Santo Domingo / Dominik Cumhuriyeti dünyadaki ilklerin yer aldığı bir yer desek sanırım abartmış olmayız. Santo Domingo bir sahil şehri olarak karşımıza çıkıyor. Santo Domingo / Dominik Cumhuriyeti hem denizden ve güneşten faydalanmak hem de tarihi gezi için önemli bir yerdir. Tatil için kara kara düşünüyorsanız şimdi rahatlayın. İşte sizin gitmek istediğiniz yer Santo Domingo/Dominik Cumhuriyeti.

Bugün sizlere Dominik Cumhuriyetinin başkenti olan Santo Domingo hakkında bilgi vereceğiz. Bu küçük şehir sizin istediğiniz bütün özellikleri bünyesinde taşımaktadır. Bakalım Santo Domingo / Dominik Cumhuriyeti nasıl gidilir? Burası nasıl bir yer? Bu şehre giderseniz nerelerde konaklayabilirsiniz? Bunlar hakkında küçük diyorlar almaya hazırsanız anlatmaya başlayalım.

Santo Domingo / Dominik Cumhuriyeti, Santo Domingo Gezi Rehberi / Dominik Cumhuriyeti

Santo Domingo/Dominik Cumhuriyeti Ulaşım

Santo Domingo / Dominik Cumhuriyeti içinde uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Ama ne yazık ki Türkiye’den buraya direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden Avrupa ülkeleri Almanya, İngiltere ya da Fransa üzerinden bir diğer seçimde Latin Amerika ülkeleri üzerinden aktarmalı olarak gidebilirsiniz.

Santo Domingo / Dominik Cumhuriyeti, Santo Domingo Gezi Rehberi / Dominik Cumhuriyeti

Santo Domingo/Dominik Cumhuriyeti Hakkında Bilgiler

Santo Domingo / Dominik Cumhuriyetinin başkentidir. 1496 yılında kurulmuştur. İlk İspanyol sömürgesi olan şehirdir. Burası Karayip Bölgesinin en önemli turizm merkezidir. Tropik iklime sahip bu şehir vadi, kıyı ve ovaları ile tam bir cennettir. İlk üniversite, ilk katedral ve ilk manastırın kurulduğu yerdir.

Şehrin İspanyol sömürgeciliği zamanından kalan Zona Colonial UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmıştır. Santo Domingo / Dominik Cumhuriyetinin en önemli liman şehridir. Burası Kristof Kolomb’un yenidünyayı keşfinde ilk adım attığı yerdir. Bu şehirde gezilecek o kadar çok dünya tarihine imza atmış yer var ki…

Amerika kıtasının en eski manastırı olan Santa Maria la Manor Sömürgecilik döneminden kalan koruma altındaki tarihi bölgede yer alır. 1512 yılında inşa edilmeye başlanan katedral dünyadaki ilk katedral unvanına sahiptir. Museo de Los Casos Reales yani Kraliyet Evleri Müzesi yine bu tarihi bölgede koruma altındaki eserler arasındadır.

Yine aynı bölgede gezip görmek isteyeceğiniz Alcazar de Colon Müzesi de bulunmaktadır. Bu müzede Ortaçağ ve Rönesans döneminden kalan tarihi eserler sergilenmektedir.

Santo Domingo / Dominik Cumhuriyeti, Santo Domingo Gezi Rehberi / Dominik Cumhuriyeti

Karayiplerin en eski şehri unvanına sahip santo Domingo denizin, kumun ve güneşin beşiği gibidir. renkteki suların yeşille buluştuğu bir cennettir. Parcio Colon her gün yerli ve yabancı turistlerin doldurduğu ağaçları, kuşları ve heykelleri ile bambaşka bir güzelliktir. El Conde ise yayalara ayrılmış bir sokaktır. Alışveriş yapmak istiyorsanız eşya dükkanlarını ve işportacıları burada bulabilirsiniz.

Puerto del Conde ise bağımsızlıklarını kazandıklarında ilk bayraklarını astıkları kapıdır. Kapıdan geçtiğiniz zaman bağımsızlık parkına giriyorsunuz. Bu parktaki Altar de lo Petria Anıtı da ilginizi çekecektir. Los Domas ise Amerika kıtasının ilk taş döşenmiş sokağıdır. Bu şehirde bulunan San Nicolas  de Bari yeni dünyada kurulan ilk hastanedir.

Aman ne çok ilk gezdim gördüm demeyin. Buraya geliş nedenimiz bu değil miydi? Los Tres Ojos Pargue parkının içinde bulunan 3 gölün olduğu alana üç göz de denmektedir. Burası Santo Domingo’nun en çok turist çeken bölgesidir.

Santo Domingo / Dominik Cumhuriyeti, Santo Domingo Gezi Rehberi / Dominik Cumhuriyeti

Santo Domingo/Dominik Cumhuriyeti Konaklama

Diğer Santo Domingo’ya geldiyseniz şehir merkezine yakın olayım çok fazla para da ödemeyeyim diyorsanız Bed Breakfast, Soly Luna, La Gassa Grande otellerinde konaklayabilir, buradaki hizmetlerden ve aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Eğer varsa daha uygunu da olabilir. Konaklamaya ayırdığım artan parayla daha çok yer gezer görürüm diyorsanız işte sizin için bulduğumuz daha da uygun fiyatlı oteller; Tirre Viz Comi, Hotel Odette Colniol, Catolonia Santo Domingo. Nerede kalmak istediğiniz ve ödeme yapmak istediğiniz oteli seçmek sizin tercihiniz. Size en uygun seçimi yaptığınızı umarak Şimdiden iyi tatiller dileriz.