Profesyonel eğitmenlerimiz eşliğinde yapılan Alanya dalış turları (Diving), Alanya’nın su altı güzelliklerini keşfetmenizi sağlayacak olağanüstü heyecan verici bir aktivitedir. Turumuza katılan ve daha önce hiç dalış yapmamış kişiler bile kısa süre içerisinde eğitmenlerimizle birlikte dalış yaparak bu eşsiz deneyimi yaşayabilmektedir. İlk defa dalacak katılımcılar önce 3-4 metre, daha sonra 10-15 metre derinliğe dalabilecek tecrübeyi edinebilmektedir.

Dünyanın en temiz denizleri arasında gösterilen Akdeniz’in su altı yaşamına en yakından şahit olmanızı sağlayacak olan dalış turları, Alanya’yı ziyaret eden birçok yabancı ülke vatandaşlarının da katılımıyla gerçekleşmektedir. Bu sayede ülke turizmine katkı sağlanırken, kültürler arası yakınlaşmalara da önemli ölçüde katkı sağlanmaktadır. Siz de hemen rezervasyon yaptırarak birbirinden eğlenceli tur programlarına katılabilir, Alanya’nın tüm güzelliklerini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Profesyonel Alanya dalış turları hocalarımızın nezaretinde gerçekleşen dalışlar, tüm olumsuzluklardan uzak bir şekilde gerçekleşmektedir. Alanya kalesinin altında yer alan deniz mağaraları civarında yapılan dalış turları, önceden belirlenmiş dalış noktalarında gerçekleşmektedir. Her bir dalışın 20-30 dakika sürdüğü tur programımızda PADI ve CMAS sertifikasına sahip olan katılımcılar daha derin dalışlar yapabilmektedir.

Alanya Dalış Turları, Alanya Dalış Turları

İlk kez dalış yapanlar veya henüz fazla tecrübe kazanmamış olan katılımcılarımız, ilk dalışlarını rehberlerimiz nezaretinde 5-10 metreye, öğleden sonraki dalışlarda ise 10-15 metreye kadar yapabilmektedir. Küçük gruplar halinde yapılan dalış aktivitelerinde, tüm katılımcılar kontrol altında tutulmaktadır. Teknelerimizi çok fazla kalabalık tutmadan gerçekleştirdiğimiz dalış turlarında öncelik, misafirlerimizin daha rahat etmelerini sağlamak açısından oldukça önemlidir. Alanya’nın muhteşem doğa manzaralarının yanı sıra, deniz altındaki güzelliklerini de keşfeden katılımcılarımız, çekilen sualtı fotoğrafları ve videolarıyla yaşadıkları anı ölümsüzleştirebilmektedir.

Alanya Dalış Turları Programı

Düzenlemiş olduğumuz dalış turu programı, misafirlerimizin kaldıkları otellerden alınarak dalış bölgesine transfer edilmesiyle başlar.

  • Alanya kalesi bölgesindeki dalış yerine teknelerle intikal
  • Sabah ve öğleden sonra olmak üzere 20-30 dakika arası dalışlar
  • Dalışlar arasında öğlen yemeği ve dinlenme molası
  • Yüzme ve güneşlenme molaları
  • Tur bitiminde otellere transfer yapılarak etkinlik sona ermektedir.

Alanya dalış turları katılan tüm misafirlerimize sunulan transfer, rehberlik hizmetleri, dalış ekipmanları ve öğle yemeği ücrete dâhildir. İçecekler ve dalış sırasında çekilen fotoğraf ve videolar ise ekstra ücrete tabidir.

Turlarımıza daha önce hiç dalış yapmamış olan birçok kişi katılmaktadır. Bu kişiler uzman dalış hocalarımızla birlikte bu eşsiz deneyimi yaşayabilir, Alanya’nın su altı güzelliklerini inceleme fırsatı bulabilirler. Dalış yapmak istemeyen ama aileleriyle birlikte bu aktiviteye katılmak isteyen misafirlerimiz de, sadece tekne turu için belirli bir ücret ödeme koşuluyla dalış turunda yer alabilirler. Dalış yapmak için yüzme bilmek zorunluluğu olmadığı gibi, güvenlik konusunda en küçük endişeye kapılmaları da yersizdir. Sürekli şekilde uzman dalgıçlarımız tarafından kontrol edilen dalış grubu, diledikleri gibi eğlenerek günün tadını çıkarabilirler.

Alanya Dalış Turları, Alanya Dalış Turları

Yüksek heyecan ve adrenalin barındıran dalışlar hamile bayanlar için uygun değildir. Bu sebeple hamile bayanların teknede kalarak dalış grubunun aktivitelerini izlemeleri önerilmektedir. 10 yaş ve üzeri her bireyin dalış yapmasına yardımcı olan uzman dalgıçlarımız, dileyen katılımcılara kurs programları dâhilinde uluslararası geçerliliğe sahip PADI, CMAS, TSSF kursları vererek sertifika almalarını sağlamaktadır.

Tamamı dünya standartlarında olan dalış ekipmanlarımız, dalışın güvenilir bir şekilde sonlandırılması için gereken tüm şartlara haizdir. Profesyonel dalgıç olup turumuza katılmak isteyen misafirlerimiz ise, isterlerse kendi dalış takımlarını getirmek suretiyle dalış turuna katılabilmektedir. Mavi derinliklerde huzur bulmak isteyen ve su altı yaşamına dair ayrıntıları merak eden tüm misafirlerimiz Alanya dalış turları na rezervasyon yaptırabilir, yaşayacakları müstesna anları ömür boyunca gelecek kuşaklara aktarabilirler.