Bodrum, Muğla ilinin bir ilçesi. Çivit mavisi pencere ve kapılarıyla, beyaz kireç kaplı taş evleri ile Türkiye’nin neredeyse en popüler tatil beldesi. Dört mevsim turistler tarafından oldukça tercih edilen bir yer. Tarihi eserleri, denizi, kumsalı, güneşi, gündüz ve gece bitmeyen eğlencesi, günün her saati dinamik oluşuyla Türkiye’nin yanı sıra dünyanın da en önemli turizm mekanlarından olan Bodrum’a bir sonraki tatil rotanızda mutlaka yer vermenizi öneriyoruz.

Bodrum’a Ulaşım

Bodrum’a havayolu ve karayolu ile ulaşım mevcut. Havayolunu kullandığınız takdirde Milas-Bodrum Havalimanına inersiniz. Bodrum’a uzaklığı 32 kilometre olan havalimanından Bodrum’a taksi veya havaalanı servisi ile yaklaşık 35 dakikada varırsınız. Birçok otobüs firmasının da Bodrum’a direkt seferi mevcut. Karayolunu kullananlar Milas üzerinden geçerek Bodrum’a ulaşacaklar.

Bodrum, Bodrum, Türkiye

Bodrum’da Gezilecek Yerler

Merkezindeki tarihi mekanları, kültürel varlıkları, koyları, plajları ve festival alanları ile turistlerin oldukça ilgisini çeken bir belde Bodrum. Bodrum Kalesi, Sualtı Arkeolojik Müzesi, Mausoleum, Antik Tiyatro, Mindos Kapısı, Zeki Müren Müzesi, Salmakis Burcu, Bodrum Osmanlı Tersanesi, Halikarnas Mozolesi, Gümbet, Bitez, Yalıkavak, Myndos Antik Kenti gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden bazıları.

Bodrum Kalesi; Bodrum’da ziyaret edilmesi gereken ilk yerlerden biri. İki liman arasında bulunuyor. Bodrum Sualtı Müzesi olarak hizmet veren kale, dünyanın en eski batık gemisini içerisinde barındırıyor. Kaledeki zindan ve işkence odaları da ziyaretçiye açık durumda.

Halikarnas Mozolesi; Yunan mimarisini barındıran kolonları ve Mısır mimarisini barındıran piramit şeklinde çatısı ile dünyanın 7.harikasıdır. Günümüze sadece kalıntıları ulaşabilmiştir. Pers Valisi Maussolos’un mezarıdır.

Bodrum, Bodrum, Türkiye

Bodrum’da Konaklama İmkanı

Bodrum en çok tercih edilen tatil beldelerinden biri olduğu için birçok konaklama imkanı mevcut. Eğer yaz aylarında Bodrum’u ziyaret edecekseniz konaklama için aylar öncesinden rezervasyon yaptırmalısınız. Her bütçeye hitap eden bir konaklama imkanı var. Daha lüks otellerin yanı sıra, kalabalık gruplar için kiralamaya uygun evler, daha uygun bütçeli her şey dahil oteller, apartlar ve pansiyonlar bulunuyor. The Marmara, Caresse a Luxury Collection Resort&spa, The Bodrum Edition, Ikos Aria, Otel Aqua, Akkan Beach Otel, Su Otel, Swissotel Resort Bodrum Beach, Marina Vista Otel, El Vino Hotel & Suits, Hotel Karia Princess kalmanızı tavsiye ettiğimiz otellerden bazıları.

El Vino Hotel & Suits ; lüks, konfor ve yeşili bir arada bulundurduğundan turistler tarafından en çok tercih edilen otellerden biridir. Bodrum kalesi manzarası bulunan otelin restoranı, reçelleri, sağlıklı beslenmeye uygun menüsü ve özel üretim şaraplarıyla Bodrum’un ilk 10 restoranı arasında yer almakta. Bodrum kalesi manzarasında şarap tadımı deneyimini yaşayabilirsiniz.

Doria Otel Bodrum ; binası Bodrum’un yerel mimarisine sahiptir. Gümbet beldesinde yer alır. Yüzme havuzu, spası, masaj salonları, hamamı, konforlu odaları ve plajıyla turistlerin sıkça tercih ettiği otellerden  biridir.