Alanya tabiatı, muhteşem doğal güzellikleri, denizi ve mavi bayraklı plajlarıyla tüm dünyanın en gözde tatil ve dinlence bölgeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Her yıl dünyanın dört bir köşesinden bölgeye gelen yerli yabancı ziyaretçiler, farklı aktivite ve organizasyonlara katılım sağlayarak benzersiz bir tatil geçirme fırsatı yakalamaktadır. Alanya’da birbirinden farklı ve eğlenceli organizasyonlar arasında yer alan hamam sefası da, benzeri başka yerlerde yaşanamayacak denli özel anları içermektedir. Sağlık turizmi kapsamında düzenlemiş olduğumuz Alanya hamam turları, her yıl kadın-erkek binlerce turistin katılımıyla yapılmakta. Alanya hamamlarının ünü her geçen gün daha fazla yayılarak turizme katkı sağlamaktadır.

Tüm günün yorgunluğunun atılmasını ve zinde bir şekilde tatil aktivitelerine devam etmeyi sağlayan hamam turları, yaklaşık 15 dakika süren sauna sefasıyla başlar. İyice yumuşayan vücut göbek taşında kese atılma işlemiyle devam eder. Kese sonrasında bol köpükle yapılan köpük masajı vücudun tüm gözeneklerini açarak sağlıklı bir vücut yapısının oluşmasına destek olmaktadır. Köpük masajı bitiminden yaklaşık yarım saat sonra içerisinde aromatik yağlar bulunan karışımlarla yapılan yağ masajı, vücudun tam anlamıyla dinlenmesini ve hamam turundan zinde bir şekilde ayrılmanızı sağlayacaktır.

Alanya Hamam Turları, Alanya Hamam Turları

Bayan ziyaretçilerimizin ihtiyaç duyabileceği farklı talepleri ekstra ücrete tabi olup, çamur banyosu, tuz ve buhar odasında dinlenmek gibi talepler ücrete dâhil edilmektedir. Profesyonel masörler tarafından yapılan köpük ve yağ masajları vücuttaki tüm ağrı ve kırgınlıkları ortadan kaldıracak, tatilinizi daha dinç bir şekilde sürdürmenize olanak sağlayacaktır. Hamam turlarımızda banyo ve hamam sefasının yanı sıra isteyen misafirlerimize profesyonel manikür pedikürcüler tarafından da hizmet verilmektedir. Bu tür istekler ekstra ödemeye dâhildir.

Alanya Hamam Turları Programı

Alanya hamam turları programı sabah saat 09.00 ile akşam 20.00 arasındaki saatlerde yapılmaktadır. Dileyen tüm misafirlerimiz bu saatler arasında hamam rezervasyonu yapabilir. Özellikle tatile yeni başlayacak olanlara tavsiye edilen hamam turları, daha sağlıklı ve güzel bir tene sahip olarak tatilinizin devam etmesine olanak sağlayacaktır.

  • Hamamlarda bulunan havuzlarda yüzmek için mayo veya şort getirmelisiniz. Havlu gereksiniminiz hamam tarafından karşılanmaktadır.
  • Kıymetli eşyalarınızı konaklamış olduğunuz otellerde bırakmanız, yapacağınız ekstra harcamalar için bir miktar para bulundurmanız tavsiye edilmektedir.
  • Herhangi bir sağlık sorunu olan veya hamileliği ileri dönemlerde olan kadınlara hamam tavsiye etmiyoruz.
  • Hamamlarımız bay ve bayan olarak farklı mekânlarda yer almakta olup, muhafazakar ailelerimiz için ayrı hamam bölümü ve masaj hizmeti mevcuttur.
  • Kese, köpük, yağ masajı, rehberlik hizmeti için ekstra ücret talep edilmez.
  • İçecek, kişisel bakım hizmetleri ve bahşişler hamam ücretine tabi değildir.

Alanya Hamam Turları, Alanya Hamam Turları

Alanya hamamları stres ve yorgunluktan kurtulmanızı sağlarken, sıcak ve kuru saunalarımızda terleyerek vücudunuzda biriken tüm toksinlerden kurtulabilirsiniz. Profesyonel masör ve kesecilerimizin verdikleri hizmet sonrasında vücutta bulunan ölü derilerinizi atabilir, canlı ve taptaze hücrelerle teninizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Hamamlarımızda bulunan çamur banyosuyla kemik yapınızı güçlendirir, tuz ve buhar odasındaki seanslarla solunum yollarınızı rahatlatarak daha sağlıklı bir vücut yapısına kavuşabilirsiniz. Hamam programlarımızdan rezervasyon yapmanız halinde konaklamış bulunduğunuz otelinizden ekibimiz tarafından alınacak, hamam programı sonrasında yeniden otelinize teslim edileceksiniz.

Ekibimizde bulunan hamam turu rehberleri hamam sefası ile ilgili tüm sorularınızı içtenlikle cevaplayacak,  kişisel bakım, manikür, pedikür, ağda, maske gibi ihtiyaçlarınızın karşılanması için gereken yardımı gösterecektir. Yapmanız gereken sadece hamam turlarımız için rezervasyon talebinde bulunmak ve randevu saatinde hamam turu için gereken hazırlığı yapmış olmanızdır. Alanya’nın eşsiz güzellikleri dinç ve dinlenmiş bir vücut yapısıyla sizin için çok daha cazip bir hale gelecektir.