Almanya sınırında yer alan Strazburg, ayrıca Fransa’nın doğusundadır. Alsas olarak bilinen bölgenin en büyük şehri olan Strazburg, bulunduğu konum ile eşsiz bir güzellik sunar. Strazburg, Fransa, aynı zamanda köklü bir geçmişe sahiptir. Pek çok turisti etkileyen tarihi mimarisi ve tarih kokan her yapısı kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında karşımıza çıkar. Şehir uzun yıllardan bu yana sahip olduğu tarihi dokuyu korumuş ve günümüze kadar ulaştırmıştır

Strazburg / Fransa Ulaşım

Fransa’nın Strazburg şehrine maalesef Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Şehre ulaşmak isteyenlerin en az bir aktarma yapmaları mecburidir. Şehre ulaşım için öncelikle İstanbul’dan kalkan uçakla Amsterdam Schiphol Havalimanı’na ulaşılır ve burada yapılan aktarma ile Strazburg Havalimanı’na iniş yapılır. İlk aktarma ortalama 3 saat 45 dakika kadar sürer. İkinci uçuş ise 1 saat 15 dakika kadardır. Strazburg Havalimanı, şehir merkezine sadece 9 km mesafede yer alır ve havaalanından şehir merkezine tramvay hattı ile ulaşılması mümkündür. 9 km mesafede yer alan şehir merkezin ortalama 10 dakika içerisinde ulaşılabilir.

Strazburg, Fransa, Strazburg, Fransa

Diğer yandan Strazburg şehir için ulaşımda da yanı şekilde tramvay sistemi kullanılır. Oldukça gelişmiş bir tramvay hattının bulunduğu şehirde 6 farklı hat yer alır. Bunun yanında 30 farklı hat üzerinden otobüs hizmetinin de verildiği şehirde ulaşım genel olarak kolay bir şekilde gerçekleşir. Ayrıca şehri keşfetmek ve tam olarak detaylarına inmek isteyenlerin bisiklet kiralayarak bu keyfi tatmasında fayda vardır.

Strazburg / Fransa Hakkında Bilgiler

Genel görüntüsü ile muhteşem bir tablo şeklini almış olan Strazburg, tarihin izlerini üzerinde taşıyan ve bu izleri günümüze kadar korumayı başaran şehirlerden biri olarak karşımıza çıkar. Şehrin mimari yapısı görülmeye değerdir. Ayrıca bu özelliği ile oldukça yüksek oranda turist çeker. Her yapısında aryrı bir hayranlık uyandıran şehir, Orta Çağ görüntüsü verir. Öğrenci yoğunluğu olan şehirde gece hayatının hareketli ve sınırsız olduğunu söylemek mümkündür. Eğlenceye dair her şeyi bulabileceğiniz şehirde sabahın erken saatlerine kadar eğlencelerin devam ettiğini söylemek yanlış olmaz. Bunların yanı sıra yıl boyunca  çeşitli festivallere ev sahipliği yağan şehir, yerel halkı ile farklı bir kültürel bakış açısı sergiler. Gezilecek yerler açısından zengin bir içeriğe sahip olan Strazburg, bünyesinde yer alan pek çok önemli nokta ile ön plana çıkar. Peki, Strazburg gezilecek yerler nerelerdir? sizler için listeleyelim.

Strazburg, Fransa, Strazburg, Fransa

 • Batorama, Strazburg Tekne Turu
 • Büyük Ada
 • Petite France
 • Strazburg Notre Dame Katedrali
 • Ponts Couverts
 • Barrage Vauban
 • Avrupa Parlamentosu
 • St Saint Thomas’ Church
 • Strazburg Musee Alsacien
 • Rohan Sarayı, (Palais des Rohan)
 • Neustadt
 • Strazburg Tarih Müzesi

Strazburg, Fransa, Strazburg, Fransa

Strazburg / Fransa Konaklama

Strazburg birçok bölgeden oluşan turistik bir şehir olma özelliği taşır. Şehrin önemli bölgelerinden biri Grande olarak karşımıza çıkar. Büyük Ada anlamına gelen Grande, bir anlamda şehrin merkezi olarak görülür ve genelde dikkat çekici otellerin burada yer aldığını söylemek mümkündür. Bölgede farklı tarzlarda oteller yer alır ve genelde uygun fiyat aralıklarına sahiptirler. Ayrıca daha uygun  fiyatlı oteller arayanların La Gare bölgesinde istedikleri gibi bir otel bulabileceklerini de söylemeden geçmeyelim.