Volkanla, buzullar, şelalelerle dolu bir ülkeye gitmek ister misiniz? Burası hem yaz hem de kış turizmin de aktif olan Seljalandsfoss Şelalesi/ İzlanda. Ülkede 30 tane aktif volkan bulunuyor ve bu volkanların hepsi de kadın ismi taşıyor. Bu ülke yazın sıcaklığı en yüksek 17 derece iken kışın sıfırın altında 10 dereceye kadar düşebiliyor. Tokat mavi Logan da en soğuk havada bile sıcak su havuzlarında yüzen ziyaretçilere muhteşem anlar yaşatmaktadır. Bu ülkede o kadar çok doğal güzellik var ki saymakla bitmez. Seljalandsfoss Şelalesi/İzlanda eşsiz manzarasıyla bu doğal güzelliklerden en popüler olanıdır. Burası neresi gidip görmek lazım diye düşünenlerdenseniz eğer söyleyelim bu ülke İzlanda. Kararınızı verdiyseniz bakalım buraya nasıl gidiliyor? Bu ülke nasıl bir yer? Buraya gidersem nerelerde konaklayabilirim? diye düşünmeyin. İşte aklınıza takılan soruların yanıtları geliyor. Bu yanıtlar yazımızın ilerleyen satırlarında.

Seljalandsfoss Şelalesi/ İzlanda, Seljalandsfoss Şelalesi Gezi Rehberi / İzlanda

Seljalandsfoss Şelalesi/İzlanda Ulaşım

İzlanda Türkiye’den uçakla sadece 5 saat 20 dakika uzaklıkta olan bir ülkedir. Fakat ülkemizden İzlanda’ ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Aktarmalı bir şekilde ülkeye varabilirsiniz. Olsa ve Kopenhag gibi şehirlerden aktarma yaparak İzlanda’ nın Keflavik uluslararası hava alanına ulaşabilirsiniz. Bu hava limanı şehir merkezine 50 kilometre uzaklıktadır. Kara yoluyla merkeze 45 dakika gibi bir sürede varabilirsiniz.

Seljalandsfoss Şelalesi/ İzlanda, Seljalandsfoss Şelalesi Gezi Rehberi / İzlanda

Seljalandsfoss Şelalesi/İzlanda Hakkında Bilgiler

Seljalandsfoss Şelalesi/ İzlanda’ da bulunan ülkenin en tanınmış doğal güzelliğidir. Eskiden sahil olan bir yerde bulunmaktadır. 60 metre yüksekten dökülen şelalenin arkasındaki devasa oyun sunduğu manzara ziyaretçileri sanki bambaşka boyuta taşır. Bu manzarasından dolayı ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken şelaledir. Her yıl bu doğal güzellik turist akınına uğrar.

El değmemiş doğasıyla ziyaretçilerini büyüleyen Seljalandsfoss Şelalesi/ İzlandahala Viking mirasını canlı tutmaktadır. Bu sayede ülkeyi ziyarete gelenlere farklı deneyimler yaşatır. Bu ülke her yıl doğa sevenlerin, maceraperestlerin, fotoğraf meraklılarının ve gezginlerinin akınına uğrar. Bu ziyaretçilerin ilgi odağı Seljalandsfoss Şelalesi/ İzlanda görüntüsüyle mıknatıs gibi çeker. Oldukça etkileyici ve az rastlanılır bir manzaraya sahip olan şelale tam bir doğal güzelliktir. Dünya gözüyle gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

Seljalandsfoss Şelalesi/ İzlanda, Seljalandsfoss Şelalesi Gezi Rehberi / İzlanda

İnsanı gözlerine inanamayacak kadar harika görünümüyle hayal alemine sürükleyen şelalenin etrafının yemyeşil bir alanda kaplı olması görenleri çok etkiliyor. Eğer bu şelaleyi görmek için İzlanda’ da insanın buzul tırmanışları ,tekne turları ,günlük yürüyüşler,sahil turları bu ülkede katılabileceğiniz aktiviteler arasında yer almaktadır.Bu  aktivitelerden zevkinize uygun olanına katılmanızı öneririz. Hem çok güzel zaman geçirir hem de ülkenin doğal güzelliklerini daha yakından tanımış olursunuz.

Seljalandsfoss Şelalesi/İzlanda Konaklama

Bu doğanın el değmemiş hazinelerinden biri olan şelaleyi gezmek için İzlanda’ da bulunuyorsanız ve konaklayacak bir yer arıyorsanız işte sizin için seçtiklerimizden birkaç örnek;

Guesthose: Çok sade döşenmiş temiz odaları ve banyoları ile birçok ziyaretçiyi çeker. Diğer konaklama merkezlerinden daha uygun fiyatlıdır. Aynı kalitede hizmet alıp uygun fiyat seçeneklerinden de faydalanmak isterseniz bu otel kaçırılmayacak bir fırsat.

Seljalandsfoss Şelalesi/ İzlanda, Seljalandsfoss Şelalesi Gezi Rehberi / İzlanda

Hotel Brog: Bu otel şehrin merkezinde bulunmasına rağmen sessiz ve sakin bir yerdir. Müşteri memnuniyeti ön plandadır. Otelin Kalite Standartları en üst seviyededir. Restorandaki yiyecekler lezzetli, odaları temiz ve personeli uzmandır.

Fors Hotel Baron: Otel temiz ve konforludur personel uzman hizmetleri kusursuzdur. Ücretsiz wi-fi bağlantısı ve kahvaltı müşterileri memnun etmektedir. Temiz ve rahat odaları daha hoş bir tatil geçirmenize neden olur.

Otel 101: Ülkenin en güzel 2 otelinden biridir. Alışveriş merkezi ve barlar sokağına yakındır. Temiz ve güvenlidir.

Sizin seçiminiz Sizin tercihiniz şimdiden iyi eğlenceler.