Roseau /Dominika yurt dışına çıkıp güzel bir tatil yapmak isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken bir yer. Roseau /Dominika denize karşı güneşte uyusam ve kumsalda tembellik yapsam diyebileceğiniz bir yer. Düşünüp düşünüp bir türlü karar veremiyorsanız eğer bizden size işte bir teklif Roseau /Dominika.

Bu şehirde deniz ve orman, mavi ve yeşil öylesine güzel birbirine karışmıştır ki manzaraya bakmaya doyamazsınız. Dominika’nın gezilmeye ve görülmeye değer dünyanın cennet köşelerinden bir tanesidir. Denizse deniz, güneşse güneş, kumsalsa kumsal… Aradığınız her şeyi burada bulabileceğiniz garanti. Roseau/Dominika ya ülkemizden nasıl gidiliyor? Bu şehir nasıl bir yer? Aradıklarım burada mı? Tatili mi burada geçirmeye karar verirsem nerede konaklarım? Bunları düşünmeyin, çünkü biz bugün sizi Roseau/Dominika hakkında bilgilendireceğiz.

Roseau /Dominika, Roseau Gezi Rehberi / Dominika

Roseau/Dominika Ulaşım

Türk vatandaşlarından vize istemeyen Dominika’ ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Ülkeye direkt uçuşlar Kuzey Amerika, Avustralya ve İngiltere’den yapılmaktadır. Eğer aktarma tercihinizi Avrupa ülkelerinden yana kullanıyorsanız Paris ve Madrid de transit vize istenmiyor. Bunu da bilginize sunalım. Sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Roseau /Dominika, Roseau Gezi Rehberi / Dominika

Roseau/Dominika Hakkında Bilgiler

Roseau/Dominika’ nın başkenti ve en kalabalık şehridir. 3 Kasım 1493 yılında Kristof Kolomb tarafından keşfedilen ülke yıllarca Fransız sömürgesinde kalmıştır. Fransızların ardından da Birleşik Krallık hakimiyetine girmiştir. 3 Kasım 1978 tarihinde Dominika bağımsızlığını ilan etmiştir. Ülkenin resmi dili İngilizce olmasına rağmen sömürge zamanından alışkanlık olarak halkın büyük bir kısmı Fransızca konuşur.

Ülkenin büyük bir kısmının yine sömürgecilikten kalma olarak Hristiyan Katolik dini mensubu olmasına rağmen, ülkede Müslüman bir kesimde bulunmaktadır. Ross Üniversitesi’nin yanında ilk cami yapılmıştır. Ülkenin büyük bir kısmı tarımla uğraşmakta olup özellikle muz üretimi yapılmaktır.

Roseau /Dominika, Roseau Gezi Rehberi / Dominika

Roseau /Dominika şehri kırsal alana doğru genişler. Nüfusun büyük bir kısmı burada yaşar. Bu şehirde eskiden binalar arasında sokak yerine büyük boşluklar bulunurdu. Hala bu özelliğini koruyan şehirde halk merkezinde bulunan caddeleri sadece ulaşım sağlamamaktadır. Şehrin caddelerinde oyun alanları ve sosyal buluşma mekanları da bulunmaktadır.

Roseau /Dominika da Çin Halk Cumhuriyeti tarafından yaptırılan Windsor Park stadyum O da bulunur.

Roseau /Dominika, Roseau Gezi Rehberi / Dominika

Bu şehirde doğa gezisi turları, kanyon turları ve tüplü dalışlar katılacağınız aktiviteler arasında yer alır.

Kumsalların da ise bembeyaz konuları yalayan masmavi deniz, arkanızda yemyeşil orman içinizi huzur doldurmaya yetecek bir manzaradır. Nasıl derler? Anlatılmaz yaşanır. Eğer Roseau ‘yu ziyaret ediyorsanız Dominika Botanik parkını mutlaka gezmelisiniz. Boiling gölüne yapılan günübirlik gezilere katılabilirsiniz. Ayrıca Wotter Wawen kaplıcalarına da böyle günlük doğa gezileri yapılmaktadır. Marne Watt yanardağına düzenlenen turlara katılmak da sizin ilginizi çekebilir. Roseau/Dominika ziyaretinizde her anınızı dolu dolu geçireceğiniz bir aktivite illaki mevcuttur.

Roseau /Dominika Konaklama

Roseau /Dominika da 40 tane kadar konaklama yeri mevcuttur. Bunlar arasında ilk sırayı alan ve en iyi hizmet sunan Natty Tropical Valleydir. Burası Roseau’nun ziyaretçiler tarafından en çok talep gören otelidir. Firefly Cottage de size sonsuz rahatlık ve hizmet sunan oteller arasındadır. Yine burada yer alan Anthurium Apartmet ücretsiz wi-fi erişimi ve bahçe kullanım imkanı bulunmaktadır. Burada kalan tüm müşterilerin kendilerine ait mutfakları bulunmaktadır. Oteldeki tüm birimlerde dağ manzarası mevcuttur. Chez Ophelia Cottage, Apartments St Jomes Guest House, Loubiere gibi konaklama alanlarını da aklınızın bir kenarına yazabilirsiniz. Bütçenize göre, rahatınıza en uygun ve en iyi hizmet sunan konaklama alanına seçebilmeniz dileğiyle. Umarız en güzel tatilinizi burada geçirirsiniz.

Roseau /Dominika, Roseau Gezi Rehberi / Dominika