Vinales Vadisi / Küba eğer yurt dışına çıkmayı düşünüyorsanız, doğa ile baş başa sessiz ve sakin bir yer arıyorsanız,  manzarasıyla içinizin huzur dolmasını sağlayan, masallar diyarı gibi bir yerdir. Vinales Vadisi / Küba,  filmlerde gördüğümüz manzaralara benzeyen muhteşem bir gezi olacaktır. Çünkü bugünkü yazımızda sizlere tanıtacağımız yurt dışındaki bu ülkenin şirin kasabası ve harikulade manzaralı vadisi tam sizin aradığınız yer. Yemyeşil bitki örtüsü mis gibi havası ile burada huzur bulacağınıza eminiz. O kadar güzel anlattınız ki mutlaka buraya gitmeliyim ama nerede bu yer diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Burası Vinales Vadisi / Küba. Yeşilin bütün tonlarını bir arada görebileceğiniz nadir yerlerden bir tanesi. Bütçeniz ve zamanınız uygunsa siz yolculuk için hazırlık yapın biz aklınıza takılan soruları araştıralım. Evet, Türkiye’den buraya nasıl gidiliyor? Burası nasıl bir yer? Eğer burayı görmek için Küba’ya gidersem burada nerelerde konaklarım? Kesin hazırlıklarımız tamamsa bizde de bu soruların cevapları hazır. Yazımızın ilerleyen satırlarında bu cevaplara ulaşabilirsiniz. Buyurun biz okumaya devam edelim.

Vinales Vadisi, Vinales Vadisi Gezi Rehberi / Küba

Vinales Vadisi / Küba Ulaşım

Türkiye’den Küba’ya direkt uçuşlar bulunmaktadır. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Kanada üzerinden buraya gidebilirsiniz. Ortalama uçuş süreniz 15 saat kadar sürmektedir. İstanbul’dan Madrid aktarmalı uçuşlarda bulunmaktadır. Bununla beraber aktarmalı uçuş seçenekleri arasında Paris aktarmalı olarak Havana’ya uçuş seferi de bulunmaktadır.

Vinales Vadisi, Vinales Vadisi Gezi Rehberi / Küba

Vinales Vadisi / Küba Hakkında Bilgiler

Vadisi Küba’da bulunan karstik bir çöküntüdür. Vadi 132 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Bu vadinin hemen kuzeyinde Sierra de Los Organos Dağları yer almaktadır. Burası Küba’nın en otantik yeri ve cennet noktalarından biridir. Vinales Vadisi / Küba UNESCO dünya mirası listesinde yer almaktadır.

Küba’nın o dillere destan puroları bu vadide üretilmektedir. Nemli bir iklime sahip olan vadi tarım için çok elverişli bir yerdir. Tütünün yanı sıra vadi de bölgeye has meyve ve sebze de üretilmektedir. Burası doğal ortamda huzur bulmak isteyenler için ideal bir yerdir. Yemyeşil bir vadi olan Vinales Vadisi / Küba, bol oksijenli temiz havası, organik meyveleri ve harikulade manzarası ile ziyaretçileri büyülüyor. Mina ne sevimli bir kasaba. Burada kolonyal mimariye ait birkaç sevimli yapıda bulunur. Eğer kasabanın merkezine gelirseniz burada gezip göreceğiniz yerler size hoş anlar yaşatacaktır. Casa de la Cultura ve müze olarak görev yapan Museo Municipoli’yi gezebilirsiniz.

Vinales Vadisi, Vinales Vadisi Gezi Rehberi / Küba

Merkezden biraz uzaklaşırsınız muhteşem manzaraya sahip ahşap tahtalar üzerine kurulmuş restoranda da gün batımı manzarası ile keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Çeşitli aktivitelere katılabileceğiniz Binali Parkını da gezersiniz. Küba’nın en geleneksel yanını görmüş olursunuz. Denizin keyfini çıkarmak istediğinizde ise Coyo Levisa‘ya gidebilirsiniz.

Yine winalite bulunan San Miguel Mağrası geceleri bir eğlence kulübü bulunmakta. Yine de burada bulunan Indian Mağrası ise ışıklandırılmış ve içinde motor botlarla gezilebiliyor. Bu küçük kasabada canınızın sıkılmasına imkan yok. Katılabileceğiniz birçok aktivite ve gezebileceğiniz bir çok yer var. Maria La Gardo’da katılabileceğiniz dalış aktiviteleri de Vinales Vadisi / Küba’nın su altı güzelliklerini  keşfetmenize yardımcı olur.

Vinales Vadisi / Küba Konaklama

Villa Horizantes: Kişiye özel küçük kulübelerin kiralandığı yerde hoş vakit geçirebileceğiniz bir yer.

Villa Rusita: En uygun konaklama merkezlerinden biridir. Temiz ve güvenlidir.

Vinales Vadisi, Vinales Vadisi Gezi Rehberi / Küba

Los Morocos: Sahile yakın klimalı odaları, dinlenme yerleri ve şahane manzarası ile iyi hizmet sunan konaklama yerlerinden bir tanesidir.

Condomino Miranda: En uygun fiyatlı otel olmasına rağmen leziz yiyecekleri ve manzaralı odalarıyla çok talep gören otellerin başında gelir.