Saint Georges / Grenada için deve kuşlarının, Hindistan cevizi ağaçlarının olduğu güzel bir ada ülkesi diyebiliriz. Saint Georges / Grenada Karayipler’de şöyle içinize çektiğinizde ciğerlerinize okyanus havasını dolduracak güzel bir ülke. Aklınıza gelen böyle herhangi bir yer var mı? Yok mu? Bir düşünün bakalım dünyada küçük Hindistan cevizi ithalatını en çok hangi ülke yapıyor. Bu ülkede o kadar çok baharat yetişiyor ki buraya” Baharat Adası’’ da deniliyor. Hala aklınıza gelmedi mi? Neyse o zaman sizi zorlamayalım, biz söyleyelim. Bu ülke Grenada. Eğer merak edip Karayiplerdeki bu ada ülkesini bir gün gezmek isterseniz diye biz sizin için araştırdık. Bakalım Grenada ya Türkiye’den nasıl gidiliyor? Bu ülke nasıl bir yer? Neleri bünyesinde saklıyor? Grenada ya gittiğinizde nerelerde konaklayabilirsiniz? Bugünkü yazımızda size bunları anlatacağız.

Saint Georges / Grenada, Saint Georges Gezi Rehberi / Grenada

Saint Georges / Grenada Ulaşım

Bu ülkeye giderken vize almaya gerek yok. Ülke Türk vatandaşlarını vizesiz kabul ediyor. Fakat Türkiye’den Grenada’ ya direkt uçuş yok. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya’ da İngiltere’den aktarmalı olarak Grenada ya gidebilirsiniz. Bu nedenle aktarmalı uçuş yapacağınız ülkelerden vize almak zorundasınız. İstanbul çıkışlı uçuşlarda yaklaşık on bir  ya da on iki  saat süren yolculuğu aktarma zamanında eklersek toplam yolculuk suresi yaklaşık olarak on beş saati bulmaktadır. On beş saatlik yolculuk sonunda Grenada’ ya varmış olursunuz.

Saint Georges / Grenada, Saint Georges Gezi Rehberi / Grenada

Saint Georges/Grenada Hakkında Bilgiler

Karayipler’de yer alan Saint Georges / Grenada dünyanın en büyük Hindistan cevizi ihracatçısı olan bir adalar ülkesidir. Saint Georges / Grenada da çok çeşitli baharatlar yetiştirilir. Bu nedenle ülkeye” Baharatlar Adası” da denilmektedir. Adanın milli kuşu ise deve kuşudur. Fakat günümüzde nesli tükenmeye başlayan deve kuşları koruma altına alınmıştır. Ülke 1649 da Fransızlar tarafından ele geçirilip yıllarca sömürge ülkesi olarak kullanılmıştır. Fransız hakimiyeti ve sömürgeciliği bittikten sonra Granada’ yı İngilizler sömürüleri altına almışlardır. Ülke 1974 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Bağımsızlıklarını ilan ettikten sonra ülkede bulunan küçük Hindistan cevizi ağaçları sayesinde Hindistan cevizi üretimine başlamışlardır. Dünyadaki Hindistan cevizi yetiştiriciliğinin %40 bu ülkeden sağlanmaktadır. Turizm de ülkenin en önemli ekonomik kaynaklarından biridir.

Saint Georges / Grenada, Saint Georges Gezi Rehberi / Grenada

Granada’nın başkenti olan Saint Georges / Grenada aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. Şehirde eski bir yanardağ kriteri bulunmuştur. Baharat üreticiliği yapan ülkede tropik iklimden dolayı çokça Tayfun oluşmaktadır. Nüfusun büyük çoğunluğu Afrika kökenlidir. Nüfusun küçük bir kısmı ise  Kızılderili ve Avrupalılar’dan oluşur. Ülkenin milli sporu krikettir. Şehirde pek çok kriket sahası görmeniz mümkündür.

Saint Georges / Grenada da nehir raftingi ve tubing faaliyetlerine katılabilirsiniz. Bunlar sizin için değişik aktiviteler olabilir. Düzenlenen tırmanma turları, doğa ve vahşi yaşam turları, yürüyüşler ve kamp turları sizin için tavsiye edebileceğimiz ilginç yerler arasında yer alır. Saint Georges / Grenada de hediyelik ve özel eşya dükkanlarını gezebilirsiniz. Burada çok çeşitli el yapımı hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Tropik iklime sahip olan şehirde hava sıcaklıkları arasında aşırı fark yoktur. Bu nedenle Grenada’ nın başkenti ve en kalabalık şehri olan Saint Georges’i yılın her mevsiminde ziyaret edebilirsiniz.

Saint Georges / Grenada, Saint Georges Gezi Rehberi / Grenada

Saint Georges/Grenada Konaklama

Grenada’nın  başkenti Saint George’da iseniz ve kalacak bir yer arıyorsanız sizin için araştırdığımız birkaç tane otel önerebiliriz. Bunlar;  Estance Resort, Inn On The Cliff, Courtyard By Morriot Saint George, Town Place Suties Saint George, Holiday Inn Saint George Convention Center, Best Western PlusAlbey Inn, Wintage By Wyndham Saint George, Hompten Inn Saint Geoege ve Best Western Corol Saint George. Umarım bu otel isimleri ile seçiminize yardımcı olabilmişizdir.