Tatil denildiğinde hepimizin aklına aşağı yukarı aynı şeyler gelir. Deniz, kum, güneş, plaj ve şezlong dinlenmek için harika şeyler ama rutin tatil planı değil de hayatınıza damga vuracak hızlı ve değişik yurt dışında özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde bir tatil yapmak isterseniz, biz de size eğlence ve ışıkların bol olduğu hiç uyumayan şehir diyebileceğimiz, Las Vegas Nevada hayaller şehrinde bir tatil öneririz. İnanın bu şehirde zaman olandan hızlı akıyor desek abartmış olmayız. Eğer gece hayatını ve sınırsız eğlenceyi seviyorsanız ne bekliyorsunuz? Bugün sizlere bu ilginç şehirle ilgili bilgiler aktaracağım bakalım Las Vegas’a nasıl gidilir? Burası nasıl bir yer? Gittiğimizde nerede konaklayabiliriz?

Las Vegas, Nevada, Las Vegas, Nevada / ABD

LasVegas, Nevada /ABD Ulaşım

Türkiye’den Las Vegas’a ister havayoluyla, ister direkt olarak, isterse chicago aktarmalı Las Vegas’ın MC Caren havalimanına yaklaşık 20/25 saatlik bir yolculukla varabilirsiniz. Bu havalimanı şehre oldukça yakındır. Şehir içerisinde yolculuk için kolayca taksi bulabilirsiniz. Gün içerisinde trafik pek yoğun sayılmaz. Eğer kendi aracınızla geldiyseniz kolayca park yeri bulabilirsiniz. Fakat gece yarısından sonra Las Vegas Bulvarının başından sonuna kadar yoğun bir trafik ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü şehirde hayat bu saatten sonra başlıyor.

Las Vegas, Nevada, Las Vegas, Nevada / ABD

Las Vegas, Nevada/ABD Hakkında Bilgiler

Dünyanın eğlence merkezi olan Las Vegas Amerika’nın Nevada eyaletinin en büyük şehridir. Şehirde görebileceğiniz yerlerin başında değişik mimarileri ile oteller gelir. Oteller arasında rahat ulaşım sağlansın diye tren hattı bulunmaktadır. 1931’de Nevada’da kumarın yasal hale gelmesi ile şehrin bugünkü oluşumu kurulmaya başlanmıştır. Kelimenin tam anlamıyla Koskocaman bir çölün ortasında kurulmuş yapay bir eğlence merkezidir. Bu şehirde hiçbir şeyin sınırı yoktur. Kumarhanelerde şansınızı dönerken içtiğiniz içkiden ücret alınmamaktadır.

Buradan Mısır Piramiti ya da Eyfel Kulesi şeklinde oteller bulunmaktadır. Bu otellerin içinde kendi kumarhaneleri de bulunmaktadır. Burası otel ve kumarhanelerin dışında şov programları ile de ünlüdür. Ünlü sihirbaz David Copperfield’in gösterileri bu şehirde sunulmuştur. Nevada eyaletinin meja ve çölünün ortasında kurulan bu şehirde geçireceğiniz her dakikanın size ayrı bir heyecan sunacağına bahse girerim.

Eğer geceleri erken noktalamayı başarabilirseniz gününüzü gezmeye ayırabilirsiniz. Size önerebileceğim birkaç yer var örneğin; Las Vegas doğa ve Tarih Müzesi Dinazorları köpek balıkları ile Nevada’nın vahşi hayatını ve yağmur ormanlarının size çok güzel bir şekilde yaşatabilir. Las Vegas evlenme şehridir. Evlenme kiliseleri ve özel nikah elbiseleri oldukça yaygındır. Birçok çift evlenmek için bu şehri seçmektedir. Müzikaller, gitar şovları ve spor aktiviteleri bu şehrin size sunacağı güzellikler arasında yer alır.

Las Vegas, Nevada, Las Vegas, Nevada / ABD

Las Vegas Gölü uluslararası Dragon Bot Festivali, dans yarışmaları, çeşitli şovlar kaçırmayı istemeyeceğiniz aktiviteler arasında yer almaktadır. Eğer amacınız alışveriş ise tam yerindesiniz. Ayakkabıdan, mücevheri giysiden, ev aksesuarına aradığınız her şeyi bulabilecek mağazalar bu şehirdedir. Sadece otellerin içinde bile 4 kilometreye varan alışveriş merkezleri bulabilirsiniz. Buraları görmek içinizdeki alışveriş canavarının uyanmasına neden olur, uyarmadı demeyin. Ben yazarken bu şehri anlatmaya kelimelerin bile yetmeyeceğini anladım.

Las Vegas, Nevada / ABD Konaklama

Buralar da konaklayabileceğiniz otel seçenekleri oldukça fazla ve hepsi de birbirinden güzel. Size birkaç tavsiye hazırladık.

Las Vegas, Nevada, Las Vegas, Nevada / ABD

  • MarriottsGrod Choteou: Las Vegas Strip’e 15 dakikalık mesafededir. Bu otelde kumar oynanmaz ve sigara içilmez. Ücretsiz wi-fi erişimi bulunmaktadır. Las Vegas’ın çok sıcak olması nedeniyle tüm odaları klimalıdır.
  • Mondarin Oriantel City Center: Spa alanı, yoga sahası ve geniş spor salonuna sahiptir.
  • Encare at Wynn Las Vega: Bu otel Las Vegas Strip de yer alır. Beş yıldızlı bir otel olarak oldukça güzel hizmet verir. Fasihon Show Mall’ın yanındadır ve çok lükstür.