Saint Kitts ve Nevis / Basseterre bulunduğunuz ülkeden çıkıp dünyayı keşfetme hayali içindeyseniz, sizin için güzel bir tatil seçeneği olacaktır. Basseterre’de bulunan Saint Kitts ve Nevis/Basseterre tam da size uygun yerler diyebiliriz. Yeryüzünün eşsiz güzellikteki yerlerinden biri olan Basseterre, ülkemizde çok bilinen bir yer değildir. Saint Kitts ve Nevis iki adadan oluşmaktadır. Büyük ada Saint Kitts ve küçük adadır. Muhteşem doğası ve harika denizi ile turizm cenneti bir yer. Sakin bir yerde denizin tadını çıkararak tatil yapmak isteyenler için ideal bir ada ülkesidir. Amerika’nın en küçük bağımsız devletidir. Ülkenin başkenti Saint Kitts ve Nevis/Basseterre adasında yer alan Basseterre’dir. Ülkede var olan nüfusun büyük bir kısmı başkentte yaşamaktadır. Resmi dil İngilizcedir. Para birimi olarak Doğu Karayip doları kullanılmaktadır.

Saint Kitts ve Nevis/Basseterre, Saint Kitts ve Nevis Gezi Rehberi / Basseterre

Saint Kitts ve Nevis | Basseterre Ulaşım

Ülkeye, Türkiye üzerinden direk uçuş bulunmamaktadır. Avrupa ülkeleri üzerinden aktarmalı bir şekilde gitmek mümkündür. Saint Kitts ve Nevis/Basseterre ‘e süresi 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize gerekmemektedir. Ülkenin başkenti olan Basseterre’nin kuzeydoğusunda bulunan Robert L. Bradshaw uluslararası hava limanı, ülkenin ana hava limanıdır. Hava limanından diğer adalara ulaşım bot, uçak ve taksiyle sağlanmaktadır.

Saint Kitts ve Nevis/Basseterre, Saint Kitts ve Nevis Gezi Rehberi / Basseterre

Saint Kitts ve Nevis | Basseterre Hakkında Bilgiler

Saint Kitts ve Nevis/Basseterre’in doğu kıyıları Atlantik Okyanusuna, batı kıyıları ise Karayip Denizine bakmaktadır. Ülke çeşitli müzik festivalleri ile ünlüdür. Carnival Saint Kitts adasında düzenlenir. Ayrıca Nevis adasında Haziran ayının son haftası sadece bir hafta süren ST. Kitts Müzik Festivali düzenlenir. Saint Kitts ve Nevis/Basseterre’de Temmuz ayının sonlarında başlayıp yine bir hafta süren eğlence ise Culturama’dır.

Ülkede tropikal bir iklim görülmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık yüksektir. Ülkede yağışlar ise daha çok Eylül ve Kasım aylarında ortaya çıkmaktadır. Her mevsim gitmek için uygundur. Ada ülkesi olmasından dolayı deniz ürünleri oldukça çok tüketilmektedir. Ülke mutfağında Avrupa, Karayip ve Amerika mutfaklarının etkileri görülür.

Saint Kitts ve Nevis/Basseterre, Saint Kitts ve Nevis Gezi Rehberi / Basseterre

Ülke, meyve çeşitleri açısından da zengindir. Saint Kitts ve Nevis / Basseterre’in ekonomisi turizm, tarım ve hafif sanayi üzerine kuruludur. Ülke, diğer Karayip ülkelerine nazaran daha iyi durumdadır. Temizliği, coğrafyası, ulaşımdaki ilerlemesi ve modern yapısıyla biraz daha farklı yapıda bir ülkedir. Ülkede konaklama yapmak için başkent tercih edilebilir. Buradaki konaklama fiyatları çok yüksek değildir. Kişiler konaklama yapmak için otellerden faydalanabildikleri gibi konuk evlerinden veya pansiyonlardan da faydalanabilirler. Genel olarak ülkenin tamamı düşünüldüğünde konaklama mekanlarının iyi bir hizmet sundukları söylenebilir. Saint Kitts ve Nevis / Basseterre Adaları, doğallığı sevenler ve huzur bulmak isteyenler için oldukça ideal bir yerdir.

Saint Kitts ve Nevis | Basseterre Konaklama

Ülkeyi, ziyaret edecek gezginler için birkaç otel önerisi;

Montpelier Plantation & Beach: Nevis zirvesinin eteğinde yer alan lüks tesiste, masaj ve vücut bakımları sunan bir spa, tenis kortu ve özel plajı bulunmaktadır. Her gün tam İngiliz kahvaltısı servis edilmektedir. Restaurant 750, Charlestown ve St Kitts manzarası eşliğinde açık havada yemek imkanı sunmaktadır. 3 bara ev sahipliği yapmaktadır.

Montpelier’de açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Ücretsiz servisler otele 15 dakika mesafede yer alan ve özel kabinlerle donatılmış özel plaja ulaştırmaktadır. Su sporları ve Nevis zirvesine dağ bisikleti ile tırmanma aktiviteleri düzenlenmektedir.

Saint Kitts ve Nevis/Basseterre, Saint Kitts ve Nevis Gezi Rehberi / Basseterre

Golden Rock Inn: Gingerland’da tropikal bahçelerle çevrili bu şirin tesis, açık yüzme havuzu, restoran, tesis odalarında özel teraslar ve dünya mutfağından çeşitli yemekler bulabilirsiniz. Nevis zirvesine arabayla 5 dakikada ulaşılabilir. Windward plajı, Golden Rock Inn’e sadece 8 kilometre uzaklıktadır. Vance W. Amory uluslararası hava alanına arabayla 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Şüphesiz hayallerinizdeki tatili yaşayacaksınız.

Four Seasons Resort Nevis: Bu tesis bünyesinde 3 sonsuzluk havuzu, spa olanakları ve golf sahası bulundurmakla birlikte Charleston sahilinde yer almaktadır. Bazı villa ve evlerde özel havuzun yanı sıra deniz veya dağ manzarası mevcuttur. Four Seasons’ın bünyesinde kahvaltı büfelerinden Karayip ve Akdeniz mutfağından yemeklerin servis edildiği 4 restoran hizmet vermektedir. Four Seasons’ta yapılabilecek diğer etkinlikler arasında yelken kursları, doğa yürüyüşleri ve dalış yer almaktadır. Ayrıca bir kütüphane ve bar da mevcuttur. Bu tesis AAA Beş Elmas Ödülü’nü kazanmıştır.