Güney Afrika’nın en önemli ve gösterişli liman kentlerinden biri olan Cape Town, herkesin hayatında en az bir kez ziyaret etmesi gereken şehirler arasında yer alır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra bir kıyı kenti olması nedeniyle turizmin yüksek oranda ön plana çıktığı bir şehirdir.

Cape Town, hoşgörülü ve sıcak halkı ile her yıl binlerce turisti konuk eder. Şehirde pek çok önemli nokta turizmin hizmetine açılmış ve bu şekilde her yıl büyümekte olan bir turizm kenti haline gelmiştir. Bunun yanında pek çok festivale ev sahipliği yapar ve gece hayatıyla da ilgi çeken bir şehir olma özelliğini gösterir. Şehre sadece gece hayatını yaşamak için gelenlerin sayısı oldukça fazladır.

Cape Town Festivalleri

Festivalleri ile ünlü olan Cape Town’un en popüler festivali Temmuz ve Ağustos ayında düzenlenen Cape Town Funny Festival’dir. Farklı ülkelerden gelen komedyenlerin katıldığı festival yine bu komedyenlerin sahne şovları ile eğlenceli bir hale gelmektedir. Şehirde gerçekleştirilen diğer festivaller ise aşağıdaki gibidir;

  • Kirstenbosch Summer Sunset Concerts
  • Cape Town Tattoo Expo
  • Cape Town Cycle Tour

Cape Town, Cape Town,  Güney Afrika

Cape Town Gece Hayatı

Cape Town canlı ve hareketli gece hayatı olan şehirlerden biridir. Şehirde pek çok farklı bölgede çeşitli restoran, bar ve gece kulübü bulunur. Genellikle gece yarısına yakın bir zaman doğru açılan barlar sabahın erken saatlerine kadar eğlence sunar. Ayrıca şehirde her yaş grubuna hitap eden mekanların bulunduğunu söylemek mümkündür.

Şehirde gün batımının serin ve soğuk hissini Camps Bay üzerinde bulunan Victoria Yolu’nda geçirmek harika bir seçenek olabilir. Biranızı yudumlarken bir yandan da gün batımının keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca şehirde her geçen gün popüler hale gelen Long Street ise gece hayatında önemli bir yere sahiptir. Hatta burayı tercih etmeniz halinde haftanın belirli günleri düzenlenen etkinliklere denk gelmeniz olasıdır. Ayrıca pek çok gece kulübü ve bar da yine burada yer alır.

Cape Town, Cape Town,  Güney Afrika

Cape Town şehrinde gece hayatının yoğun bir şekilde yaşandığı bölgeler arasında Kloof, Waterkant ve Green Point yer alır. Bu bölgeler gece kulübü, bar ve özel etkinlikler açısından zengin bir içeriğe sahiptir. Baştan sona kaliteli bir gece hayatı için Kloof Street oldukça ilgi çekici bir bölgedir. Burada yemek öncesi ve sonrasında içecek bir şeyler bulmak her an mümkündür.  Ayrıca bu bölgede genelde Asya tarzı bir eğlence kültürü bulunur. Dans etmeyi seven turistler genelde Fiction gibi barları tercih eder. Aynı zamanda Fiction, oldukça büyük dans pisti ile konuklarını ağırlar ve Long Street manzarasına sahip barlardan biri olma özelliği taşır.

Diğer yandan şehrin popüler mekanlarından bir diğeri de Yours Truly, çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir mekan olarak karşımıza çıkar. Her hafta farklı DJ performansları sergilenen mekanda çeşitli müzisyenler ile konuklara harika bir müzik keyfi sunulur. Kloof Street Bölgesi’nin çatı barlarından biri de Up Yours mekanıdır. 99 çeşit birası ile ünlü olan mekan her gece oldukça kalabalık bir gece hayatına sahiptir. Şehrin popüler mekanları arasında yer alan diğer bar ve gece kulüpleri ise aşağıdaki gibidir;

  • Tjing Tjing Rooftop Bar
  • Madison Avenue
  • Waterfront
  • Shimmy Beach Club
  • Grand West Casino