Şöyle gizemlerle dolu çok sakin sessiz ve yurt dışı gezisine mi çıkmak istiyorsunuz. Güllerin ortasında küçücük bir şehri ziyaret etmekten zevk mi alacaksınız. Artık Eylül geldi. Tarihi eserleri gezerek vakit geçireceğiniz bir tatile ne dersiniz. Aslında bugünkü yazımızda sizler için araştırdığımız bu tarihi yer çok da aşina olmadığımız bir yer değil. Almanya’ya gidip Schwerin Sarayı’nı gezebilirsiniz. Bütçeniz ve zamanınız uygunsa ne duruyorsunuz. Burası gerçekten gezilip görülmesi gereken bir yer. Gezi için kararınızı verdiyseniz bakalım buraya nasıl gidiliyor? Burası nasıl bir yer?Burada nerelerde konaklayabilirsiniz? Biz bunları sizler için araştırıp yazdık. Yazımızın ilerleyen satırlarında bu soruların cevaplarını bulacaksınız.

Schwerin Sarayı, Schwerin Sarayı Gezi Rehberi / Almanya

Schwerin Sarayı/Almanya Ulaşım

Türkiye’den Almanya’ya direkt uçuşlar bulunmaktadır. Almanya’nın Köln, Münih, Düsseldorf, Berlin, Stuttgart şehirlerine her gün birçok sefer yapılmaktadır. Yurt dışına seyahat düzenleyen otobüs firmalarıyla, tren yoluyla ya da şahsi aracınızla kara yolu ile Almanya’ya gitmek mümkün. Artık yolculuk seçimini zevkinize göre yaparsınız.

Schwerin Sarayı, Schwerin Sarayı Gezi Rehberi / Almanya

Schwerin Sarayı/Almanya Hakkında Bilgiler

Schwerin Sarayı Almanya’nın Schwerin şehrinde bulunmaktadır. Yedigöller’in şehri diye bilinen Schwerin Almanya’nın en küçük başkentidir. Şehir ile aynı adı taşıyan Saray ise kentin sembolüdür.

Kaynaklar 800 yıl daha gölün üzerinde bir saray olduğundan bahsetmektedir. Slav prensi Niklot Sarayı yakıp yıkmış. Bu olaydan sonra saray ve şehir yeniden inşa edilmiştir. Şehir ve Saray günümüze kadar özenle korunmuştur.

Schwerin Sarayı gölleri, Poul Kilisesi, eski şehirdeki Arnavut kaldırımlı sokakları ile çok dikkat çekici ve turist çekici bir yerdir. Eskiden Doğu Almanya sınırları içinde olan Schwerin Sarayı çok da ziyarete açık değilken bugün Almanya’nın en çok ziyaret talebi gören turistik yerlerindendir.

Schwerin Sarayı, Schwerin Sarayı Gezi Rehberi / Almanya

Schweri Sarayı’nın çevresinde bulunan küçük binaların alt katlarında açılmış restoranlar ve kafeler gölün kıyısında bulunan parklar ve parklarda bulunan ağaçlar ile şehir ünlü bir ressam elinden çıkmış paha biçilemez tablo gibi görülmektedir.

Gölün ortasında zamana meydan okuyarak heybetiyle görenleri masal alemine sürükleyen Saray  tarih kokan bir yapıttır ve bu güzelliği ilgi gören herkesi büyülemeye başarmaktadır.

Schwerin Sarayı/Almanya Konaklama

Almanya’nın Schwerin kentinde şehirle aynı isimli Sarayı gezip gördüyseniz, şimdi de kalacak bir yere ihtiyacınız varsa, size birkaç konaklama alanı önerebiliriz.

Hotel NH Schwerin: Tipik Alman evlerine benzeyen cezbedici görünüşüyle her yıl birçok ziyaretçi ağırlayan otel, temiz banyo ve odalara sahiptir. Otelde müşteri memnuniyeti, kalite standartlarının üzerinde hizmet ve güler yüzlü personel hizmetlerinden siz de faydalanabilirsiniz.

Schwerin Sarayı, Schwerin Sarayı Gezi Rehberi / Almanya

Intercity Otel Schwerin: Şehir merkezine yakın büyük bir oteldir. Temiz odaları, restoranı, ücretsiz wi-fi bağlantısı ve yine ücretsiz kahvaltı hizmetleriyle ziyaretçilerini memnun etmektedir.

Best Western Seehotel Frankenhors: Kapalı yüzme havuzu, dinlenme terasları, temiz odaları ve banyoları ile pek çok ziyaretçi ağırlayan otel, şehrin en talep gören konaklama yerleri arasındadır.

Schwerin Sarayı, Schwerin Sarayı Gezi Rehberi / Almanya

Hotel Elefant Schwerin: Muhteşem mimarisi, temiz odaları, eksiksiz hizmetleri ve ücretsiz otoparkı ile gerçekten rahat edeceğiniz bir otel. İçinde bulundurduğu restoran ile müşterilere sonsuz hizmetler sunmaktadır. Restorandaki yiyecekler lezzetli ve temizdir. Müşteri memnuniyetine çok dikkat eden otel kalan ziyaretçilerin rahat etmesi için her türlü imkanı sağlamaktadır. Ücretsiz wi-fi bağlantısı, fitness salonları ve düzenlediği aktiviteleri ile müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

Weinhours Wahler Schwerin: Bu otel tipik Alman mimarisi ile yapılmış dış görünümü ile ilgi çekmektedir. Restoranıyla barı temiz oda ve banyoları ile üstün hizmet sundukları ziyaretçileri memnun etmektedirler.

Sizin seçiminiz, sizin tercihiniz İyi tatiller.