Yeşille bütünleşen denizi ve tertemiz havası çadır kampı için oldukça uygun bir bölgedir. Ayrıca balık tutmayı da seviyorsanız, deniz kenarında eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Urla Demircili koyu kampı, şehrin gürültüsünden uzak ve aynı zamanda huzurlu bir kamp zamanı geçirmenize olanak sağlar. Ailenizle rahatlıkla gidebileceğiniz bu yer ayrıca arkadaşlarınızla gitmek için de uygundur.

Urla Demircili Koyu Kampı İzmir Ulaşım

İzmir’in Urla ilçesinde yer alan Demricili Koyu’na gitmeyi havayolu ulaşımı ile tercih edenlerin öncelikle Adnan Menderes Havaalanı’na iniş yapmaları gerekir. Özellikle şehir dışından ve uzak şehirlerden gelenlerin ilk olarak havayolu ile bu havaalanına inmesi mecburidir. Adnan Menderes Havaalanı’ndan Urla tam olarak 46 km’dir ve bu yolculuk 35 dakika kadar sürer. Havaalanında Urla’ya giden otobüs ve servisler bulmak mümkündür. Urla’dan Demircili Koyu ise sadece 15 km uzaklıktadır ve bu yolculuk özel araçla 23 dakika kadar sürer.

Urla Demircili koyu kampı, Urla Demircili Koyu Kampı İzmir

Urla Demircili Koyu kampına karayolu ile İstanbul’dan gelmek isteyenler öncelikle İzmir merkez üzerinden Urla ilçesine geçmelidir. Bunun ardından aynı şekilde Urla ilçesinden Demircili Koyu’na 15 km’lik bir mesafenin ardından ulaşmak mümkündür. Urla İstanbul arası uzaklık ortalama 500 km’dir ve bu yol yaklaşık olarak 6 saat kadar sürmektedir.

Urla Demircili Koyu Kampı İzmir Hakkında Bilgiler

Çadır ve karavan kampı için en ideal kamp alanlarından biri olarak karşımıza çıkar. Gerek doğal yaşamı gerekse de yemyeşil bitki örtüsü ile deniz kıyısında bir kamp merkezi olan Urla Demircili Koyu kampı, huzur dolu bir tatil yapmak isteyenler için oldukça uygun bir ortamdır. Koya yakın bir mevkide yer alan Denizkızı plajı kamp yapmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılama konusunda önemli bir nokta olarak görülür. Bu nedenle  Koy içerisinde kamp kurmak isteyenlerin genel olarak plaja yakın bir konum seçmeleri tavsiye edilir.

Diğer yandan Demircili Koyu, aynı zamanda gezilecek yerler açısından dikkat çekici bir kamp merkezidir. Bünyesinde Hamam ve Antik Tiyatro yer alan Koy’da, tarihin kokusunu da almak mümkündür. Denizle bütünleşen doğası ve hoş manzarası ile yılın büyük bir bölümü turistleri ağırlayan Demircili Koyu, aynı zamanda yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği bir kamp alanı olarak karşımıza çıkar.

Bunların yanında kamp sırasında Urla’da gezilecek pek çok yerin olduğunu söylemek istiyoruz. Yaptığınız kamp içerisinde değişik maceralar yaşamak için bu yerleri de yakından görmenizi tavsiye ederiz. Şimdi, Urla gezilecek yerler nerelerdir? sizler için tek tek listeleyelim.

  • Karantina Adası
  • Bademler Köyü
  • Çeşmealtı
  • Necati Cumalı Anı ve Kültür Evi
  • Özbek Köyü
  • Malgaca İçmeleri
  • Demircili Koyu
  • Yücesahil Plajı

Urla Demircili koyu kampı, Urla Demircili Koyu Kampı İzmir

Urla Demircili Koyu Kampı İzmir Konaklama

Urla Demircili koyu kampı konaklama konusunda farklı alternatiflere sahiptir. Çadır ve karavan konaklamalarının yanı sıra çevrede bazı otel ve pansiyonlarla karşılaşmak mümkündür. Genel olarak bakıldığında uygun fiyatların yer aldığı otel ve pansiyonların yanı sıra apartlar da aynı şekilde konaklama açısından  bir diğer alternatif olarak ön plana çıkar. Anacak kamp için Dermicili Koyu’na gidenlerin genelde çadır kurduklarını ve çadırlarında kaldıklarını söylemek mümkündür.