Saint Johns / Antigua ve Barbuda yurt dışında tatil yapmak isteyenler için ideal bir nokta. Bugün sizlere önerebileceğimiz dünyanın en güzel tatil cennetlerinden biri olan Saint Johns / Antigua ve Barbuda’ dır. Bu şehirde deniz, güneş ve kumsallar öyle güzeldir ki, sanki bunları ilk defa görüyormuş gibi hissedersiniz. Saint Johns /Antigua ve Barbuda da sanki güneş bir başka doğar ve bir başka batar. Karayip Denizi’nin doğusunda yer alan Saint Johns / Antigua ve Barbuda’nın başkentidir. Biz de bugünkü yazımızda bu güzel adalar ülkesinin en güzel köşelerinden birisini tanıtacağız. Bakalım Saint Johns / Antigua ve Barbuda’ ya Türkiye’den nasıl gidilir, burası nasıl bir yer ve eğer bu şehre gitmeye karar verirsek nerelerde konaklayabiliriz.

Saint Johns / Antigua, Saint Johns Gezi Rehberi / Antigua Ve Barbuda

Saint Johns / Antigua ve Barbuda Ulaşım

Saint Johns /Antigua ve Barbuda’ da uluslararası bir hava alanı bulunmamaktadır. Bu nedenle Türkiye’den bir şehre direkt uçuş yoktur. Tek aktarmalı gitmek isterseniz önce Londra’ ya sonra da Antigua’ ya tek aktarmalı bilet bulamazsanız. Münih, Frankfurt ve Paris gibi büyük şehirlere gidip oradan Toronto’ ya açılabilirsiniz. Buradan da Antigua ve Barbuda’ nın başkenti Saint Johns’ a varabilirsiniz. Evet, biraz meşakkatli bir yolculuk ama şehre vardığınızda buna değer olduğunu anlayacaksınız. Antigua ve Barbuda Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasındadır ama aktarmalı olarak ulaşabildiğimiz için aktarma yaptığımız ülkelerin vizesine ihtiyacınız vardır.

Saint Johns / Antigua, Saint Johns Gezi Rehberi / Antigua Ve Barbuda

Saint Johns /Antigua ve Barbuda Hakkında Bilgiler

Saint Johns / Antigua ve Barbuda Karayip Denizi’nin doğusunda yer alan ve iki adadan oluşan bir ülkedir. Saint Johns Antigua ve Barbuda’ nın en büyük şehri ve başkentidir. Ayrıca ülkenin ana limanıdır. Saint Johns Antigua ve Barbuda’ nın en çok turist akınına uğrayan şehridir. Bu tatil cennetine yılın her ayı gidebilirsiniz. Bundan dolayı turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Buranın tarihi milattan önce 2400 yıllara kadar uzanmaktadır. 1493′ de bu adayı Kristof Kolomb keşfetmiştir. Yani Saint Johns / Antigua ve Barbuda tarihi uzun yıllar ötesine dayanmaktadır. Yıllarca Sömürgecilik gören Antigua ve Barbuda 1981 yılında İngiliz Milletler Topluluğu’ na bağlandıktan sonra turizmde büyük atılımlar göstermiştir.

Saint Johns / Antigua, Saint Johns Gezi Rehberi / Antigua Ve Barbuda

Saint Johns / Antigua ve Barbuda’ da yapabileceğiniz faaliyetlerin başında tekne turları gelmektedir. Bu tekne turlarında düzenlenen tüplü dalış faaliyetlerine de katılabilirsiniz. Beachler’ in  dışında gezebileceğiniz Porhem, Monks Hill , The Block House gibi tarihi yerleri de sizlere önerebiliriz. Saint Johns /Antigua ve Barbuda da bulunan Gilly Gabinet Art, Things Local Galeri, Heavenly Hill Art Galeri gibi müze ve galerileri de ziyaret etmek tatilinize ayrı bir anlam katacaktır. Burada düzenlenen çevre gezisi turları ve safariler de katılacağınız faaliyetler arasında olabilir.

Bir de burada düzenlenen helikopter turlarına katılırsanız şehrin deniz altında, deniz üstünde, karada ve havada keşif edemediğiniz hiçbir köşesi kalmayacağından emin olabilirsiniz. Sizin için gerçekten değişik bir tatil olacağını garanti edebiliriz. Saint Johns / Antigua ve Barbuda’ da geçireceğiniz yaz tatili sizi bambaşka alemlere sürükleyeceğinden dolayı hayatınızın anılar köşesindeki ilk sırada yer alacağına eminiz.

Saint Johns / Antigua, Saint Johns Gezi Rehberi / Antigua Ve Barbuda

Saint Johns /Antigua Ve Konaklama

Saint Johns /Antigua ve Barbuda da tatilinizi geçirmeye karar verdiyseniz eğer şimdi sizlere bu şehirde tatiliniz süresince kalabileceğiniz birkaç otel sayalım.

Saint Johns / Antigua, Saint Johns Gezi Rehberi / Antigua Ve Barbuda

Eğer bütçeniz elverişli ise Saint Johns’ un en lüks otelleri arasında Chipman Hill Suites, Yeat Hause, Senator Dever Hause, The Cosy Cottage İnn ilk sıralarda yer alabilir. Eğer şehir merkezine daha yakın olup biraz daha cüz i fiyatlı otel arıyorum derseniz; Newman House Hotel, Holiday Inn Express Hotel, Suites Saint Johns Harbour Side’ yi arasında bulundurabilirsiniz. Zaten tatil için çok para harcadım daha uygunu yok mu diye düşünüyorsanız Hilton Saint Johns, Hompton İnn, Suites Saint John ve Travelodge Saint Johns’ da konaklayabilirsiniz. Bütçe sizin, seçim sizi şimdiden iyi tatiller dileriz.