St. Petersburg, Avrupa’nın dördüncü büyük şehri olarak karşımıza çıkar. Şehir, tam olarak 200 yıl kadar Çarlık Rusya’sına başkentlik yapmış ve 1703 yılında Rus Çarı Petro tarafından kurulmuştur. Ayrıca St. Petersburg, Rusya’nın en büyük ikinci şehri olma özelliğini taşır.

St. Petersburg, 55 kanal, 42 ada ve 500 köprüye sahiptir. Bunun yanında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan Neva Nehri’ni barındırır. Şehir aynı zamanda Rusya’nın Avrupa’ya açılan kapısı konumundadır. Eğlence hayatı be festivalleri ile öne çıkar. Gece boyunca sabahın ilk ışıklarına kadar şehirde bulunan gece kulüplerinde eğlenmek ve festivallerde unutulmaz anlar yaşamak mümkündür.

St. Petersburg Festivalleri

Festivalleriyle popüler bir şehir olan St. Petersburg, aynı zamanda festivallerinde gerçekleştirilen etkinlikler ile meşhur olan bir şehir olarak karşımıza çıkar. Kültür ve sanat konusunda çeşitli festivallerin düzenlendiği şehirde eğlence dolu festivallerinde yapıldığını söylemek mümkündür. Şehir bünyesinde gerçekleştirilen festivaller aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Mariinsky Bale Festivali – Şubat
  • Beyaz Geceler Festivali – Mayıs – Haziran
  • Petersburg kuruluş günü kutlamaları – 27 Mayıs
  • Uluslararası Müzik Festivali – Mayıs
  • Rock Müzik Festivali – Mayıs
  • Uluslararası Film Festivali – Haziran
  • Dövme festivali – 17 Haziran
  • Petersburg Bira Festivali – Haziran
  • Early Music Festival – Eylül
  • Kinodance Uluslararası Dans Festivali – Aralık

St. Petersburg, St. Petersburg, Rusya

St. Petersburg Gece Hayatı

Rusların gece hayatının hareketli olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. St. Petersburg’da aynı şekilde gece hayatının renkli ve hareketli olduğu şehirlerden biridir. Şehrin çeşitli mekanlarında yerel rus danslarını izlemek mümkündür. Ayrıca şehirde neredeyse 18 saat kadar süren ve “Beyaz Geceler olarak adlandırılan eğlenceler düzenlenir. Birçok eğlence merkezinde sabahın erken saatlerine kadar sokaklarda ve mekanlarda gece hayatı devam eder.

Şehrin ilk erotik kulübü Golden Dolls, çeşitli dansçıları ve müzisyenleri ile popüler mekanlardan biridir. Bunun yanında şehrin önemli barlarından biri olan Zabava Bar, şehirde oldukça ünlü bir gece kulübüdür. Bar sabahın ilk ışıklarına kadar açıktır ve oldukça popüler bir parti mekanı haline gelmiştir. Ayrıca Dekadans adında gece kulübü de şehrin meşhur sayılabilecek eğlence merkezlerinden biri olarak karşımıza çıkar.

St. Petersburg, St. Petersburg, Rusya

Şehirde Club Rossi de oldukça kalabalık olan ve giriş ücreti 400 ruble olarak belirlenen bir gece kulübüdür. Mekanda çılgınlar gibi eğlenmek mümkündür. Tribunal eğlence merkezi ise genelde yurt dışındna gelen turistlerin rağbet gösterdiği bir mekandır. Çok yoğun bir eğlence kulübü olması nedeniyle her gece canlı ve hareketlidir. Ayrıca gece kulübünde yarı çıplak kızlar dans eder ve konuları eğlendirmek için özel şovlar yapar.

St. Petersburg bünyesinde gidilmesi gereken eğlence merkezleri arasında MAximus ön plana çıkar. Bunun yanında gece kulübüne giriş ücreti 1000 rubledir. Ayrıca mekanda striptiz yapan kızların da olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Tüm bunların yanı sıra Metro Club ise şehirde yaşamakta olan gençlerin tercih ettiği mekanlar arasında yer alır. 100 kişilik bir kapasitesi olan mekan, her gece oldukça kalabalıktır. Gece kulübünde eğlence gecenin tümünde devam eder ve sabaha kadar sürer. Bu nedenle tüm gece eğlenmek isteyenler için oldukça popüler mekanlardan biridir.