafı sularla çevrili tek Amerika şehri olarak karşımıza çıkar. Turistler tarafından özellikle Haziran ve Ağustos aylarında oldukça yoğun bir ziyaretçi akınına uğrar. Kışların uzun sürmesi nedeniyle turizm mevsimi genelde yaz ayladı olarak bilinir.

Quebec City / Kanada Ulaşım

Quebec City şehrine ulaşmanın en kolay yolu havayolu ulaşımıdır. Ancak havayolu ile ulaşım sağlamak isteyenler de en az bir aktarma yapmadan Türkiye’den şehre ulaşamazlar. Bu nedenle Türkiye’den Quebec City şehrine gitmek isteyenlerin 11 saat 15 dakika süren bir uçuş ile öncelikle Toronto Pearson Uluslararası Havalimanı’na iniş yapması gerekir. Daha sonra bu havalimanından 1 saat 30 dakikalık bir uçuş ile Québec City Jean Lesage Uluslararası Havaalanı’na ulaşılabilir. Bunun ardından havalimanı ile şehir merkezi arası sadece 15 km’dir ve şehir merkezine servis, otobüs ya da taksiler ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca havalimanından şehir merkezine ulaşımda 78 numaralı otobüslerin de kullanıldığını söylemeden geçmeyelim.

Quebec City, Quebec City, Kanada

Quebec City bünyesinde şehir içi ulaşımda etkili olan toplu taşıma araçları otobüslerdir. Şehirde bir yerden başka bir yere gitmek için genelde toplu taşıma olarak otobüsler tercih edilir. Bunun yanında ticari taksiler de aynı şekilde şehir içi ulaşımda söz sahibi olan araçlar olarak karşımıza çıkar.

Quebec City / Kanada Hakkında Bilgiler

Quebec City sanatın merkezi olarak bilinen şehirler arasında yer alır. Sokaklarında sanat kokan şehir adlandırması yapılan Quebec City, ayrıca eski mimarisi ile pek çok turistin ilgisini çeker. Bunun yanında yıl boyunca düzenlenen birbirinden renkli festivalleri ile coşkulu bir şehir olma özelliği taşır. Tabi gece hayatı da oldukça hareketli olan şehirde, genç nüfusun sabahlara kadar dolu dizgin eğlenceler düzenlediğini söylemek mümkündür.

Quebec City, Kuzey Amerika’nın en eski yerleşim birimlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Tarihin önemli şehirlerinden biri olması ve hala bu izleri üzerinde taşıması onu farklı kılan özelliklerden sadece biridir. Ne kadar tarihle iç içe olsa da modern hayata ayak uydurmayı bilmiş ve günümüzün turizm konusunda en önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir. Quebec City gezilecek yerler açısından Kuzey Amerika’da önemli bir yere sahiptir. Şehirde gezilip görülmesi gereken yerler aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

Quebec City, Quebec City, Kanada

  • Old City
  • Quebec duvarları
  • Quartier Petit Champlein
  • Lawrence Nehri
  • Vieux limanı
  • Saint Anne Beaupre Tapınağı
  • Montmorency Fall’s Park

Quebec City, Quebec City, Kanada

Quebec City / Kanada Konaklama

Farklı bölgelere ayrılmış olan Quebec City’nin en bilindik ve en çok tercih edilen bölgesi Saint – Roach bölgesidir. Burada yer alan oteller uygun fiyatlarda konaklama imkanı sunar. Ancak şehrin asıl turistik bölgesi Old Quebec olarak ön plana çıkar. Burada yer alan oteller şehir merkezine ve tarihi mekanlara yakın olması nedeniyle ücret açısından biraz yüksek fiyatlara sahiptir.