Uludağ, Bursa’nın kış sporları konusunda ün yapmış ilçelerinden biridir. Her yıl binlerce turist ağırlayan kayak merkezine sahip olması ve yerli – yabancı herkesin tercihi olması diğer kayak merkezleri arasında farklı bir konumda yer almasını sağlar. Dünyaca ünlü bir kayak merkezini bünyesinde barındıran Uludağ, aynı zamanda Çobankaya kamp alanı ile meşhurdur. Uludağ Çobankaya kamp alanı eşsiz bir doğayı bünyesinde barındırması yanında oldukça dikkat çekici bir kamp alanıdır. En büyük avantajlarından biri şehir merkezine yakın olması ve hafta sonları dahi gidilebilecek bir alanı kamp alanı olmasını sağlamaktadır. Yaz sezonunda hizmet veren Uludağ Çobankaya, ayrıca Milli Parklar Müdürlüğü’ne aittir. Uludağ Çobankaya’da hem çadır hem de karavan kampı yapılabilmektedir.

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı Bursa Ulaşım

Uludağ Çobankaya kamp alanına ulaşım karayolu ve teleferikle sağlanmaktadır. Şehir merkezine yakın olması nedeniyle kurulan teleferik kamp yapmak isteyenleri kısa sürede kamp alanına taşır. Ayruıca teleferikler 4 farklı istasyona sahiptir ve kamp alanına çıkmak isteyenleri bu istasyonlardan taşımaktadır.

Karayolu ile kamp alanına ulaşmak isteyenler ise Şehreküstü ya da Heykel üzerinden Uludağ minibüslerine binerek kamp alanına ulaşabilirler. Kendi araçları ile şehir dışından kamp alanına geleceklerin öncelikle Uludağ şehir merkezine ulaşmaları kamp alanını kolayca bulmaları açısından faydalı olacaktır.

Uludağ Çobankaya kamp alanı, Uludağ Çobankaya Kamp Alanı Bursa

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı Bursa Hakkında Bilgiler

Çadır ve karavan kampı için oldukça enfes bir doğaya sahip olan Uludağ Çobankaya kamp alanı,  ayrıca eşsiz dağ manzarası ile kamp alanı konusunda tercih edilen bölgelerden biri olmaktadır. Yaz aylarında hizmet veren bu kamp alanı, ayrıca Milli Parklar Müdürlüğü’ne bağlı olması nedeniyle işletme tarafından hizmet verilmektedir. İşletme tarafından kamp yapmaya gelenlere başta elektrik ve tuvalet olmak üzere çeşitli konularda hizmetler sunulmaktadır.

Çadır kampı yapılabilen kamp alanında karavan kampı da yapılmakta ve karavanı ile gelenler kolayca karavanlarını park ederek kamp yapabilmektedir. Kamp alanı tamamen ücretsizdir ve bölgede bulunan görevliler kesinlikle ücret talep edememektedir. Uludağ Çobankaya kamp alanı bünyesinde kampın yanı sıra farklı aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibi karşımıza çıkar.

 • Uludağ’a tırmanmak
 • Doğa yürüyüşü yapmak
 • Çobankaya tepelerine tırmanmak
 • Çobankaya Bkacak seyir terası yoluna doğru ATV ve dağ bisikleti sürüşü yapmak
 • Softaboğan şelalesinde yüzmek
 • Yakın bölgelerde yer alan gölleri keşfetmek

Uludağ Çobankaya kamp alanı, Uludağ Çobankaya Kamp Alanı Bursa

Uludağ Çobankaya kamp alanı gezilecek yerler açısından çok fazla alternatife sahip değildir. Ancak bizzat Uludağ’da gezilecek birçok yerin olduğunu söylemek mümkündür. Aşağıdaki liste Uludağ gezilecek yerler açısında fikir sahibi olmanızı sağlayabilir.

 • Uludağ Milli Parkı
 • Çobankaya Yaylası
 • Softaboğan Şelalesi
 • Aras Şelalesi
 • Kilimli Göl
 • Buzlu Göl
 • Aynalı Göl

Uludağ Çobankaya Kamp Alanı Bursa Konaklama

Konaklama açısından tahmin edeceksiniz ki otel ya da pansiyon gibi konaklama imkanları bulunmayan bir kamp alanıdır. Konaklamalar genelde çadır ve karavanlarda gerçekleşmektedir. Çadır ve karavanların yanı sıra orman içerisinde yer alan ahşap evler de konaklama konusunda diğer alternatiflerden biri olarak karşımıza çıkar. Ancak ahşap evlerde kalmak istiyorsanız, çok önceden rezervasyon yaptırmanız da fayda var. Aksi taktirde yer bulmanız mümkün olmayabilir. Ayrıca orman içerisinde yer alan ahşap evlerde oldukça uygun fiyatlarda konaklama imkanı bulabilirsiniz.