Trinidad ve Tobago / Karayipler, iki ana adadan oluşur. Ülkenin büyük bir bölümünü Trinidad oluşturuyor. 1976’da bir Cumhuriyet oldu. Ülke nüfusunun da %95’i burada yaşıyor. Trinidad ve Tobago / Karayipler halkının %40’tan fazlası siyah Afrikalılar’dan oluşuyor. Geri kalan kısmını ise Hindistanlılar, Melezler, Avrupalılar ve Çinliler oluşturuyor.

Ülkenin başkenti ve en büyük kent olan Port of Spain Trinidad’da yer alıyor. Burası aynı zamanda ülkenin ticaret merkezi. Ülkenin para birimi Trinidad ve Tobago dolarıdır. Ülkeye yılın her ayı gitmek uygun olsa da, Haziran ve Temmuz aylarında yağışlı oluyor. Eğer yağmurun tatilinizi olumsuz etkileyeceğini düşünüyorsanız planınızı bu aylar dışında bir ayda yapabilirsiniz.

Trinidad ve Tobago / Karayipler, Trinidad ve Tobago Gezi Rehberi / Karayipler

Trinidad ve Tobago/Karayipler Ulaşım

Ülkeye girişte vize istenmemektedir. Trinidad ve Tobago / Karayipler’ya gidiş 16 saate yakın sürmektedir. Ülkeye bir aktarmayla gitmek mümkün olmaktadır. Trinidad ve Tobago’nun başkenti olan Port of Spain’de bulunan Piarco uluslararası havaalanına varıyorsunuz.

Trinidad ve Tobago / Karayipler, Trinidad ve Tobago Gezi Rehberi / Karayipler

Trinidad ve Tobago/Karayipler Hakkında Bilgiler

Şehir olarak mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri olan Trinidad’a, Trinidad adasında bulunan, başkent Port of Spain’den başlayabilirsiniz. Bu şehirde hem doğayla hem de tarihle iç içe bir tatil geçirmeniz mümkün. “Daha çok deniz tatili yapıp yazın tadını çıkarmak istiyorum.’’ diyorsanız da gitmeniz gereken yer Tobago adası. Tobago’da hiç kuşkusuz ki hayallerinizin tatilini yaşamanız mümkün.

 

Trinidad ve Tobago / Karayipler, diğer ada ülkeleri gibi deniz mutfağına çokça yer veren bir ülke. Kızarmış köpekbalığı, uçan balık ve kırmızı balık mutlaka bu ülkede yemeniz gereken tatlar arasında bulunuyor. Pirinç ve tropikal meyvelerin de mutfakta kullanımı çok yaygın.

 

Adalarda, tropikal bölgelere özgü çeşitli bitkiler yetişir. Başlıca ürünleri kakao, şeker, kahve ve muzdur. Adanın “rom” denilen içkisi de ünlüdür. Bunun yanında Trinidad ve Tobago / Karayipler halkının çok sevdiği hatta vazgeçemeyeceği tat olarak tavuğu görmeniz mümkün.

Trinidad ve Tobago / Karayipler, Trinidad ve Tobago Gezi Rehberi / Karayipler

Trinidad’da her adım başında bir tavuk restoranı bulmanız mümkün. Trinidad’a gelmişken mutlaka yemek yemeniz gereken restoranlar arasında ise The Waterfront Restaurant, Veni Mange ve El Pecos bulunuyor. Ülke olarak nasıl eğlenmesi gerektiğini biliyor halkı.

Doğal olarak siz de çok eğleniyorsunuz. Ülkeye gittiğiniz tarihler arasındaysa, özellikle Lenten Karnavalı’na mutlaka katılmalısınız. Trinidad ve Tobago’nun ev sahipliği yaptığı gelenekselleşmiş festivallerini de eğer takviminiz ile uyumlu ise bunu kaçırmak olmaz. Bunların dışında biraz gece hayatının tadına bakmak istiyorsanız Red Lion Pub ve Smokey and Bunty’s Sports Bar’a uğrayabilirsiniz.

Trinidad, doğa sporlarına ve doğa turlarına çok elverişli, doğayla iç içe eğlenceli bir tatil sizi bekliyor diyebiliriz. Su sporları ve tropikal ormanlarda olağanüstü deneyimlerde sizleri  bekleyen başka güzellikler arasında yer alıyor.Şehirde art arda dizili duran dükkanlar bütün ihtiyaçlarınızı karşılarken size mükemmel hediyelik eşyalar için de fikirler sunacaktır.

Trinidad ve Tobago/Karayipler Konaklama

Ülkeye, geldiğinizde hayallerinizdeki tatili yaşayabilmeniz için derlediğimiz oteller;

Hyatt Regency Trinidad: Otel, Port of Spain International Waterfront Development’ta yer almaktadır. Trinidad ve Tobago Su Taksisi ve Feribot Terminali’ne 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Sahili, restoranı, lobi bar ile 930 metrekarelik spa ve fitness merkezi yer almaktadır. Sonsuzluk havuzu, havuz kenarında ızgara ve Paria Körfezi’ne bakan teras ile dinlendirici bir kaçış imkanı sunmaktadır.

Trinidad ve Tobago / Karayipler, Trinidad ve Tobago Gezi Rehberi / Karayipler

Radisson Hotel Trinidad: Açık yüzme havuzu ve restoran sunan Radisson Hotel Trinidad, Port-of-Spain’de Paria Körfezi’ne bakan bir konumda yer almaktadır. Popüler Caroni Swamp Milli Parkı’na arabayla 20 dakikada ulaşılabilir. Piarco uluslararası havaalanı 25 dakikalık sürüş mesafesindedir. Otel mutfağı, havuzu, lobisi ve gece eğlenceleri ile konaklamaya gelen misafirlere unutulmaz bir tatil fırsatı sunmaktadır.