İlkbahar ve sonbahar aylarında en muhteşem halini alan Yedigöller Bolu, doğanın bizlere sunduğu bir mucize gibi. Zenginliklerle dolu ormanları ve yemyeşil bitki örtüsü adeta insanı kendine çekiyor. Yılın her mevsimi ayrı göz kamaştıran bir tablo gibi Yedigöller. Göllerde yaşayan farklı türde pek çok balık ve göle kattığı o eşsiz manzara Yedigöller’i görmek için karşımıza çıkan sebeplerden sadece bir tanesi.

Yedigöller Bolu, Yedigöller / Bolu

Kolay ulaşımı ve bölge civarında sunduğu imkanlar ile kesinlikle görülmesi ve aynı zamanda hissederek yaşanması gereken bir yer. Bolu’nun en özel bölgesi olarak görülen Yedigöller, sahip olduğu gölleri, milli parkı ve Kapankaya Tepesi ile sizleri bekliyor.

Yedigöller / Bolu Ulaşım

Otobüs seferlerinin yanı sıra isteyenler özel araçlarıyla da kolayca Yedigöller’e ulaşabilir. Özellikle İstanbul ve Ankara’dan gitmek isteyenler TEM otoyolunu kullanarak Bolu sapağına gelene kadar devam etmeli ve daha sonra iki farklı yoldan birini seçmelidir. Bu yollardan biri Bolu merkez üzerinden gidilmesini sağlar. Yapımı daha yeni biten yolun ortalama 30 km kadarı stabilize yol olarak karşımıza çıkar. Diğer seçenek ise Bolu-Yeniçağa sapağıdır ve bu sapağı tercih edecek olanlar eşsiz bir doğayla karşı karşıya kalacaktır. Ayrıca bu yol üzerinde de 30 km’lik bir stabilize alan bulunur.

Yedigöller Bolu, Yedigöller / Bolu

Otobüsle ulaşımı tercih edecekler, herhangi bir otobüs firması ile Bolu merkeze kadar gelmek zorundadır. Bunun ardından Yedigöller’e ulaşımı sağlayan sadece ticari taksilerdir ve oldukça pahalıdır. Bu nedenle özel araçları olmayan kişilerin genelde tur organizasyonlarını tercih ettiği görülür.

Yedigöller / Bolu Hakkında Bilgiler

Doğanın bizlere sunduğu eşsiz bir tasarım Yedigöller. Tam anlamıyla doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin uğrak yeri. 7 ayrı gölün ortaya çıkardığı görülmeye değer manzara ve gölde yaşayan canlıların oluşturduğu muhteşem atmosfer. Sahip olduğu birbirinden farklı özellikleri ile yaz kış misafirlerine ev sahipliği yapan Yedigöller, ayrıca çevresinde keyifli zamanların geçirilebileceği pek çok mekan barındırmaktadır. Yedigöller gezilecek yerler için sizlere aşağıdaki listeyi oluşturduk.

Yedigöller Bolu, Yedigöller / Bolu

  • Büyükgöl
  • Deringöl
  • Seringöl
  • Salıgöl
  • İncegöl
  • Kurugöl
  • Nazlıgöl
  • Kapankaya Tepesi
  • Geyik Üretme Çiftliği
  • Yığılca Saklıkent Şelalesi

Adı üzerinde yedi gölün bir araya gelmesi ile oluşan Yedigöller, her biri doğa harikası göllerden meydana gelir. Göllerin her birinde doğanın farklı bir yansımasını görmek mümkündür. Sularda yaşayan bitkiler ve diğer canlılar, göllerin hala aktif ve aynı zamanda canlı olduğunun bir göstergesidir. Çevresinde kurulan kamp çadırları keyifli bir zaman geçirmek isteyen tatil severlerin doğayla bütünleşmesi için harika bir yerdir. Doğanın gizemini gece ve gündüz keşfetmek isteyenler için 7 farklı gölden birini seçerek bu gizemi daha yakından hissedebilirler.

Yedigöller Bolu, Yedigöller / Bolu

Yedigöller / Bolu Konaklama

Yedigöller çevresinde otel bulunmayan ancak iyi ki de otel yokmuş diyebileceğiniz konaklama ayrıcalıklarına sahiptir. Genellikle çadır kamplarda konaklama gerçekleştirilen Yedigöller’de, ayrıca orman içerisinde çeşitli bungalowlar ve küçük evler bulunmaktadır. Ayrıca çadırın yanı sıra karavanları ile gelenler de oldukça yoğunluktadır. Ancak günün her anı doğa ile iç içe olmak isteyenler genel olarak çadırları tercih etmekte ve bu nedenle göllerin çevresi adeta çadır yağmuru ile kaplanmaktadır. Otelde konaklamak isteyenler ise maalesef Bolu merkezde aradıkları oteli bulabilirler.