Dubai-Sharjah-Acman Metropoliten Alanı’nın bir parçası olan Sharjah, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık kentidir. Bu şehir bir kültür ve sanayi merkezi niteliğindedir.

Sharjah Gezilecek Yerler

Şehirde gezilecek birçok tarihi ve kültürel yapı mevcut.

Sharjah İslam Medeniyetleri Müzesi; şehirde görmeniz gereken en önemli noktalardan biridir. Müzede İslam medeniyetini temsil etmekte olan birçok eser mevcut. Bu müzeyi gezmek birçok kültürel değer hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacak. Gezinizde ilk rotayı İslam müzesi olarak belirlemenizi tavsiye ediyoruz.

Sharjah Bilim Müzesi; uzun yıllardır pek çok bilimsel icadın yapıldığı bir yer. Müzede sık sık elektrik gösterileri de yapılmakta.

Al Mamzar Plajı; şehrin dikkat çeken en huzurlu plajlarından biri olma özelliğine sahip. Plajda gün batımını izlemenin yanı sıra yürüyüş, piknik ve çeşitli su sporları aktiviteleri yapabilirsiniz.

Sharjah, Sharjah, BAE Seyahat Rehberi

Miras Alanı; bu tarihi alan sonradan restorasyon yapılmış bir müze barındırıyor. Sharjah Miras Müzesi’nde 6 farklı sergi bulunuyor ve her gün yüzlerce misafir ağlıyor.

Kral Faysal Cami; şehirde bulunan en gösterişli yapılardan biri olan bu cami aynı zamanda şehrin en sembolik yapılarından da biri. Caminin içerisinde 7binden fazla eserin bulunduğu bir İslam Kütüphanesi de mevcut.

Al Noor Cami; bu caminin tasarımı Türk-Osmanlı ve oldukça etkileyici. Bu cami yapılırken Türkiye’de bulunan Sultan Ahmet Cami’nden esinlenilmiştir. Bu caminin bir diğer özelliği de Ramazan ayından başlamış olan bir bağış kampanyasında ‘’ dünyanın en büyük ahşap kutusu’’ ile Guiness Rekorlar kitabına girmiş olmasıdır.

Al Mamzar Plajı; şehrin en huzurlu noktalarından biri olan bu plajda piknik yapabilir, serin sularda yüzebilir veya su sporlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu Sharjah’a Ulaşım

Sharjah’ta yer alan uluslararası havaalanına Türkiye’den direkt uçuşlar mevcut. Aktarmalı ulaşma seçeneğiniz de mevcut. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai vizesi almalıdır ve bu vizenin türü ülkede kalış sürenize göre değişmektedir.

Sharjah’ta Konaklama Seçenekleri

Birleşik  Arap Emirlikleri’nde genelde çok lüks oteller bulunduğundan Sharjah’ta da bu otellerden mevcuttur. Daha uygun fiyatlı her bütçeye uygun oteller de vardır.

Sahara Beach Resort&Spa; otelde bulunan restoran deniz ürünleri açısından oldukça zengindir. Konaklama boyunca spa, sauna, hidromasajlı küvet ve sağlıklı yaşam fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Otelde birçok dil bilen personel bulmakta mümkün.

Sharjah, Sharjah, BAE Seyahat Rehberi

Radisson Blu Resort; otel plajının dışında birçok kültürel merkeze de çok yakın konumda. Çeşitli su sporları yapma imkanınızın dışında sağlıklı yaşam ve fitness olanaklarınız da mevcut. Restoranında uluslararası birçok değişik menü var.

Sharjah’ta Festivalleri

Sharjah’ta festival severler için birçok seçenek mevcut. Engelli Atlama Şampiyonası, Uluslararası Arap Atı Festivali, Al Qasba Yemek Festivali katılmanızı önerdiğimiz festivaller arasında.

Sharjah, Sharjah, BAE Seyahat Rehberi

Sharjah’ta Gece Hayatı

Gece hayatı kavramı Birleşik Arap Emirlikleri’nde genel olarak yaygın değildir. Alkol ve türevleri ülkede yasaktır. Fakat şehir içerisinde gerçekleştirilen yerel etkinliklerde eğlenmeniz mümkün.