Bulgaristan’ın deniz başkenti olarak adlandırılan Varna, deniz ticareti, deniz kuvvetleri ve turizm alanlarında ön plandadır. Yaz aylarında daha çok turist şehri ziyaret etmekte.

Varna Gezilecek Yerler

Hayvanat bahçesi, sahili, parkları, plajları, müzeleri ve kiliseleri ile Varna en çok turist ağırlayan şehirlerden biri. Deniz Bahçesi(Sea Garden), Dormiton of the Mother of God Cathedral(Varna Katedrali), Aladzha Manastırı, Varna Arkeoloji Müzesi, Stone Forest, Retro Müzesi, Varna Denizcilik Müzesi, Varna Hayvanat Bahçesi, Festa Dolphinarium, Euxinograd gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında.

Deniz Bahçesi; Varna’nın Central Parkı olarak isimlendirilen bahçe Varna’nın bilinen en eski en büyük parkıdır. Turistler tarafından oldukça ilgi gören park, turizme yoğun katkı sağlamaktadır. Varna’ya gelirseniz sizin de bu parkı mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Varna, Varna, Bulgaristan Seyahat Rehberi

Varna’ya Ulaşım

Türkiye’de İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan Varna Havaalanı’na direkt uçak seferi mevcut. İstanbul’dan karayolu vasıtası ile de Varna’ya ulaşabilirsiniz. Türkiye’den yolcu gemisi seferleri ile de Varna yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bulgaristan’a girişte vize almalıdır.

Varna, Varna, Bulgaristan Seyahat Rehberi

Varna’da Konaklama

Varna’da konaklamanız için her bütçeye uyan birçok seçenek mevcut. Yaz aylarında şehrin nüfusu oldukça arttığı için erken rezervasyon yaptırmanız hem yer sıkıntısı yaşamamanızı sağlar hem de daha uygun fiyatlı bir konaklama sağlayabilirsiniz. Grand Hotel London, Dallas Residence, Graffit Gallery Design Hotel konaklayabileceğiniz oteller arasında. Ev kiralamayı tercih edenler için; Two Bedroom Apartment Downtown Ivanovi, Happy Beach seçenekleri uygun olacaktır.

Grand Hotel Londra; merkezi konumu ve güzel tasarımı ile en çok tercih edilen otellerden biridir. Odalar büyük bir özenle ve konfor düşünülerek döşenmiş.

Varna, Varna, Bulgaristan Seyahat Rehberi

Graffit Gallery Design Hotel; Varna merkezde bulunan çok tercih edilen 5 yıldızlı otellerden biridir. Odalar oldukça zarif ve modern mobilyalarla dizayn edilmiş. Spa, fitness, masaj odası, sauna gibi imkanlar mevcut.

Varna Festivalleri

Şehirde geleneksel festivaller düzenlenmekte. Festival severlerin bu festivallere mutlaka katılmasını tavsiye ediyoruz. Varna Avrupa Müzik Festivali, Uluslararası Sofya Film Festivali Varna Ayağı, Varna Karnavalı, Deniz ve Hatıraları Uluslararası Müzik Festivali, Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Uluslararası Tiyatro Festivali ‘’ Varna Yaz Günleri ‘’, Uluslararası Jazz Festivali, Uluslararası El Sanatları Fuarı katılabileceğiniz festivaller arasında.

Varna, Varna, Bulgaristan Seyahat Rehberi

Varna Gece Hayatı

Varna yazın daha çok turist çektiğinden yaz aylarında gece hayatı, barlar ve kulüpler daha canlı olmakta. Kış aylarında Varna yerel halkının gittiği birkaç mekan dışında açık olan çok mekan bulunmamakta. Cubo, Menthol, Graffiti Cafe, Planet Bar de Luxe, Bonkers Disco, The Cocktails, Horizont, Cuban Bar, Punta Cana, Cocktail Bar Cheers şehirde bulunan en ünlü gece kulüpleri arasında. Varna’da gidebileceğiniz diğer bar ve gece kulüpleri; Joker’s Club, Jack Daniels Bar, Nargile House Bar, Club Opium, Club Menthol, Bar Egoist.