Yeşil ve mavinin birbirine harmanlandığı doğal güzellikleri ile ünlü önemli tatil ve kamp merkezlerinden biridir. Tarihin izlerini üzerinde taşıması ve buna ek olarak eşsiz doğası yerli ve yabancı turistleri yıl boyunca ağırlamasının en önemli nedenleri arasında yer alır. Olympos kamp alanı özellikle yaz aylarında tercih edilen tatil mekanlarından biridir. Ziyaretçilerine kamp yapma olanağı da sağlar ve uzun süreli kampların en doğru adresi olarak gösterilir. 80’li yıllarda ilk olarak yabancı turistlerin gelmesi ile adını duyuran Olympos, geçen yıllar içinde çadır kampı düşünenlerin de en uğrak yerlerinden biri olmayı başarmıştır.

Olympos Kamp Alanı Antalya Ulaşım

Şehir dışından Olympos’ ulaşmak isteyenlerin ilk tercih etmesi gereken ulaşım şekli öncelikle havayoludur. İlk olarak Antalya Havalimanı’na inilir ve bunun ardından havalimanından Kumluca ilçesine geçilir. Antalya Havalimanı Kumluca ilçesi arası 11 km kadardır ve yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından ilçeye ulaşmak mümkündür. Kumluca’dan Olympos’a ise karayolu ile devam edilerek ortalama 1 saat 30 dakika içerisinde ulaşmak mümkündür.

Karayolunu tercih edenler içinse öncelikle Antalya Otogarı’na ulaşılması gerekir. Bunun ardından Kumluca – Fethiye yönünde gitmekte olan otobüsler de Olympos’a ulaşım için tercih edilebilir. Özellikle yaz aylarında her yarım saatte bir olmak üzere Olympos tarafına otobüs kalktığını söylemek mümkün.

Olympos kamp, Olympos Kamp Antalya

Özel araçla Olympos’a gitmek isteyenlerin ise Antalya – Kumluca karayolunu kullanmaları tavsiye edilir. Bu yoldan Kemer tarafına doğru devam edilir ve yol üzerinde Çıralı’dan sonra Olympos tabelasını görmek mümkündür. Ayrıca Antalya merkezden Olympos plajı arasının 85 km olduğunu ve ortalama 1 saat 30 dakika süren bir yolculuk ile plaja ulaşılabildiğini söylemeden geçmeyelim.

Olympos Kamp Alanı Antalya Hakkında Bilgiler

Olympos kamp, aslında hem tarih hem de doğanın iç içe geçmiş olduğu bölgelerden biri olarak karşımıza çıkar. Antik kentlerinden tarif edilemeyen koylarına kadar adeta bir sanat eseri olarak günümüze kadar ulaşmıştır. Dört mevsim ziyaret edilebilecek yerlerden biri olmasının yanında tesisleri ve imkanları açısından oldukça zengin bir kamp bölgesidir.

Yılın her mevsiminde ziyaretçilerini ağırlayan Olympos, gerek doğası gerekse de tarihin izlerini taşıması ile pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Şimdi Olympos gezilecek yerler arasında neler karşımıza çıkıyor? bunlara bakalım.

  • Yanartaş
  • Olympos Antik Kenti
  • Çıralı
  • Ulupınar
  • Tahtalı Dağı (Olympos Dağı)
  • Ceneviz Koyu
  • Phaselis
  • Adrasan
  • Musa Dağı
  • Likya Yolu

Olympos kamp, Olympos Kamp Antalya

Olympos Kamp Alanı Antalya Konaklama

Olympos kamp alanı içerisinde konaklama imkanları arasında ilk olarak karşımıza çadırlar çıkar. Bunun yanında Olympos dokusuna uygun pansiyon ve bungalov evler de yine konaklama alternatifleri arasında karşımıza çıkar. Pansiyonlarda uygun fiyatla konaklama imkanı mümkündür. Daha doğrusu her bütçeye uygun pansiyon hizmetinin bulunduğunu söylemek isteriz.

Diğer yandan konaklama imkanı sunan bazı pansiyonlar ağaç evlerde konuklarını ağırlamaktadır. Doğanın içinde ağaç kokulu bir evde kalmak son zamanlarda birçok turist için ilgi çekici gelmekte ve bu tür konaklama alternatiflerini tercih etmektedir. Harika doğası ve huzuru ön plana çıkaran yeşil örtüsü ile Olympos’ta her açından uygun bir konaklama imkanı bulmak her zaman için mümkündür.