Sanjose / Kostarika, bu yazı Karayipler’de geçirmeyi planlar için ideal bir nokta. Sanjose / Kostarika bu turizm cennetinde orta Amerika’nın seyahat merkezi diyebileceğimiz muhteşem bir tatil yeri olarak karşımıza çıkıyor. Bünyesinde kolonyal mimarinin etkilerini taşıdığı tarihi eserleri de barındırır mı? Bu soruya içtenlikle evet diyenlerdenseniz size Sanjose / Kostarika’ ya gitmenizi öneririz.

Kararınızı verdiyseniz bugünkü yazımızı okumanızda yarar var. Yazımızda size Kostarika başkenti Sanjose anlatıyoruz. Okumanızı öneririz. Bakalım bu şehre Türkiye’den nasıl gidiliyor? Bu şehirde gezilmesi gereken yerler? Hakkında  ki bilgiler nelerdir? Sanjose / Kostarika’ da konaklama yerlerini sizler için araştırdık. Buyurun anlatalım.

Sanjose / Kostarika, Sanjose Gezi Rehberi / Kostarika

Sanjose/Kostarika Ulaşım

Kosta Rika Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Ülkemizden Kostarika’nın başkenti San Şase’ye direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri üzerinden ya da Avrupa ülkeleri üzerinden bu şehri gitmeniz mümkün olur. Yaklaşık on beş saatlik bir yolculuk sonucunda Sanjose / Kostarika’ ya ulaşabilirsiniz. Fakat şehre vardığınızda bu yorucu yolculuğu anında unutursunuz.

Sanjose / Kostarika, Sanjose Gezi Rehberi / Kostarika

Sanjose/Kostarika Hakkında Bilgiler

Kostarika’nın başkenti ve en büyük şehri olan Sanjose yüksek bir vadi üzerinde kurulmuştur. Kent Orta Amerika’nın en önemli ticaret ve ulaşım merkezidir. Gerek kültür sanat, gerekse mimari yapısı ile tam bir turizm cennetidir. Sanjose Kostarika’nin başlıca gelir kaynağı olan kahvenin üretim merkezidir. Doğası, okyanusu ve plajları kadar tarihi eserleri ve müzeleri ile de birçok ziyaretçi çeker.

Şehirde önemli tarihi yapılar bulunur. Melico Salazar Tiyatro Binası, 19.yüzyıl katedrali görülmeye değer mimari yapılardandır. Şehir genelde hafta sonları çok hareketli olur. Müzik yapan gruplar, palyaçolar, konserler ve festivaller bu şehirde hafta sonu katılacağınız aktiviteler arasındadır. Gideceğiniz Central marketlerde Kolombiya kahveleri, Küba puroları, Panama şapkalar ve Porto Riko romları bulabilecekleriniz arasında yer alır. Yine bu şehirde bulunan kültür farklarını, parklarını, katedrali ve tiyatro binasını da gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Sanjose / Kostarika, Sanjose Gezi Rehberi / Kostarika

National Museum, Galeria Namu, Orisi Riva Voley, Ruinas de Ujarros, Precolombia Gold Museum kentin görülmeye değer yerleri arasındadır. Hele yağmur ormanları ile kaplı parkları şehrin size ayrı diğerleri sürükleyecek yerlerindendir. La Sabana Metropolitan paten yapım su bisiklet kiralayıp günün tadını çıkarabilirsiniz. Parkta satılan baharatlı Mango dilimlerinden alırsanız damak tadınıza ayrı bir zevk yaşatmış olursunuz.

Pueblo Antigo, Univerdidad de Costarika, Museum of Contemparary Art Desing, Museo de Arte Costarycense başkentin görülesi yerleri arasındadır. Şehirde bulunan okyanus kıyısındaki plajları anlatmakla bitirilemez. Bu şehirde bir an bile olsa boş vaktiniz kalmaz. Gezilip görülecek o kadar çok şey var ki birkaçını sayıp fikir olsun istedik.

Sanjose/Kostarika Konaklama

Eğer bu şehre gidip konaklama yeri arayanlardansanız işte size birkaç seçenek;

Villa Pedri: Şehrin en iyi hizmetlerini sunan beş yıldızlı otelidir.

MDF Beach Resort: Burası özel bir tatil köyüdür. Burada kalmaya karar verirsiniz düzenlenen çeşitli aktivitelere katılır  ve tatilinizi renklendirebilirsiniz.

Witersport Beach Resort: Burada müşterilere özel kulübeler kiralanır. Mahremiyetine düşkün sakin bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir konaklama alanıdır.

Fantasy Ladge: Manzaralı odaları, temizliği ve yüzme havuzu ile ziyaretçileri etkileyen otellerin arasında ilk sıralarda yer alır.

Sanjose / Kostarika, Sanjose Gezi Rehberi / Kostarika

Florentino  Homes Apartment Hotel: Değişik mimarisi, çok kaliteli hizmetleri ve uzman personeli ile sizleri bekleyen konaklama alanlarından bir tanesi.

The Flyiny Fish Hotel: Ferah odaları, yüksek tavanları, oda düzenleri, ücretsiz wi-fi ve açık büfe  ile tatilcilerin sık kullandıkları konaklama alanlarından biridir.

Cafe Noborii Share Hose: Uygun fiyatlı tam yöresel bir Kostarika evi görünümlü konaklama alanıdır. İçinde kafesi ve restoranı bulunan butik otel müşteri memnuniyeti için her türlü hizmeti sunmaktadır.

Seçim sizin tercih sizin.