Saint Vincent ve Grenadinler Adaları/Kingtown Karayipler’ in orta yerinde birçok adanın oluşturduğu bir ülke. En büyük ada Saint Vincent ve Grenadinler Adaları/Kingtown diğerleri küçük ada toplulukları Grenadinler diye anılıyor. 1789 yılında resmi olarak İngiltere’ye verilmiştir. Avrupa’ nın büyük ülkeleri diğer tüm Karayip ülkelerinde olduğu gibi bu ülkeye de el değdirmiştir. 1979 yılında bağımsızlığını ancak kazanabilmiştir. Gezginler olarak denize, kuma, güneşe ve eğlenceye hazırsanız Saint Vincent ve Grenadinler Adaları/Kingtown sizi bekliyor.

Saint Vincent ve Grenadinler Adaları/Kingtown, Saint Vincent ve Grenadinler Gezi Rehberi / Kingtown

Saint Vincent ve Grenadinler / Kingtown Ulaşım

Saint Vincent ve Grenadinler Adaları/Kingtown vizesiz olarak gidilebilen adalardan oluşan ülkeler arasındadır. Ülkeye gitmek yolculuk açısından pek de kolay sayılmaz. Başkenti olan Kingstown’a ulaşabilmeniz için iki ya da üç aktarma yapmalısınız. İlk aktarmalar genellikle Londra üzerinden hava alanı değiştirilerek yapılıyor. Bu yüzden İngiltere’ye konuyu belirtip geçiş vizesi almanız şart.

Saint Vincent ve Grenadinler Adaları/Kingtown, Saint Vincent ve Grenadinler Gezi Rehberi / Kingtown

Saint Vincent ve Grenadinler / Kingtown Hakkında Bilgiler

Ülke olarak, her adası ayrı bir doğa harikası bu ülkenin tüm adalarını gezmek için bolca zamana ihtiyaç vardır, Adaların hepsini gezemeseniz bile bir helikopter turuna çıkarak hepsini gökyüzünden izleyebilirsiniz. Saint Vincent ve Grenadinler Adaları/Kingtown de doğa ile olduğu kadar tarihle de ilgilenmek istiyorsanız, adaya başkentlik yapan Kingstown’a gitmenizi öneririz. Doğa harikalarıyla dolu olan huzur bulacağınız bir şehir Kingstown adanın kültürünü tanımak için de bire bir. Maviyle yeşilin buluştuğu şehir Kingstown’ da gitme fırsatı bulmuşken mutlaka görmeniz gereken yerlerin sayısı oldukça fazladır.

Saint Vincent ve Grenadinler Adaları/Kingtown, Saint Vincent ve Grenadinler Gezi Rehberi / Kingtown

George’s Cathedral,Mary’s Cathedral of the, Assumption, Kingstown Methodist Church listenizde görülmesi gereken yerlerden bir kaçı. Saint Vincent ve Grenadinler Adaları/Kingtown, diğer Karayip adaları gibi deniz ürünleri ve tropikal meyvelerden oluşan bir mutfak sunuyor.Deniz ürünlerini mutlaka tatmanızı öneririz. Ülkede muz en çok üretilen meyve olduğu için mutfağında da ayrı yeri var. Sofrada muzla yapılmış birçok lezzet görmeniz mümkün. Hairoun, acı limon ve siyah şarap ülkede denemeniz gereken içeceklerden.

Saint Vincent ve Grenadinler Adaları/Kingtown, Saint Vincent ve Grenadinler Gezi Rehberi / Kingtown

Bu ülkede çok eğlenebileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz.  Gece hayatı,  karnavalları, doğası, denizi ve güneşiyle size vermiş olduğu imkanlar sayesinde hiç sıkılmayacaksınız. Tatilinizi planlarken ülkenin temmuz ayında olan Carnival de Vincy Mas festivalini kesinlikle kaçırmamanızı öneririz. Kingstown’un renkli ve eğlenceli gece hayatının yanı sıra dalış ve doğa turları gibi aktiviteler de eğlenceli ve verimli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Kingstown’ da alışveriş yapmak isterseniz eğer pazar alanları, yerliler tarafından el emeğiyle üretilen hediyelik eşyalarıyla dolu ve sizlere bir çok seçenek sunuyor. Bunun dışında, bu pazar alanlarında taze sebze ve hiç tatmadığınız tropikal meyvelerle karşılaşmanız da mümkün.

Saint Vincent ve Grenadinler / Kingtown Konaklama

Saint Vincent ve Grenadinler Adaları/Kingtown a gelen gezginler için konaklama önerileri;

Sunset Shores Beach Hotel: St. Vincent Oteli, Karayip adasının sakin bir köşesini kapsamakta. Çoğu oda havuz avlusu ve Karayip Denizi manzaralıdır. Konforlu odaları, zengin mutfağı ile sakin ve güzel bir plajda ada tatilinin tadını çıkarabilirsiniz. denizin, kumun ve güneşin keyfini çıkaracağınız bu otel her damağa hitap eden bir mutfağa sahiptir.Tesis 3 dönümlük tropikal bahçeler üzerinde yer almaktadır. Sunset Shores Beach Hotel memnuniyet açısından ideal bir seçim olacaktır. Tesis de ücretsiz ulaşım servisinden yararlanabilirsiniz.

Saint Vincent ve Grenadinler Adaları/Kingtown, Saint Vincent ve Grenadinler Gezi Rehberi / Kingtown

Tenuta Chatham Bay: Okyanusa bakan harika bir kır evi. Bir kaplıca banyosu ve özel bir plaj alanı sunan Tenuta Chatham Bay, Clifton’ da yer almaktadır. Otel yıl boyunca açık havuz ve güneşlenme terasına sahiptir. En yakın hava alanı Clifton Hava alanı’dır. Tesise ücretsiz ulaşım servisinden yararlanabilirsiniz. Dalış ve balık avı gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Eğer aradığınız sessiz sakin uzak bir kaçamak ise bu mükemmel bir seçenek olacaktır.