Dünya üzerinde görülmesi gereken o kadar çok ülke var ki keşke hem o kadar vaktimiz hem de o kadar paramız olsa da hepsini tek tek gezebilsek diye sizin de içinizden eminiz ki geçiyordur.  Yeryüzünün cennet köşelerinden olan Turks ve Caicos Adalarını hiç merak ettiniz mi? Tam 42 tane mercan adasından oluşup sularla çevrili bu cennet parçası görülmeye değer yerlerden bir tanesidir.

Burası Türkiye’den bin kilometre uzaktadır. Fakat buraya gittiğinizde kolayca bir kebap lokantası bulabilirsiniz. Adalar sığ mercan resifleri ile çevrili olduğundan dolayı yolcu gemileri ancak Grand Turk Adasına yanaşabiliyor. Dükkanlar vergiden muaf olduğu için ziyaretçiler alışveriş çılgınlığı yaşıyor. Peki bu adaya nasıl ulaşabilirsiniz? Nerelerde konaklayabilirsiniz? Gelin şimdi onlara beraber bir göz atalım.

Turks ve Caicos Adaları, Turks ve Caicos Adaları Gezi Rehberi / Karayipler

Turks ve Caicos Adaları / Karayipler Ulaşım

Türkiye’den Karayipler’de bulunan Turks ve Caicos adalarına ulaşmak çoğu ülkeden daha kolay bir şekilde sağlanmaktadır. New York üzerinden tek aktarma ile bu adalara rahatlıkla gidebilirsiniz. 14 saatlik bir uçuşun ardından Turks ve Caicos adaları denilen cennet köşesine varabilirsiniz. Tabi ki bu 14 saatlik zaman dilimine birkaç saatte aktarma süresi ekleyebilirsiniz.

Turks ve Caicos Adaları, Turks ve Caicos Adaları Gezi Rehberi / Karayipler

Turks ve Caicos Adaları Hakkında Bilgiler

Turks ve Caicos adaları için Karayiplerin en turistik yerlerinden biridir diyebiliriz. Kızgın kumlar, sıcacık güneş, hafif meltem esintisi, kumsalları yalayan dalgaları ile tam cennetten bir parça gibidir. Adalar Cristopher Colombus tarafından 1492 yılında keşfedilmiştir. Tabi ki bugünden sonra yerli halkının nüfusu azalmış ve 18 yüzyılda korsanların uğrak noktası haline gelmiştir. Ada 1980’li yıllarda beraber adını dünyaya duyurmaya başlamış ve günümüzde turizm cennetleri arasında yer alıp kendisinden sıkça söz ettirmiştir. Bu dünyada cenneti görmek istiyorsanız daha ne bekliyorsunuz?

Bu adada mutlaka gezmeniz ve görmeniz gereken öyle yerler var ki ayaklarınızın yerden kesilmesini sağlar. Başkent Cockbur Town’da doğanın tadını doya doya çıkarabilirsiniz. Providecioles’te bulunan  plaj ve güneşin inanılmaz güzelliğini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Buralarda yerel lezzetlerin tadına bakabilir ve damak tadınıza yeni zevkler ekleyebilirsiniz. Eğlence mi istiyorsunuz? Havana Club’da günün ilk ışıklarına kadar bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Turks ve Caicos Adaları, Turks ve Caicos Adaları Gezi Rehberi / Karayipler

Peki alışveriş mi yapmak istiyorsunuz? Vergisiz dükkanlar sizi bekliyor. Alışveriş için size birkaç örnek vermemiz gerekirse, uygun fiyatlarıyla Local Cullah ve Graceway Gourment’e aradığınız her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Turks ve  Caicos adalarında birçok casino da yer almaktadır. Eğer istiyorsanız şansınız da deneyebilirsiniz. Ayrıca bu doğa harikası olan adaları turistik gezilerimiz için seçenek olarak düşünüyorsanız inanın gördükten sonra buradan ayrılmak sizin için daha da zorlaşacak. Sizin zevkiniz, sizin seçiminiz bizden sadece küçük bilgiler bunlar.

Turks Ve Caicos Adaları’nda Konaklama

Turks ve Caicos Adaları yılın her ayı turist çeker. Bu adaların para birimi Amerikan dolarıdır. Eğer turist olarak Turks ve Caicos’a gitmeyi planlıyorsanız ama kalacağınız yerin hem bütçenize uygun hem temiz olmasına istiyorsanız işte size birkaç örnek konaklama yeri önerimiz  var. Bunlar;

Turks ve Caicos Adaları, Turks ve Caicos Adaları Gezi Rehberi / Karayipler

Parts Of Call Resord: Temiz ve manzaralı odaları, ilgili personeli, leziz yöresel tatları ve uygun fiyatlarıyla size cazip gelebilecek bir otel diyebiliriz.

Ocean Club Otel: Ücretinin içine kahvaltı bedelini de dahil eden bu otelde huzurlu bir tatil geçireceğini umuyoruz.

Alexandra Resort: Burada gerek personelin üstün hizmetleri, gerekse restoranında sunulan yöresel tatlarla tatil zevkinizi zirveye çıkaracak bir yer diyebiliriz.

Seçim sizin, tercih sizin. Eğer Turks ve Caicos Adalarına gitmeyi planlıyorsanız size şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.