Siz de yurt dışına çıkıp gündüzleri tam anlamıyla bir tatil yaşayıp, geceleri ise gece hayatının tadını çıkarmak isteyenlerden misiniz? Çok fazla turistik olmasa da doğa harikalarının bulunduğu bir yere mi gezmek istiyorsunuz. Mesela bir volkan görmeye ne dersiniz? İlginç olurdu değil mi? Bugüne kadar hangimiz bir volkan görmüştür? Eğer siz de böyle bir deneyim yaşamak istiyorsanız, bugün sizler için araştırdığımız San Salvador / El Salvador’u tavsiye edebiliriz. Bu şehirde gerçekten hayallerinizi yaşayabilirsiniz.

Orta Amerika’nın en küçük ülkesi olan El Salvador’un başkenti olan San Salvador şehrinde Boqueron Volkan’ı bulunmaktadır. Dünyanın en güzel manzarasına sahip yerlerden biridir. Çok eski bir şehir olan San Salvador’u ziyaret etmeyi düşünüyorsanız ama buraya nasıl gidilir? Burası nasıl bir yer? San Salvador şehrine gittiğimde nerede konaklayabilirim? diye kafanıza takılan sorulara biz bir araştırma yaparak cevaplar bulduk. Şimdi bunları sizlerle paylaşalım.

San Salvador, San Salvador Tatil Rehberi / El Salvador

San Salvador Ulaşım

El Salvador Türkiye vatandaşlarından vize istemez. Bu ülkeye girişte 90 günlük giriş izni hazırdır. Fakat Türkiye’den El Salvador’a direkt uçuş yoktur. Amerika Birleşik Devletlerinde Miami, Atalanta ya da Houston üzerinden aktarmalı olarak uçuş bulunmaktadır. Bu da Amerika Birleşik Devletlerinden vize almanızı gerektirmektedir. Eğer Avrupa ülkelerinden aktarmalı gitmeyi düşünüyorsanız Frankfurt üzerinden gidebilirsiniz. Burada da transit vize almanız gerekmektedir. Gidişim zormuş diye düşünmeyin çünkü sonunda bir volkan göreceksiniz. Bu size vize işlemlerini de aktarmaları da unutturur nasılsa.

San Salvador, San Salvador Tatil Rehberi / El Salvador

San Salvador/El Salvador

Çok turistik bir şehir olmayan San Salvador içinde bulunduğu doğal güzelliklerle bizce görülmeye değer. San Salvador da bulunan Ilopan Gölü volkanik bir göldür. Oldukça da büyüktür. Bu gölün doğusundaki fazla suları Büyük Okyanusa boşaltan doğal bir kanal oluşmuştur. Suların çekilmesiyle gölün içinde volkanik bir ada oluşmuştur.

San Salvador’un kuzey batısında yer alan Boqueron Volkanı şehrin sembolü haline gelmiştir. Tehlikesine rağmen her yıl binlerce ziyaretçi almaktadır.

San Salvador, San Salvador Tatil Rehberi / El Salvador

Şehrin tarihi yapılarının başında San Salvador katedrali ilk sırayı alır. Burası 1777 yılında inşa edilmiştir. Katedralin içinde bulunan sekiz  tane büyük resim İsa peygamberin hayatından kesitleri anlatmaktadır. Yine bu şehirde bulunan ulusal saray dikkatinizi çekecek tarihi yapılardan bir tanesidir. Sarayın içinde bulunan Sarı Oda Cumhurbaşkanı tarafından ofis olarak kullanılmaktadır. Ülkede yıllarca süren iç savaştan dolayı insanların gözünde pek güvenli bir yer olarak görülmese de zamanla bu durum değişmeye başlamıştır.

Tropik bir iklime sahip olan San Salvador hava sıcaklığı yıl içerisinde pek fazla fark göstermez. Bu nedenle şehir yılın her ayı ziyaret edilebilir. San Salvador’da gezilecek yerler birbirine pek yakın değildir. Bu yüzden şehri yürüyerek gezmeyi planlıyorsanız vazgeçin. Şehirde taksi bulmak kolaydır ama otobüsleri tercih ederseniz geziniz daha ekonomik olur.

San Salvador, San Salvador Tatil Rehberi / El Salvador

San Salvador/El Salvador Konaklama

San Salvatore geldim ama bu şehirde nerede konaklayabilirim diyorsanız işte sizin için araştırdığımız birkaç otel seçeneği.

San Salvador, San Salvador Tatil Rehberi / El Salvador

Şehrin en iyi otelleri Zona Rosa ve Conolia Escolen civarında yer almaktadır. Seçiminizde kolaylık yaratmak amacıyla size bu bölgede bulunan birkaç otel ismi verelim.

  • Terra Bella Hotel Boituque
  • Ximenos Guest House
  • Suites&Apartments San Benito Zana Rosan
  • Hilton Princess San Salvador
  • Hotel San Moteo
  • Hostal Cafe San Andres

Şehrin belli başlı otelleri arasında ilk sıralarda yer alan konaklama yerleridir. Hepsinde güzel hizmetler sunulmaktadır. Müşteri memnuniyetine önem veren personeller bu otellerde güzel ve rahat zaman geçirmenizi sağlarlar. Seçenek sunması bizden tercih etmesi sizden. Şimdiden iyi tatiller.