Öyle bir yere gideyim ki ormanlar, doğa ve vahşi yaşam alanları iç içe olsun. Wulingyuan / Çin içinde gözünüzün olabildiğince yeşil ve doğal güzellik ayaklarınızın altına serilecek diyebiliriz. Manzarası beni benden alıp götürsün hatta şımartsın. Bugünkü yazımızda size tanıtacağımız yer doğanın insana sunabileceği en inanılmaz manzaraya sahip olan, insana kendini bir kuş kadar özgür hissettirecek tam bir cennet parçası. Vaktiniz varsa ve bütçenize uygunsa gerçekten görülmeye değer yerlerden bir tanesi. Neresi mi? Çin’de bulunan Wulingyuan / Çin. Eğer Wulingyuan / Çin gitmek niyetinde iseniz ama buraya nasıl giderim? Burası nasıl bir yer? Buraya gidersem nerelerde konaklayabilirim? Diye düşünmeyin. İşte aklınıza takılan tüm bu soruların cevapları geliyor. Bu cevapları öğrenmek için sadece bizi okumaya devam etmeniz yeterli.

Wulingyuan Çin, Wulingyuan Gezi Rehberi Çin

Wulingyuan Çin Ulaşım

Ülkemizden Wulingyuan / Çin direkt uçuşlar bulunmaktadır. Eğer aktarmalı uçuş tercih ederseniz Avrupa’nın birçok ülkesinde Rusya’dan Kazakistan’dan ve Kuzey Kore’den de aktarmalar vardır. Hava yolculuğu değil de gemi yolculuğu tercih edenler için ülkemizden Çin’e seferler bulunmaktadır. Yalnız gemi seyahati iki gün kadar sürmektedir.

Wulingyuan Çin, Wulingyuan Gezi Rehberi Çin

Wulingyuan Çin Hakkında Bilgiler

Çin’in Hunan eyaletinde bulunan kırsal manzara ve tarihi alandır. Burası öyle bir yer ki çakıl taşları, havuzlar, göller, nehirler, mağaralar, dağlar, yamaçlar ve kuvars kum taşı direkleri bünyesinde bulundurur. Bu doğanın insana sunduğu en güzel manzaraların tamamını burada bir arada görebilirsiniz.

Wulingtuan iki küçük doğal alandan oluşur. 1992 yılında doğal miras olarak, 2002’de ise Dünya Jeo parka olarak listelenmiştir. Yoğun ormanlar ve derin vadiler içeren kendine özgü doğal bir manzarayı görme şansına ancak burada erişebilirsiniz.

Zhangjiajie şehrinin kuzeyinde bulunan Wulingyuan / Çin harikulade turistik bir cazibe merkezidir. Çin’de bulunan 40 ünlü manzara noktasından bir tanesidir. Garip şekilli tepeler, gizemli vadiler, ilginç taşlar, kireç taşı mağaraları, gizli madenler ve muhteşem sularıyla ziyaretçileri büyülemektedir. 26000 hektarlık bir alana yayılan bu doğa harikası nesli tükenmekte olan bitki ve hayvan türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. 200 metreden yüksek ve 3 binden fazla kuvars kum taşı sütunu da bu alanda yerini korur.

Wulingyuan Çin, Wulingyuan Gezi Rehberi Çin

Wulingyuan / Çin 1988 yılında Çin devlet Konseyi tarafından bir anahtar manzara olarak onaylandı ve listelendi. 1999’da ise artan ticaretleşme ve doğal değer kaybı nedeniyle yerel yetkililer burayı koruyabilme amaçlı dünya doğal mirası mülkiyetini koruma kararını ilan etmiştir. Wulingyuan / Çin kurulan doğal alan ofisleri ve koruma istasyonlarında 500 tane personel çalışmaktadır. Burada Çin Devleti tarafından müzeler ve ziyaretçi merkezleri de kurulmuştur. Yani bu doğal güzelliği muhafaza ederek gelecek nesillere aktarılması için Çin Devleti elinden geleni yapmaktadır.

Bu doğal cenneti gezmek hayatınıza bambaşka bir boyut katacaktır. Wulingyuan / Çin gördüğünüz ilk anda yaşayacağınız duygu karmaşasına hazır olun. Bu his gerçekten anlatılmaz yaşanır. Kendinizi sanki başka bir boyuta geçmiş gibi hissedeceksiniz.

Wulingyuan Çin Konaklama

Wulingyuan Çin, eşsiz doğa harikasını gezmek ve konaklayacağınız bir yer arıyorsanız işte size birkaç tane öneri;

Crowne Plaza Zhagiajie Wukingyuan: Temiz oda ve banyoları, ücretsiz otoparkı ve wi-fi bağlantısı hizmeti sunmas ile çok talep gören konaklama merkezleri arasındadır.

Son Ruffin Resort: Dış görünüşü ile minyatür Çin Seddine benzeyen otel temiz ve lükstür. Mimari yapısı ve ihtişamı ile buraya gelen ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken konaklama alanlarındandır.

Wulingyuan Çin, Wulingyuan Gezi Rehberi Çin

Pogio di Son Ruffino: Yüzme havuzu, yatak odasının üst katta bulunduğu iki katlı odaları güzel bir görüntü sağlayan otel diğerlerine göre daha uygun fiyatlıdır.

La Mognifica B&B: Ahşap kaplama zemin ve tavana sahip odaları ve konumu ile doğanın tam ortasında bulunması bu oteli de aranan konaklama merkezlerinden biri haline getiriyor.