Yunanistan, tatilinizi geçirmeniz için harika bir nokta. Ülke de ihtiyacınız olan her şey var: beyaz kumlu plajlar, temiz deniz, zengin bir gezi programı ve eğlence için bolca fırsat sizi bekliyor. Dahası, Yunanistan’da o kadar çok tatil rotası var ki sadece içlerinden birini seçmek ve diğerlerine sırt çevirmek son derece zor. Bugün havası çam kokan, tuz ve biber kokan muhteşem Yunan tatil yerlerinden biri olan Zakintos adası hakkında konuşacağız.

Zakynthos,Yunanistan, Zakynthos, Yunanistan Seyahat Rehberi

Zakynthos adasına nasıl gidilir?

Adanın kendine ait havaalanı olan Dionysios Solomos Uluslararası Havaalanı. Başta Avrupa şehirleri olmak üzere yüzlerce yurt içi ve yurt dışı uçuş şehre geliyor. Havaalanı, adanın başkenti Zakynthos şehrine 4 km uzaklıkta. Havalimanında toplu taşıma araçları bulunmadığından şehre yalnızca taksi veya kiralık araba ile ulaşabilirsiniz.

Zakynthos,Yunanistan, Zakynthos, Yunanistan Seyahat Rehberi

Ayrıca, adaya Yunanistan’ın Kefallonia kentleri, Killen ve İtalyan şehri Brindisi’den feribot ile ulaşılabilir. Feribot sadece yolcuları değil aynı zamanda arabalarını da taşıyor.

Zakynthos adasındaki tatil köyleri ve plajlar

Zakynthos şehri, adanın başkenti ve ana mimari cazibe merkezlerinin yoğunlaşma merkezidir. Eski konaklar ve kaleler sayesinde, yerel manzaraların güzelliği gerçekten çarpıcı. Adanın hiç şüphesiz bir başka avantajı da plajları. Burada kumlu ve çakıl taşlı, irili ufaklı, kayalar ve çamlarla çevrili, şezlonglarla ve yabani ağaçlarla döşenmiş durumda.

  • Laganas Plajı; Her zaman çok kalabalık, akşamları sahilde dansın hiç bitmediği gürültülü partiler gözden kaçmıyor.
  • Kalamaki Plajı; Yeni çiftler ve çocuklu aileler için uygun bir nokta.
  • Navagio Plajı; buraya sadece deniz yolu ile ulaşabilirsiniz, ancak plajın güzelliği sizi kayıtsız bırakmayacaktır.
  • Banana Beach; yeterince sığ, küçük çocuklu turistler için mükemmel.
  • Ksigiya Plajı; burada sahilde bulunan kollajen bakımından zengin kükürt yayları kullanarak spa uygulamaları yapabilirsiniz.
  • Gerakas Plajı; deniz kaplumbağalarının habitatı olduğu için Ulusal Deniz parkı olarak biliniyor.
  • Tsilivi tesisi ve Plajı; aktif su aktiviteleri sevenler için merkezi: Rüzgar Sörfü, Su kayağı, dalış ve daha fazlası.

Zakynthos,Yunanistan, Zakynthos, Yunanistan Seyahat Rehberi

Adadaki en ilginç ve güzel yerleri ziyaret etmenin en kolay yolu bir tura çıkmak. Otobüs veya tekne ile bu turlar turistler için sunuluyor. Tur türleri bir takım avantajlara sahip, ancak her ikisi de zakynthos’un keşfedilmemiş köşelerini görmenizi sağlayacaktır.

Tur güzergahları farklı olabilir: basit gezi veya faaliyetlerin yoğun olduğu bir tur alabilirsiniz. Otel resepsiyonunda, Seyahat acentelerinde veya iskelede tur satan noktalar sıklıkla karşınıza çıkacaktır.