Çadır ve karavan kampı konusunda şehrin önde gelen bölgelerinden biri olan Cunda Adası, yaz aylarının gelmesi ile kamp severlerin akınına uğrar. Doğal yaşamı sevenler için çadır kampı konusunda oldukça idealdir. Bunun yanında yoğun şehir hayatından uzaklaşmak ve kafa dinlemek isteyenlerin en uğrak yerlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Cunda Ada kamp alanı, yaz aylarında çadır kampı kurmak isteyenlerin tercihidir. Ayrıca kamp bölgesine yakın civarlarda çeşitli aktivitelerde bulunmak ve zengin içerikli bir tatilin tam ortasında yer almak mümkündür. Doğa ve denizin bütünleştiği en güzel kamp alanlarından biri olan Cunda Ada kamp, ayrıca yıl boyu ziyaretçilerini ağırlayan kamp alanlarından biri olarak karşımıza çıkar.

Cunda Ada Kamp Alanı Balıkesir Ulaşım

Cunda’ya çeşitli şekillerde ulaşım mümkündür. Balıkesir dışından gelmek isteyenler öncelikle havayolunu tercih edebilir. Bunun için öncelikle Balıkesir Edremit Havaalanı’na iniş yapılması ve bunun ardından ise 2 saat 30 dakika süren bir karayolunun ardından Cunda’ya ulaşılması gerekir. Kamp alanı Cunda’dan sadece 8 km kadar uzaklıktadır.

Diğer yandan Cunda’ya İstanbul’dan gelecekler için feribotla ulaşım da mümkün olmaktadır. Yenikapı’dan binilen feribotla yapılacak 2 saatlik yolculuğun ardından ilk olarak Bandırma’ya varılır ve bunun ardından ise yine karayolu ile 3 saat kadar daha gidildikten sonra Cunda’ya ulaşılır.

Cunda Ada kamp alanı, Cunda Ada Kamp Alanı Balıkesir

İstanbul’dan direkt otobüsle gelmeyi tercih edenleri ise 475 km’lik bir yol bekliyor demektir. Tekirdağ üzerinden giden otobüsler Ayvalık’a kadar devam eder ve buradan sonra çeşitli alternatifler ile Cunda’ya ulaşılabilir. Taksi, otobüs, dolmuş ya da tekne ile Cunda’ya ulaşmak mümkündür. Cunda Ayvalık arasında 8 km’dir ve ağaçlarla kaplı bir yolu geçtikten sonra Cunda’ya varılır.

Cunda Ada Kamp Alanı Balıkesir Hakkında Bilgiler

Cunda, gerek manzarası gerekse de doğası ile muhteşem bir kamp alanıdır. Deniz ve doğanın bir arada harmanlandığı kamp merkezinde pek çok aktivitede bulunmak ve etkinlik yapmak mümkündür. Eşsiz bir doğanın tam ortasında yer almasının yanında oldukça keyifli ve eğlenceli tatil olanaklarına sahiptir. Cunda kamp alanına ulaştığınızda neler mi yapabilirsiniz? İşte yanıtları…

  • Balıkçı Bahtiyar’da balık ve Ege mezeleri
  • Vino şarap evinde eşsiz lezzette sakız likörü
  • Sakılzlı girit dondurması
  • Taş Kahve’de kahve keyfi
  • Kilise ve manastırlar
  • Cunda zeytinyağınu tatmak
  • Sevim Necdet Kent Kütüphanesi

Yukarıda liste halinde verdiğimiz bilgiler Cunda kamp alanına yakın mevkilerde gezilebilecek yerler ve yapılabilecek aktivitelerdir. Kamp sırasında bu aktiviteler ile hiçbir zaman canınız sıkılmaz ve oldukça keyifli bir tatilin tam ortasında yer alırsınız.

Cunda Ada kamp alanı, Cunda Ada Kamp Alanı Balıkesir

Cunda Ada Kamp Alanı Balıkesir Konaklama

Cunda Ada kamp alanı, birçok konaklama alternatifinin bulunduğu kamp bölgelerinden biridir. Bu nedenle konaklama konusunda genel olarak sorun yaşanmaz. Konaklama için Yundantik Cunda Konakları, Labris Otel ve Zehra Teyzenin Evi Otel gibi seçenekler tercih edilebilir. Genelde otellerde sıcak ve samimi bir ortam sizi karşılar. Diğer yandan şehir merkezine yakın konaklamak isteyenler için de pek çok otel alternatifi mevcuttur. Ayrıca konaklama fiyatlarının da oldukça uygun aralıklarda olduğunu söylemeden geçmeyelim.