Herkül Kalesi İspanya, şöyle yurt dışında bir Akdeniz ülkesine gitmeye ne dersiniz? Bir yanda deniz bir yanda tarihi eserler, muhteşem bir doğa Herkül Kalesi İspanya diyebiliriz. Şimdi kim gitmek istemez ki böyle bir yere diyorsanız bütçeniz ve zamanınızda uygunsa binlerce yıl öncesinden günümüze kadar dimdik tüm ihtişamıyla ayakta duran bir tarihi eser görüp gezmek istiyorsanız size Herkül Kalesi İspanya gezisi öneriyoruz. Bu tarihi eser tam 1900 yıllık bir deniz feneri. Eğer Herkül Kalesi İspanya görmek için İspanya’ya gitmeye karar verdiyseniz fakat buraya nasıl gidilir? Burası nasıl bir yer? Buraya gidersem nerelerde konaklayabilirim? diye aklınıza takılan sorularla mücadele ediyorsanız bunları düşünmeyin biz sizin için araştırdık. İşte size yanıtları.

Herkül Kalesi İspanya, Herkül Kalesi Gezi Rehberi İspanya

Herkül Kalesi  İspanya Ulaşım

İspanya’ya İstanbul’dan ve Ankara’dan direk ve aktarmalı uçuşlar vardır. Bu uçuşlar İspanya’nın Malaga, Barcelona, Madrid, Santiago de Compostella, Bilboa ve Valancia şehirlerine yapılmaktadır. Yaklaşık 4 saat süren bir uçak yolculuğundan sonra İspanya’ya ulaşabilirsiniz. Daha ekonomik bir yolculuk istiyorsanız aktarmalı uçuşları da seçebilirsiniz. Almanya ve Fransa üzerinden İspanya’ya aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Size uygun olanı tercih edersiniz.

Herkül Kalesi İspanya, Herkül Kalesi Gezi Rehberi İspanya

Herkül Kalesi İspanya Hakkında Bilgiler

İspanya’nın Galiciay bölgesinde bulunan Romalılara ait 1900 yıllık Deniz Feneri günümüzde hala bütün ihtişamı ile görevini sürdürüyor. Unesco’nun Dünya Kültür Mirası korumasında olan Herkül Kalesi/ İspanya tepelerindeki aynı isimli fenerin Akdeniz ve Atlantik Rüzgarlarına göğüs gerebilmesi için düzenli olarak restorasyon çalışmaları yapılmaktadır. Herkül Tepesi feneri Romalılar’dan günümüze kalan hala kullanımda olan tek aydınlatma aracıdır.

Yüzyıllardır birçok yenileme ve tamir çalışması gören fener de son 2001 yılında başlayan ve 2011 yılında sona eren restorasyon çalışmaları ile hala ilk günkü görünümünü korumaktadır. Akdeniz’deki deniz fenerleri limanların ucuna yapıları ve deniz seviyesi ile aynı hizada inşa edilir ancak Atlantik’ de ki bu fenerin durumu farklıdır. Atlantik’ de fenerler tepelere konumlandırılır. Görevleri ise açık alanlara sinyal göndermektir. Fenerler yaklaşan gemileri kayalık alanlara girip zarar görmemeleri için uyarırlar. Atlantik’ de deniz fenerleri tepelere inşa edilir.

Herkül Kalesi İspanya, Herkül Kalesi Gezi Rehberi İspanya

Herkül feneri 57 metre yüksekte bir tepenin üzerindedir. Fenerin kendi yüksekliği ise yaklaşık 47 metredir. Yani bu fener denizden aşağı yukarı 100 metre kadar yukarıda bulunmaktadır. Taş bir yapıya sahiptir. En son yapılan restorasyon çalışmalarında fener için 2 milyon Euro harcanmıştır. Bu restorasyon çalışmasında gerek atmosfer anlamında gerekse bu tarihi yapının yaşı konumunda iyi düzenlemeler yapıldı. Yüksekte bulunan ve çok rüzgar olan kule yepyeni bir duruma getirildi.

Bugün Herkül Kalesi/İspanya içinde otomatik ışıklandırma yapılmaktadır. Ve bu Kale her yıl birçok turistin ilgisini çekip ziyaretçi akınına uğramaktadır. Dünyanın gezilip görülmesi gereken en eski eserlerinden biridir.

Herkül Kalesi İspanya Konaklama

Binlerce yıldır tüm yıpranmalara karşı bütün ihtişamıyla ayakta durmayı başarabilen Herkül Kalesi/İspanya görmek için İspanya’da kalacak ve konaklayacak bir yer arıyorsanız işte size birkaç öneri;

Ayre Hotel Gran Via: Temiz ve düzenli odaları, barı ve leziz yiyecekler sunan restoranı ile ziyaretçilerin ilgi odağıdır. Ülkenin uygun fiyatlı otellerinden olup üstün hizmet sunmaktadır.

Herkül Kalesi İspanya, Herkül Kalesi Gezi Rehberi İspanya

Hotel Sun Galicia: Manzaralı odaları ve bu odalara ait balkonları ile bahçesinde bulunan büyük yüzme havuzu her yıl birçok ziyaretçi talebine neden olmaktadır. Ücretsiz wi-fi bağlantısı ve kahvaltı müşteri memnuniyetini sağlayan hizmetleri arasındadır.

Hotel Curinia: Şehir merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan otel manzaralı odaları ve üstün hizmet sunan güler yüzlü personeli ile her yıl birçok ziyaretçi tarafından çokça talep gören konaklama merkezlerindendir.

Herkül Kalesi/ İspanya farklı ve unutamayacağınız bir gezi olacaktır.