Saint-Tropez Avrupa’nın en çok tercih edilen sahil beldelerinden biri. Özellikle yaz aylarında insanlar bu lüks beldeye akın ediyor. Bu liman kenti balıkçı kasabasıyken şimdilerde bütün dünyanın gözdesi. St. Tropez plajları, barları, butikleri, şık restaurantları ve butikleri ile günün her saati dinamik.

Nereleri Gezeceğiz?

Musee de l’Annonciade adlı müze görmenizi kesinlikle tavsiye ettiğimiz tam bir sanat harikası. Saint-Tropez’de yaşamını idame ettirmiş ressamların eserlerine dair bir koleksiyon barındırıyor. Bu müze bir kilisenin içinde mevcut olarak bulunuyor. Şehrin gösterişli kumsallarından La Ponche, balık tutma açısından, bulunan serin sularında serinleme açısından ve tarihi gezintilerin bir başlangıcı olması açısından çok yönlüdür. Place les Dices meydanı şehrin orta noktasında konumlanmıştır. Halkın haftada iki defa olmak üzere kurduğu pazarda sebze ve meyve dışında, sevdiklerinize hatıra niteliğinde alabileceğiniz hediyeler de mevcut. Citadelle de St. Tropez kalesi şehrin hemen hemen her yerinden görülebiliyor. Kalenin en üst noktasına çıkıp şehrin eşsiz manzarasını izlemek de mutlaka yaşamanız gereken deneyimlerden biri. Musee de l’Histoire Maritime kalenin eskiden zindan olarak bilinen kısmında mevcut olan bir denizcilik müzesi. Rue Gambetta üzerinde bulunan kemerlerden dolayı şehrin en meşhur caddesi. Burada bulunan kemerli kapılar turistlerin oldukça dikkatini çekiyor. Port Grimaud değişik mimari eserlerin bulunduğu ve gezmenizi tavsiye ettiğimiz bir lokasyon.

Saint-Tropez, Saint-Tropez, Fransa

Ulaşımı Nasıl Sağlıyoruz?

St. Tropez’e Türkiye’den direkt uçuş mevcut değildir. Türkiye’den öncelikle Nice’a ulaşım sağlayıp oradan aktarmalı bir uçuş gerçekleştirerek St. Tropez’e ulaşabilirsiniz. Türkiye cumhuriyeti vatandaşları Schengen vizesi alarak St. Tropez’e girebiliyor.

Saint-Tropez, Saint-Tropez, Fransa

Konaklama Seçenekleri

St. Tropez dünyanın en zenginlerini ve sosyetik kesimi ağırladığından oldukça pahalı bir şehir. Birçok otel sezon dışı olduğundan dolayı kış mevsiminde kapalı. Güney doğusunda mevcut olan bazı kamp alanlarında konaklama daha çok kitleye hitap eden fiyatlar sunuyor. Bölgede genel olarak lüks otellerde lüks konaklamalar mevcut. Hotel Byblos, Hotel de Paris, bungalov ve villalarıyla Hotel Sezz, Kube Hotel, Hint esintileri taşıyan Pan Dei Palais ve Grand-Hôtel du Cap-Ferrat Saint Tropez’in en iyi ve lüks otellerinden. Erken rezervasyon yaptırdığınız takdirde daha uygun fiyatlı bir lüks tatil geçirebilirsiniz.

Saint-Tropez, Saint-Tropez, Fransa

Gece Hayatı

Gece hayatı da konaklama kadar pahalı olan şehir jet sosyeteye göz kamaştırıcı bir eğlence imkanı sunuyor. Marina bölgesinde zenginlerin yatları ile yanaştığı kulüp ve barlar da mevcut. Les Caves du Roy ve VIP Room St Tropez’nin dünyada herkes tarafından adı duyulmuş eğlence adresleri. Le Quai, Gaio ve L’Opera da geceden sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden bir eğlence mevcut.

Festivaller

Şehirde bulunan festivallerden Braderie, moda indirimi haftasıdır. Graglia Rolex cup yelken yarışları ve klasik müzik festivali olan Festival d’automne diğer festival seçenekleridir. Bu festivalleri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.