Çam ağaçlarının yoğunlukta olduğu bir kamp alanı olarak karşımıza çıkan Bozcaada, özel olarak ayrılmış kamp alanı ile yılın büyük bir bölümünde ziyaretçilerini ağırlar. Doğayla iç içe bir kamp alanı olmasının yanında denize sadece 200 m mesafede çadır kurmak ve doğayla baş başa zaman geçirmek mümkündür. Bozcaada kamp alanı sık çam ağaçları ile çevrilmiş olması nedeniyle tam bir oksijen deposudur. Bunun yanında sakinlik ve huzuru aynı anda sağlar. Bunun yanında plajlara yakın olması önemli bir avantaj sağlar. Deniz ve doğayı Bozcaada kamp alanında aynı anda keşfetmek mümkündür.

Bozcaada Kamp Alanı Çanakkale Ulaşım

Bozcaada, Çanakkale’ye bağlı olan bir ilçe olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda Türkiye’nin bir adasıdır. Adaya ulaşmanın tek yolu ise feribot seferleridir. Feribotlar, Ezne ilçesine bağlı Geyikli beldesinden kalkmaktadır. Bu arada Geyikli beldesi tam olarak Bozcaada ile karşı karşıya bulunmaktadır. Yaz ve kış olmak üzere sefer saatleri ve sayıları değişse de adaya ulaşmanın tek yolu feribotlardır.

Bozcaada kamp alanı, Bozcaada Kamp Alanı Çanakkale

Şehir dışından Bozcaada’ya gitmek isteyenlerin için İstanbul’dan gelenlerin izlemesi gereken rota Tekirdağ, Gelibolu, Çanakkale ve Ezine’dir. Bu güzergah üzerinde öncelikle Ezine’ye ulaşılır ve buradan feribot ile Bozcaada’ya geçilir. Ayrıca feribotlarla araç taşındığını da söylemeden geçmeyelim. İsteyen ziyaretçiler araçlarını feribota alarak adaya geçirebilir. İstanbul’dan gitmek isteyenler için başka bir alternatif rota ise öncelikle feribotlar ile Bandırma’ya geçmek ve bunun ardından Biga, Çanakkale ve Ezine rotasını izlemektir. Geyikli beldesine ulaşılmasının ardından yine feribot aracılığı ile Bozcaada’ya ulaşılabilmektedir.

Bozcaada Kamp Alanı Çanakkale Hakkında Bilgiler

Yaz ayları başta olmak üzere resmi tatillerde oldukça yüksek oradan ziyaretçi ağırlayan Bozcaada, yoğun olduğu zamanlarda nüfusunun 10 bin üzerine çıktığı zamanlara tanık olmaktadır. Yaklaşık 500 yıldan fazla Türkler ve Rumlar aynı ada üzerinde yaşamakta ve Rum nüfusu oldukça düşük seviyededir. Geçmişi antik çağlara dayanan Bozcaada’nın antik çağdaki adı Leukophrys olarak karşımıza çıkar. Yunan mitolojisine göre Bozcaada’nın ismi ise Tenedos olarak kayıtlara geçmiştir.

Doğayla iç içe bir kamp alanına sahip olan Bozcaada, kendini doğaya bırakmak ve uzun süre doğayla baş başa yaşamak isteyenler için birebirdir. Çam ağaçlarının ortasında ve denize sadece 200 m uzaklıkta olan kamp alanları yeşili ve maviyi bir arada görmeyi tercih edenlerin uğrak yerlerinden biri olmuştur. Bozcaada, kamp alanlarının yanı sıra birçok farklı gezilip görülmesi gereken yerlerle karşımıza çıkar. Şimdi Bozcaada gezilecek yerler söz konusu olduğunda bizlere nereleri sunuyor? daha yakından göz atalım.

Bozcaada kamp alanı, Bozcaada Kamp Alanı Çanakkale

  • Yeni Kale
  • Bozcaada Plajları
  • Bozcaada Şarap Fabrikaları
  • Ayazma Manastırı
  • Göztepe
  • Rüzgar Gülleri ve Polente Feneri
  • Bozcaada Müzesi
  • Meryem Ana Kilisesi
  • Bozcaada Rum Mahallesi
  • Bozcaada Kalesi

Bozcaada Kamp Alanı Çanakkale Konaklama

Bozcaada bünyesinde konaklama imkanları oldukça zengindir. Kamp yapmak isteyenler tabi ki çadır ve karavanları tercih etmektedir. Bunun dışında pansiyonlar ve küçük tipte butik oteller konaklama açısından alternatifler sunar. Bunların yanı sıra çok bilindik olan bazı pansiyonları konaklama adına oldukça uygundur. Bu pansiyonlardan bazıları Aya Yorgi Evleri ve Afroditi Pansiyon olarak karşımıza çıkar.