Çin’in güneyinde bulunan bir adadır. Çin adeta Hawaii adalarını andıran en popüler noktası niteliğindedir. Plajlar ve tatil alanları dışında tapınak, park ve kaplıcaları da mevcuttur. Size de bir sonraki tatil rotanızı Hainan olarak belirlemenizi öneririz.

Hainan Gezilecek Yerler

Muhteşem güzellikler barındıran bir turizm beldesidir. Turizm beldesi olmasının yanı sıra gezip görülmesi gereken tapınaklar ve tarihi yapılar da vardır. Tianya Haijiao, Nanshan Tapınağı, Wuzhizhau Adası, Sanya Bay, Dadonghai, Yalong, Moon Bay gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden bazıları.

Tianya Haijiao; kentin en çok turist çeken yer olma özelliğine sahip. Burada 10mt yüksekliğe ve 60mt genişliğe sahip, manzaraları çok güzel olan iki adet devasa kaya bulunuyor. Bir inanışa göre balayında buraya gelen çiftlerin evlilikleri sonsuza kadar sürüyor.

Hainan, Hainan, Çin Seyahat Rehberi

Nanshan Tapınağı; adanın en ünlü Budist tapınağı. Etrafı dağlarla kaplı olan bu tapınak 40 bin metrekarelik bir alana oturmuş vaziyette. Renwang Gate olarak da adlandırılan tapınağın giriş kısmı iki adet buda heykeli vasıtasıyla korunuyor.

Wuzhizhau Adası; hemen hemen 27 metreye kadar varan bir su görünürlüğüne sahip. Suyun berrak oluşu buranın turistik bir dalış merkezi halini almasını sağlamış.

Hainan’a Ulaşım

Türkiye’den Çin Halk Cumhuriyetine yaklaşık 10 saat süren direkt uçuşlar mevcuttur. Vietnam, Rusya, Kuzey Kore ve Kazakistan’dan tren seferleri de vardır. Kuzey Kore, Tayland, Japonya ve Tayvan’dan gemi seferleri mevcuttur.

Hainan, Hainan, Çin Seyahat Rehberi

Hainan’da Konaklama

Hainan’da her bütçeye uyum sağlayabilecek birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Otelde konaklamak yerine bir ev ortamını tercih edenler için Sanya Linshuifeng Art Hostel, Long Time No See Youth Hostel sizin için önerdiklerimiz arasında. Yuansu Guesthouse, Wan Jia Hotel Resort Sanya, The Mangrove Sanya, Barry Boutiqe Hotel Sanya, Cactus Resort Sanya by Gloria, Holiday Sanya City Center, Wİngate by Wyndham Sanya Luhuitou, Mingshen Golf&Bay Resort Sanya konaklamanızı önereceğimiz yerler arasında.

Cactus Resort Sanya by Gloria; açık bir havuzu, spası, fitness merkezi ve oldukça konforlu odaları vardır. Yalong Körfezi Tropikal Cennet Orman Parkı’na çok yakın bir mesafededir. Spor salonu ve tenis kortu imkanları da mevcuttur. Çiftlerin çok tercih ettiği oteller arasında.

Mingshen Golf & Bay Resort; kendine ait özel bir plaja sahiptir. Otelin çevresi yemyeşil bir güzellikle kaplıdır ve bisiklet kiralayıp gezmeniz için oldukça uygun. Otelde bulunan konferans salonu parti ve konferans tarzı etkinlikler için kullanılabilir.

Hainan, Hainan, Çin Seyahat Rehberi

Pullman Oceanview Sanya Bay Resort&Spa; lüks odaları ve odalarında boydan boya cam kapıları bulunan otelin manzarası okyanusa bakmaktadır. Restoranında çeşitli ulusal yemekler ve yerel Çin yemekleri vardır.

Hainan Gece Hayatı

Gece hayatı oldukça renkli ve hareketli. Eğlenebilmeniz için kültürel gösteriler, barlar, canlı müzik tarzı birçok seçenek mevcut. Hainan eğlenmeniz için oldukça uygun bir ada.